Görüntü
Ortodonti fiyatları
Size özel fiyat alın, tedavi süresini öğrenin , Soru sorun, önceki cevapları okuyun.
ortodonti fiyat değerleri

Bazı kliniklerde ortodonti tedavisi dolar ile fiyatlandırılırken bazı kliniklerde tl üzerinden fiyatlandırılır. Ortodonti fiyatları 1500-5000 tl arasında olup birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Ortodonti fiyatlarında tedavinin yapıldığı şehir bile fiyatı etkilemektedir. Örneğin Adana'da ortodonti tedavisi yapan bir doktor tedavi ücretini 3000 tl olarak belirlerken aynı tedaviyi aynı doktor İstanbul'da 4000 tl ye yapmaktadır, ilginçtir. Sağlık bakanlığına bağlı bir hastahaneden ortodonti tedavinizi özel kliniklerde yaptırmak üzere sevk aldığınızda devlet diş ortodonti tedavsinin toplam ücretinin % 10 unu size geri öder. Sevkli hastalara fatura kesilerek tedavi edildiği için diş hekimleri odasının belirlediği fiyatlar üzerinden fatura kesilir ve bu fiyatlar piyasada uygulanan tedavi ücretlerinden zaten % 15 kadar fazladır. Dolayısıyla devlet geri ödeme yapsa dahi fiyat değişmemektedir. Bazı klinikler sevkin resmi prosedürü ile uğraşmamak için faturasız işlemler yapmaktadırlar.

Ortodonti fiyatlarını etkileyendiğer faktörler; kullanılan malzemelerin cinsi, kalitesi, toplam tedavi süresi, dişlerdeki çapraşıklığın miktarı...

 

Ortodonti tedavisinde kullanılan malzemeler tedavi fiyatını değiştiren faktörlerden birisidir. Örneğin kullanılan metal diş tellerinin tedavi fiyatı seramik diş tellerine göre biraz daha hesaplıdır.

  Kısa süreli tedaviler uzun süren tedavilere göre biraz daha hesaplıdır.

  Hafif düzeyde çapraşık dişler aşırı çapraşık dişlere göre daha uygundur.

  Çin malı malzemeler ile yapılan ortodonti tedavisinin maliyeti avrupa yada Amerikan malı malzemelerle yapılan ortodonti tedavisinin maliyetine göre oldukça hesaplıdır.


Share:


Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.5 Yorum

Etiketler: ORTODONTI ORTODONTI FIYATLARI ORTODONTI FIYATI DIS TELI FIYATLARI
...

Selma Akçin · 08 Mar 2019

Merhaba. 15 yaşındayım ve sap üstteki köpek dişim yaklaşık 1.5 yıldır çıkmıyor ama çektirirken dişin arkadan geliyor olduğunu görerek çekmiştik. Sanırım gömülü diş ve o dişin önünün açılıp telin takılması gerekiyor ama bilmiyorum tam olarak. Ameliyat gibi bir şey gerekir mi sizce veya tel taktırsam işe yarar mı?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba bu durum köpek dişinizin pozisyonuna bağlı olarak değişecektir. Eğer sürmesi gereken boşluk dar geldiği için çıkamadıysa diş teli takılıp boşluk bir miktar daha açıldığında kendiliğinden gelecektir. Sürme yolu farklı ise basit bir operasyon ile dişin üstü açılıp o dişede tel takılarak sürdürülebilir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Tuğba B. · 18 Oca 2019

Meraba ben 22 yaşımdayım diş teli taktırmak istiyorum cene yapım dar değil , ust dişlerim alttaki dişlerime göre önde ve alt çenemde duran dişlerimden sag ve sol olmak üzere ortanca olan dişlerimi çektirmiştim bu durumda diş teli alt ve üst olmak üzere ne kadara takılır öğrenebilir miyim?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba kliniğimizde çift çene diş teli fiyatları dişlerdeki bozukluğun miktarına ve tahmini tedavi süresine bağlı olarak 4.500-6.500 tl arasında uygulanıyor. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

Daha Fazla Yorum İçİn Tıklayınız.