Görüntü
Metal Diş Teli Kullanımı Yaygın Mıdır?
Metal Diş Teli Kullanımı Yaygın Mıdır?

Metal diş telleri bireylerin ilk diş teli tedavisinde başvurmuş oldukları türdür. Bu türler ilk çıkan türler olduğu için oldukça çok bilinmektedir. Amacına uygun hizmeti sizlere sunan metal diş teli ile kullanıcılarımız pek çok süreç adımını ilerletmektedirler.

 

Diş teli tedavisinde pek çok yeni yöntem de geliştirilmiştir. Görünmez, metal, seramik ve mikro tellere kadar birçok tedavi seçeneği mevcut olmaktadır. Her birinin kendine göre faydaları mevcuttur. Ortodontistler, yaşınız, olası çene dengesizlikleri, dişlerinizin boyutundaki farklılıklar ve daha fazlası gibi değişkenlere bağlı olarak tüm olasılıkları göz önünde bulunduracak özel bilgi ve donanıma sahip alanında uzman kişilerdir. Neyi ne zaman kullanacaklarını bilirler ve en iyi gülüşünüz için en iyi kararı vermek için sizinle birlikte çalışırlar. Bu ortak hareketliliğin sağlanması sizlerin ağız sağlığınızı kurmanız için önem arz etmektedir.

 

Metal Diş Teli Nedir?

Metal diş teli, metal braketlerin tedavi süreçlerinde kullanımına denmektedir. Braketler diş teli tedavilerinde dişlerin uygun konumlarda konumlanmasına yardımcı olan küçük kare yapılardır. Bu kare yapıların amacı dişleri uygun konumlarına doğru yavaş yavaş ilerletmek olmaktadır. Bir diğer ifade ile braketler dişlerinizi kendilerine ait olan gerçek konuma hareket ettirmek için gerekli parçalardır.  

 

Braket seçimi tedavi sürecinde önemli bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu seçim sürecinde bireyler kendilerini rahat hissedebilecekleri seçenekleri araştırmaya çalışmaktadırlar. Metal türler estetik anlamda bazı bireyleri tatmin etmese de en çok tercihi olan türlerden olmaya devam etmektedir. Bu durumun nedenleri değerlendirildiğinde ise işlevini çok iyi bir şekilde yerine getirmesi ve bazı bireylerin özellikle tercihini alması olabilmektedir. Bu duruma ek olarak gelişim gösteren diğe bir tür ise şeffaf teller olmaktadır. Şeffaf teller bireylerin tedavi süreçlerinin estetik anlamda çözüm sağlamasında önemli bir rol oynamaktadırlar. Braket türlerinin değişim göstermesi diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine de etki etmektedir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri kullanılan ürün ve bireyin getirdiği sorun bağlamında değerlendirilmektedir. Braketlerin türü, uzmanın alanında yetkinliği, tedavi sürecinin ilerletileceği birim diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri için önemli bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır.


Share: