Görüntü
Ortodonti Tedavi Sürecinde Beklentiler
Ortodonti Tedavi Sürecinde Beklentiler

Ortodonti tedavisinde bireyler pek çok beklenti içerisinde yer almaktadırlar. Özellikle yetişkinler bu sürece girdiklerinde oldukça kaygılıdırlar. Diş teli nedir? Diş teli nasıl kullanılır? Diş teli fiyatları nasıl belirlenir? gibi sorular ile karşı karşıya kalarak süreci düzenlemeye çalışmaktadırlar. Siz de bu sorular ile düşünüyorsanız okumaya devam ediniz:

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli ortodonti tedavisi olarak ele alınmaktadır. Ortodonti tedavi sürecinde amaç istenen konumlara ait dişlerin hareketinin sağlanmasıdır. Ortodonti sürecinde bilinmesi gerekenler ele alınarak bireylerin bilgilendirilmesi sağlıklı bir ortamın hazırlanması ile sağlanmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere gerekli bilgi akışlarını sunmaktayız. 

 

Diş Teli Tedavisinde Adımlar Nelerdir?

Diş teli tedavi sürecinde muayene ile başlayan adımların takibi süreç için çok kıymetlidir. Bir kişi ilk kez muayeneye sevk edildiğinde, öncelik olarak muayene süreci başlamış olur. Muayene sürecinde dişlerin incelenmesi, gerekli filmlerin çekilmesi ve var olan bulguların analizlerinin sağlanması gerekmektedir. Bu, ortodontistin durumun diş teli gerektirecek kadar ciddi olup olmadığını ve eğer öyleyse, en uygun tedavinin ne olduğunu ve ne kadar süreceğini belirlemesine yardımcı olacaktır. Her hasta için farklı bir tedavi planı sunulmaktadır. Bazen bir ortodontist, başka bir tedavi seçeneğinin sadece sorunu düzeltmeyeceğini, aynı zamanda kişinin ihtiyaçlarına daha iyi uyacağını belirterek ek yöntemler de ortaya koyabilir.

 

Ele alınan tüm durumların analizlerinin sağlanması ile süreç başlamış olur. Süreç başlarken bireyler için braket seçimi ve bakımı da önem arz eden konulardan bir tanesi olmaktadır. Braket seçimlerinde bireyler gerekli süreç analizlerini değerlendirmektedir. Elde edilen bu analizler ile bireyler alanında uzman ortodontistler ile işlemlerini güven ortamı ile sürdürmektedirler.

 

Alpdent olarak sizlere sunduğumuz tüm adımlar hakkında ayrıntılı bilgi sunmaktayız. İfade edeceğimiz bir diğer nokta ise diş teli fiyatları olmaktadır. Diş teli fiyatları pek çok açıdan ele alınarak değerlendirilmektedir. Süreç boyunca dikkat edilecek noktalar arasında yer alan diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri oldukça kapsamlıdır. Bireysel faktörler ile şekillenmekle beraber gerekli muayene bulguları ile desteklenmelidir. 

 

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve süreci değerlendirmek için Alpdent olarak bizleri ziyaret edebilirsiniz.


Share: