Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisi ile gülümseme tasarımı ve farklı yaklaşımlar

 

  Ortodonti tedavisi dişlerin labial adı verilen dudağa bakan dış yüzeylerine braketlerin özel yapıştırıcılarla yapıştırılmasıyla ve üzerinede ark telinin takılmasıyla dişlerin hareket ettirildiği bir tedavi yöntemidir.

  Ortodonti tedavisinin sonucu yaptırdığınız kliniğe göre farklılık gösterir. Diğer bir değişle dişlerinizin son görünüşü doktorunuzun imzasıdır ve her imza yani her sonuç birbirinden farklıdır. Doktorunuz dişlerinize son şeklini kendi estetik yargılarına göre şekillendirir. Peki bu tedavi sonuçlarında fark yaratan estetik değerler nelerdir? Şimdi sizinle ortodonti tedavisi ile yapılabilecek gülümseme tasarımından bahsedeceğiz. Ortodonti tedavisi ile yapılabilecek estetik farklılıklar;

  • Uzun yüzlü olan hastalarımızda ön 2 diş diğer dişlerden biraz daha uzun ve biraz daha belirgin yapılabilirken, yuvarlak yüzlü yastalarımızda ön dişler mümkün olduğunca birbirine takın boylarda bitirilebilir.
  • 2 köpek dişi arasında dişler yay gibi sıralanır. Dişlerin sıralandığı bu yayın yarı çapı küçük yapıldığında 2 köpek dişi arası mesafe daha azmış gibi görünürken, ön grup dişlerde daha ilerideymiş gibi görünür. Bu durum ağız yapısı küçük veya üst çenesi az gelişmiş hastalarımızda dişlerin yüz ile uyumunu artırır. Bahsettiğimiz yayın yarıçapı büyük olduğunda 2 köpek dişi arası mesafe daha genişmiş gibi görünür ve ön grup dişleri daha gerideymiş gibi gösterir. Bu durum yayvan ağız yapısı olan hastalarımızda diş ve dudak uyumunu inanıl az derecede iyileştirir.
  • Gülümseme esnasında üst diş etlerinin 2 mm ye kadar görünmesi normal kabul edilirken, diş etlerinin daha fazla görünmesi estetik problem oluşturur. Bununla birlikte konuşma sırasında bayanlarda üst kesici dişlerin kesici yüzeylerinden 2 mm görünmesi istenirken erkeklerde sadece uç kısımlarının görünmesi istenir. Bu kriterler dahilinde dişler ortodonti tedavisi ile aşağı-yukarı yönde hareket ettirilerek olması gereken konumları a getirilebilir.
  • Yine konuşma sırasında alt dişlerin görünmesi yaşlı bir görüntü oluşturduğu için pek istenmez. Alt dişlerin konumları da ortodonti tedavisi ile değiştirilebilir. 
  • Özellikle üst çene darlığı olan hastalarımızda gülümseme sırasında yanaklarla dişlerin arasında karanlık alanlar oluşur. Bu karanlık koridorlar gülümseme estetiğini bozar. Ortodonti tedavisi ile üst çene genişletilerek bu koridorlar yok edilebilir.

  

Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli diş teli tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail