Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisi amacıyla sağlam dişler çekilir mi, çekilmesi doğru mudur?

 
  Ortodonti tedavisi; diş telleri ile dişlerdeki çapraşıklıkların ve ayrıklıkların, yani dişlerdeki konum bozukluklarının düzeltildiği bir tedavidir. Aşağıdaki videoda ortodonti tedavisinin dişleri nasıl düzelttiğini izleyebilirsiniz.

  Dişlerdeki çapraşıklığın düzeltilmesi için yere ihtiyaç vardır. Bunda 10 yıl öncesine kadar ihtiyaç duyulan yer kayıtsız şartsız küçük azı dişlerinin çelilmesiyle kazanılıyor ve çapraşık dişler, diş çekiminden arta kalan boşluklara doğru yayılarak sıralanıyordu. Çünkü o dönemlerde ortodonti tedavisinde maksat dişlerin hem sağlı sollu hemde altlı üstlü birbirleriyle ideal bir ilişki sağlamasıydı. Yalnız gözardı edilen önemli bir nokta vardrı; ortodonti tedavisi dişlerdeki konum bozukluklarını düzelterek daha güzel bir görünüm sağlarken aynı zamanda hastanın profil görünümünüde değiştiriyordu. Yani hastanın dış görünüşünü, yani dudak yanak gibi yumuşak doku hatlarını da değiştiriyordu. Hatta ortodontinin en büyük otoritelerinden birisi olan Edward  Edwise isimli araştırmacı ortodonti tedavisinin dış görünümü de değiştirdiğini farkederek diş çekimi ile tedavi ettiği profil görünümü bozulan hastalarını ücretsiz olarak tekrar tedavi etmiştir. Peki diş çekimi ile profil görüntüsü arasında nasıl bir ilişki vardır?

  Dişlerdeki çapraşıklık diş çekimi yapılmadan tedavi edildiğinde ihtiyaç duyulan yer ön dişlerin ileri doğru itilmesiyle kazanılır. Bu durum dişlerin beslediği dudaklarda kalınlaşmaya sebep olur. Yani hem dişlerinizi düzelttirirken hemde botox yaptırmış gibi olursunuz. Fakat belli bir değerin üstünde ileri itilirse dişlek bir görüntü olur ve hasta dudaklarını kapatamaz. 
  İhtiyaç olmadığında yapılan diş çekimlerinde ise; çapraşık dişler çekim boşluklarına doğru yayılarak düzeleceğinden dişlerde gerileme olur. Bu durum dişlerin beslediği dudaklarda da gerilemeye sebep olur ve profil görünümünde dudaklar bölgesinde göçme olur. Ayrıca dudakların gerginliği azaldığı için dudak çevresinde daha erken yaşta kırışmalar başlar. Dişler geri gittiği için dilin haznesi azalır, bu sebeple ileri yaşlarda da horlama problemi oluşur.
  Kliniğimizde dişler, diş çekimi yapılmadan düzeltilmek esastır. Ama diş çekimi ile vakanın daha güzel bir görünüm ile sonuçlanacağına karar verildiğinde de diş çekimi kaçınılmazdır. Kliniğimizde bu ayrım genellikle diş çekimi yapılmadan tedaviye başlanıp, çekimsiz tedavi yöntemlerinin uygulamasına ihtimal kalmadığında yapılır.
  Ortodontik amaçlı diş çekimi tedavinin kalıcılığı açısından da değerlendirilmelidir. Şöyle ki; tedavi sonunda alt ve üst keser dişlerin arasındaki açı belli değerlerin arasında olmalıdır. Bu açı ideal değerlerin üzerine çıktığında kalıcı bir tedavi olmazken altına indiğinde ise estetik olarak kötü bir görünüm oluşur. Diş çekimi yapılmadan tedavi edildiğinde dişler ileriye doğru giderek keser açılarını artırırlar. Diş çekimi yapılarak tedavi yapıldığında ise dişler geriye doğru giderek keser açılarını azaltırlar.
  Sonuç olarak ortodontik amaçlı diş çekimi ihtiyaç duyulduğunda yapılmalıdır. 
  Önemli olan ortodontik amaçlı diş çekiminin ihtiyaç olup olmadığı analizinin iyi yapılması gerektiğidir. Dişlerdeki çapraşıklığın düzeltilmesi çekimli tedavide çekimsiz tedaviye göre daha kolay olduğu için bazı klinikler çekimli tedaviyi tercih eder. Bu sebeple araştırmalarınızı detaylı yapmanızı ve tedavinizi de güvendiğiniz bir klinikte yaptırmanızı tavsiye ederiz.
Etiketler: Çekimli tedavi ortodonti ortodonti tedavisi ortodontik amaçlı diş çekimi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail