Görüntü
Her Diş Teli Tedavisinde Lastik Kullanılır Mı?
Her Diş Teli Tedavisinde Lastik Kullanılır Mı?

Lastik kullanımı bireyler için önemli bir konu olmaktadır. Diş tedavilerinde işlemler ile sağlıklı bir ağız yapısı oluşturmaya yardımcı olan Alpdent olarak sizlere gerekli tedavi süreçlerini sunmaktayız. Diş tedavilerinde kullanılan müdahaleler ile sağlıklı gülüşleri kazanmanız sağlanır. 

 

Ortodonti tedavisinde sizlere gerekli işlemleri sağlarken kullandığımız pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler sizlerin sağlıklı ağız yapınızı oluşturmak için önemlidir. Kullanımı titizlik gerektiren bu ürünlerin tercihi ile işlemleriniz kısa sürede ve daha sağlıklı adımlar ile ilerletilecektir. Tüm bunları düşündüğünüzde önemli olan adımları kontrol altına alarak ilerleme sağlamanız gerekmektedir. Gerekli müdahale adımlarınları ile diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri de belirlenmektedir.

 

Diş Teli Tedavisinde Kullanılacak Ürünler

Diş teli tedavisi boyunca bireyler pek çok ürün kullanmaktadırlar. Bu ürünler dişlerin sağlıklı yapılarına kavuşması için gereklidir. Diş plakları, lastikler, braketler kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünlerin kullanımı alanında uzman ortodontistin onayı ile ilerlemektedir. Kullanılan ürünlerin nitelikleri diş teli fiyatları ve tedavi süreci üzerinde etki sahibi olmaktadır. 

 

Ortodonti Tedavisi Ne Zaman Kullanılmaktadır?

Ortodonti tedavisinde dişlerin çapraşıklıkları, yamuk ve ayrılıkları düzenlenmektedir. Ortodonti ile sağlıklı gülüşlerinizi kazanmaktasınız. Ortodonti tedavisinde uzman ortodontistin dişlerinizi muayene etmesi ile gerekli süreç analizleri yapılmaktadır. Hangi tedavi biçimlerine nasıl ihtiyacınızın olduğunu değerlendirmeniz gerekmektedir. Düzenlenen tellerin sabitlenmesi ve sağlıklı yapıya bizi kavuşturması için  gerekli müdahale adımlarının sağlanması gerekilmektedir.

Diş teli tedavilerinde ortodontik elastiklerin kullanımı bizler için önemli bir noktayı oluşturur. Ortodonti tedavisinde lastik kullanımı ile çene konumlanmaları sağlıklı bir şekilde ele alınmaktadır. Bu süreçte gerekli tedavi süreçlerinde hasta da aktif olmaya başlamaktadır.

Ortodontik lastiklerin hasta tarafından takılıp çıkarılması ve en az 20 saat takılması hastalarımız için önemlidir. Hastamız lastiklerini takarsa dişleri düzelir, takmazsa düzelmez. Dolayısıyla hastalarımızın lastiklerini takma performansı toplam tedavi süresini etkileyen ana etkenlerden birisidir. Örneğin 15 ayda biteceğini öngördüğümüz bir tedavi hastamızın ortodontik elastiklerini istediğimiz gibi takmaması  sebebiyle 30 ay sürerken; 24 ayda biteceğini öngördüğümüz bir tedavi hastamızın çok iyi lastik kullanması sonucunda 15 ayda bitebilir.


Share: