Görüntü
Ortodonti tedavisi ile gülümseme tasarımı ve farklı yaklaşımlar
Size özel fiyat alın, tedavi süresini öğrenin , Soru sorun, önceki cevapları okuyun.
Ortodonti fiyatları

Ortodonti tedavisi dişlerin labial adı verilen dudağa bakan dış yüzeylerine braketlerin özel yapıştırıcılarla yapıştırılmasıyla ve üzerinede ark telinin takılmasıyla dişlerin hareket ettirildiği bir tedavi yöntemidir.

Ortodonti tedavisi dişlerin labial adı verilen dudağa bakan dış yüzeylerine braketlerin özel yapıştırıcılarla yapıştırılmasıyla ve üzerinede ark telinin takılmasıyla dişlerin hareket ettirildiği bir tedavi yöntemidir.rtodonti tedavisinin sonucu yaptırdığınız kliniğe göre farklılık gösterir. Diğer bir değişle dişlerinizin son görünüşü doktorunuzun imzasıdır ve her imza yani her sonuç birbirinden farklıdır. Doktorunuz dişlerinize son şeklini kendi estetik yargılarına göre şekillendirir. Peki bu tedavi sonuçlarında fark yaratan estetik değerler nelerdir? Şimdi sizinle ortodonti tedavisi ile yapılabilecek gülümseme tasarımından bahsedeceğiz. Ortodonti tedavisi ile yapılabilecek estetik farklılıklar;

  • Uzun yüzlü olan hastalarımızda ön 2 diş diğer dişlerden biraz daha uzun ve biraz daha belirgin yapılabilirken, yuvarlak yüzlü yastalarımızda ön dişler mümkün olduğunca birbirine takın boylarda bitirilebilir.
  • 2 köpek dişi arasında dişler yay gibi sıralanır. Dişlerin sıralandığı bu yayın yarı çapı küçük yapıldığında 2 köpek dişi arası mesafe daha azmış gibi görünürken, ön grup dişlerde daha ilerideymiş gibi görünür. Bu durum ağız yapısı küçük veya üst çenesi az gelişmiş hastalarımızda dişlerin yüz ile uyumunu artırır. Bahsettiğimiz yayın yarıçapı büyük olduğunda 2 köpek dişi arası mesafe daha genişmiş gibi görünür ve ön grup dişleri daha gerideymiş gibi gösterir. Bu durum yayvan ağız yapısı olan hastalarımızda diş ve dudak uyumunu inanıl az derecede iyileştirir.
  • Gülümseme esnasında üst diş etlerinin 2 mm ye kadar görünmesi normal kabul edilirken, diş etlerinin daha fazla görünmesi estetik problem oluşturur. Bununla birlikte konuşma sırasında bayanlarda üst kesici dişlerin kesici yüzeylerinden 2 mm görünmesi istenirken erkeklerde sadece uç kısımlarının görünmesi istenir. Bu kriterler dahilinde dişler ortodonti tedavisi ile aşağı-yukarı yönde hareket ettirilerek olması gereken konumları a getirilebilir.
  • Yine konuşma sırasında alt dişlerin görünmesi yaşlı bir görüntü oluşturduğu için pek istenmez. Alt dişlerin konumları da ortodonti tedavisi ile değiştirilebilir. 
  • Özellikle üst çene darlığı olan hastalarımızda gülümseme sırasında yanaklarla dişlerin arasında karanlık alanlar oluşur. Bu karanlık koridorlar gülümseme estetiğini bozar. Ortodonti tedavisi ile üst çene genişletilerek bu koridorlar yok edilebilir.

Share:


Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.1 Yorum

Etiketler: ORTODONTI ORTODONTI TEDAVISI DIS TELI DIS TELI TEDAVISI Ortodonti fiyatlarıortodonti nedirortodontiistanbul ortodontiortodonti mecidiyeköyşişli ortodontiistanbul ortodontistdiş teli tedavisiortodonti istanbuldiş telidiş teli fiyatlarıdiş teli nasıl takılırdiş teli takan hastahanelerdiş teli istanbulen iyi ortodontistortodontist istanbulortodontisten ucuz diş teligörünmez diş telişeffaf diş teligörünmeyen diş telilingual ortodontiiçten telşeffaf plak tedavisidiş teli fiyatlarıdiş teli ücretleridamon braketlerortodonti fiyatlarıortodonti ücretleriinvisalign sistemortodonti şişli ortodonti nişantaşıortodonti avrupaucuz diş telişeffaf braketlerestetik braketlerseramik braketsafir braketdiş teli sskdiş teli fatihdiş teli leventdiş teli etilerpekiştirme tedavisişeffaf plakpekiştirme tedavisi
...

Şule ünal · 15 Tem 2019

Kapanma problemi yaşıyorum. Sağ tarafım öne doğru kapanırken sol tarafım içe kapanıyor. Bunun için çene ameliyatı gerekli mi? Ameliyatsız düzelme olur mu?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhabalar, çok şiddetli olmayan çene problemleri diş teli tedavisi ile düzeltilebiliyor. Öncelikle muayene olmanız gerekir. Ameliyatsız diş teli tedavisine uygun olup olmadığı muayene ile anlaşılabilir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

Daha Fazla Yorum İçİn Tıklayınız.