Görüntü
Korona Virüs Sürecinde Diş Teli Tedavisi
Korona Virüs Sürecinde Diş Teli Tedavisi

 

Covid 19 (korona virüs) pandemisi tüm dünyayı etkisi altına almaktadır. Bu süreçte belirli bir düzende ilerleyen işlemlerin sürecinde de değişme yaşanmakta, belirli acil durumların dışında yapılacak işlemlerde ertelenmeler gözlemlenmektedir. Pandemi sürecinin ne zaman sonlanacağı veya risk düzeyinin kontrol altına alınacağı bilinmemekle beraber güvenli ve sağlıklı ortam kurularak süreç kriterlere uygun ilerletilmelidir.

 

Peki virüs bu kadar hızlı yayılır ve risk düzeyi de arttığına göre nasıl işlemler ilerletilmelidir?

 

Korona Virüs Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Sağlık bakanlığı uyarılarınca hareket etmek büyük önem taşımaktadır. Kişisel hijyen ve sosyal izolasyon kurularak süreç düzenlenmelidir. Diş tedavisi konusunda önlemler alınarak düzenlemeler sağlanmalıdır. 

 

Diş teli tedavisi sırasında önceki uygulamaların ekstra önlem alınarak düzenlenmesi önem taşımaktadır. Maske kullanımının yanı sıra giyilen önlüklerin bilekleri kapatması önemli bir konudur. Ameliyat önlüğü tercih edilmelidir. Eldiven temizliğine dikkat etmek gereklidir 

 

Hastaların randevu saatleri arasında boşlukların olması ve havalandırma sağlanması gerekmektedir. Dezenfekte işlemleri gerçekleştirilmeden yeni hasta alınmamalıdır. Ayrıca kullanılan maske, eldiven ve önlüğün de hastalardan sonra değişimi sağlanmalıdır.

 

Diğer önemli nokta da sosyal izolasyonun şart olduğu günümüzde eğer sürekli tedavi takibi gerektiren bir işleminiz yok ise veya henüz başlanmadıysa tedavi sürecinizi doktor onayı alarak ertelemeniz önerilmektedir. Doktorunuz size bu konuda yardımcı olacak ve ne kadar süre ile takibi gerçekleştirebileceğinizi ifade edecektir. Dişlerde ağrı, apse, şişme ve kanal tedavisi sürecindeyseniz bu durumlar acil durum olarak kabul edilmektedir. Mümkün olan en kısa sürede doktorunuzun onayı ile tedavinize başlamanız gerekmektedir. Aksi durumlarda ek problem durumları ile karşı karşıya kalabilmektesiniz.

 

Ağız ve Diş Sağlığını Korumanın Önemi

 

Özellikle bu günlerde sosyal mesafe kuralı gereğince çoklu kişilerin bulunduğu ortamdan kaçınmanın önemini belirttik. Ağız ve diş sağlığını koruyarak sürecinizi sağlıklı bir şekilde ilerletebilirsiniz.

 

Diş Teli Fiyatları ve Korona Virüs

Diş teli fiyatları süreç içerisinde pek çok etmenden etkilenerek düzenlenmektedir. Diş teli fiyatları korona döneminde ithal süreçlerinde etkilenme yaşayabilmekte ancak asıl diş teli fiyatları etkilenme durumu bireyin getirdiği problem durumu içerisinde ele alınmaktadır.


Share: