Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

Ortodonti fiyatları neye göre belirlenir

 

 
Ortodonti dişlerdeki konum bozukluklarını düzelten uzun soluklu bir tedavidir. Ortodonti fiyatlarını etkileyen bir çok faktör vardır.
 
Bunlar;
  • Tedavinin süresi
  • Konum bozukluğunun miktarı
  • Kullanılan malzemenin kalitesi
  • Yapılan tedavinin kalitesi
  • Kullanılan malzemenin çeşiti
  • Ortodonti tedavisinin tek çeneye mi yoksa çift çeneye mi yapılacağı

 

 

Tedavinin süresi

  Kısa süreli tedaviler uzun süreli tedavilere göre daha hesaplıdır. Örneğin sadece ön bölge dişlerinde hafif düzeyde çapraşıklık olan vaka 4-5 ay gibi sürede tedavi ediliyorken, ileri derecede çapraşıklık ve alt üst çenenin uyumsuz olduğu vakaların tedavisi 2-3 yıl sürebilmektedir. Sizde takdir edersinizki bu iki vakanın ortodonti fiyatları aynı olamaz.

Konum bozukluğunun miktarı

  Dişlerdeki çapraşıklığın miktarı ortodonti fiyatını etkileyen ana etkenlerden birisidir. Dişlerdeki eğriliğin miktarı ile tedavi süresi birbirleriyle orantılıdır. Hafif düzeyde çapraşıklığı olan bir vaka ileri derecede çapraşıklığın olduğu vakalara göre daha ucuzdur.

Kullanılan malzemenin kalitesi

  Diş teli tedavisinde son zamanlarda oluşan rekabet, bazı klinikleri daha hesaplı malzemeler kullanarak tedavi ücretini daha ucuza getirme politikasına yönlendirdi. Bu durum çin malı diş tellerinin kullanımını gündeme getirdi. Çin malı malzemeler ile 2500 tl civarında tedavi yapan bir klinik, Amerikan malı malzeme ile 4000 tl civarında tedavi yapan bir klinikten daha yüksek miktarlarda kar elde etmektedir. İlk bakışta 4000 tl gibi fiyata tedavi yapan klinik daha pahalı gibi görünürken, Tedavi maliyeti çin malı malzeme kullanan klinikten neredeyse 10 kat daha fazladır. Dolayısıyola Ortodonti tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız belirli bir alt sınırın altında diş teli tedavisi yaptırmamanızı öneririz. Çünkü diş teli tedavisinde kullanılan malzemelerin kalitesi tedavi kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden birisidir.

Yapılan tedavinin kalitesi

  Ortodonti tedavisi yaptıracağınız kliniği seçerken doktorunuzun sizin tedavinizi yapacak yetenek ve tecrübede olduğundan emin olmalısınız. Malesef piyasada çok kaliteli tedaviler yapmayıp ucuz fiyatlara çalışarak sürümden kar elde etmeyi amaçlayan yada tecrübe kazanmayı amaçlayan bir çok meslektaşımız bulunmaktadır. Bu sebeple tedavinizi yaptırmayı düşündüğünüz kliniğin önceden tedavi ettiği referanslarına bakarak sizin dişlerinizin üstesinden gelebileceğine emin olmalısınız. Ucuz olmasını hiçbir zaman seçiminizde en temel değerlendirme aracı olarak kullanmamalısınız.

Kullanılan malzemenini çeşiti 

   

  Ortodonti tedavisinde dişlerdeki çapraşıklığı düzeltmek amacıyla kullanılan bir sürü tel çeşiti bulunamktadır. Bunlar; Metal braketler, Seramik braketler, Damon braketler, self ligating braketler, lingual braketler, Şeffaf plak tedavisi... Saydığımız bu diş tellerinin hepsi dişlerinizi düzeltirken tedavi sırasında sağladığı avantajlar açısından aralarından fark oluşmaktadır. Sitemizde Bu bahsi geçen diş teli çeşitlerini ayrı ayrı izah ettik. Dilerseniz konu ile ilgili diğer yazılarımızı okuyarak daha fazla fikir sahibi olabilrsiniz.

 

Ortodonti tedavisinin tek çeneye mi yoksa çift çeneye mi yapılacağı

  Tek çeneye yapılan ortodonti tedavisi çift çeneye yapılan ortodonti tedavisine oranla neredeyse yarı yarıya daha ucuzdur.

Etiketler: Diş teli fiyatları ortodonti ortodonti fiyatları ortodonti tedavisi diş teli tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail