Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

Ortodonti fiyatları neye göre değişir

 
  Ortodonti dişlerdeki eğriliklerin yamuklukların ve konum bozukluklarının düzeltildiği uzun soluklu bir tedavidir. Ortodonti tedavisinin süresi 6 ay ile 4 yıl arasında değişmektedir. Öyleki bir diş bir ayda 1 mm hareket ediyorsa bu durum hızlı kabul edilir. Birde dişlerin düzelmesi aşaması aktif ortodonti tedavisidir. Dişler düzeldikten sonra dişleri yeni konumunda tutma aşaması başlar. Bu aşama ise retainer tedavisi yani pasif ortodontik tedavidir. Pasif tedavi ile aktif tedavi birlikte değerlendirildiği zaman ortodonti tedavisinin süresi 5-6 yıllara kadar çıkabilmektedir. Yalnız retainer tedavisini her klinik ciddiyetle yapmamakta ve tedavi sonrası dişlerde bozulma olmaktadır. Bu sebeple diş teli taktıracağınız kliniği seçerken dikkatli davranmanızı öneririz.

 

 
  Ortodonti fiyatları tedavi süresine, dişlerdeki bozukluğun miktarına, kullanlan diş teli malzemesinin cinsine (metal yada şeffaf gibi) ve kalitesine, yapılan tedavinin kalitesine göre değişmektedir.
  Ortodonti tedavisinde kısa süreli tedaviler uzun süreli tedavilere göre daha pahalıdır. Tedavi süresi ise dişlerdeki bozukluğun miktarına göre değişir. Örneğin bir tedavi 6 ay sürerken başka bir tedavi 3 yıl sürebilmektedir. Bu iki vakanın ortodonti fiyatları farklıdır. Uzun süren vakada hem daha çok emek vardır. Hemde daha fazla ve çeşitli malzemeler kullanılır.
  Ortodonti fiyatları kullanılan malzemenin cinsine görede farklılık gösterir. Örneğin metal braketlerle tedavi edilen bir hastamızın tedavi maliyeti porselen braketlerle tedavi edilen hastamızınkine göre daha azdır. Çünkü seramik braketler daha pahalıdır. Şeffaf plak ile tedavi ettiğimiz hastamızın tedavi maliyeti de seramik braketlerle tedavi ettiğimize göre çok daha fazladır.
  Ortodonti tedavisinin kalitesi de ortodonti fiyatlarını etkiler. Örneğin idare eder bir düzeyde tedavi yapılan bir klinik hasta sayısını artırıp ekonomik fiyatlarla tedavi yaparken kaliteli tedavi yapan bir klinik hasta sayısını az tutup hastalarıyla daha iyi ilgilenmeye çalışır. Bu durumda tedavi tutarını artırır.  

  Dişleri güzel görünür hale getirmek ile hakkıyla ortodontik tedavi yapmak birbirinden farklıdır. Ortodonti tedavisinin amacı dişlerin daha güzel görünmesini sağlamak estetik bir gülüş kazandırmak olduğu kadar dişlerin fonksiyonel olarak rahat kullanımını sağlamak olmalıdır. Ayrıca düzeltilen dişlerin yeni konumlarını korumak ve bozulmasını engelemek en az ortodontik tedavi kadar önemlidir ve hakkıyla yapılan ortodonti tedavisinde atlanmaması gereken bir noktadır.
  Hakkıyla yapılan ortodonti tedavisinde alt ve üst dişler birbirleriyle anahtar kilit gibi uyum içerisinde olmalıdır. Yanı ağzınızı kapattığınızda alt ve üst dişleriniz birbirlerine tam olarak kenetlenmelidir. Ortodonti tedavisi bittikten sonra diş telleri çıkarıldığında bu kenetlenme sayesinde dişler balına buyruk hareket edemez ve yeni konumlarını korur. Size yapılacak olan tedavide bunların hakkıyla yapılıp yapılmayacağı ortodonti fiyatlarını etkiler. Zira diş tellleri takıldıktan sonra birkaç ay içerisinde dişlerin düzgün görünmesi sağlanırken tüm bu saydıklarımızın yapılması birkaç yılı bulabilmektedir.
  Ortodonti tedavisi bittikten sonra retainer tedavisi başlar. Retainer tedavisi; diş teli tedavisi bittikten sonra dişlerde bozulma olup olmadığının kontrol edildiği, bozulma varsa henüz başlangıcında tespit edildiği için tel takmadan basit yöntemlerle düzeltildiği bir aşamdadır. Kliniğimizde diş telleri çıkarıldıktan sonraki ilk yıl 2 ayda bir, takip eden 3 yıl boyunca 6 ayda bir olmak üzere toplamda 4 yıl sürer. Diş teli taktırmayı düşündüğünüz klinikte, bütün bunların, konuştuğunuz ortodonti fiyatlarına dahil olup olmadığını öğrenmenizi ve netleştirmenizi tavsiye ederiz.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodonti fiyatları diş teli fiyatları

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail