Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisi ile protez kaplamaların estetik açıdan karşılaştırılması

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerin üzerine braket denilen küçük diş telleri yapıştırılarak dişe kuvvet uygulanmasıyla hareket ettirildiği tedavidir. Ortodonti tedavisinde bir diş bir ayda bir milimetre hareket ediyorsa bu  hareket normal kabul edilir. Dolayısıyla ortodonti tedavisi sizinde takdir edeceğiniz gibi uzun soluklu bir tedavidir. Alt ve üst çeneye birlikte uygulanan ortodonti tedavisi 10 ay ile 3 yıl arası da sürebilir.
 
 
  Estetik görünümü sağlamak ve daha güzel bir gülüş kazandırmak amacıyla yapılan uygulamalardan biride protez kaplamalardır. Zirkonyum kron, empress kron , laminate veneer kron , full porselen kron uygulamaları bu sınıfa girer. Ortodonti tedavisiyle  protez kaplamaları karşılaştırabilmemiz için her iki tedavi protokolünü de anlamamız gerekir. Bu sebeple karşılaştırmadan önce şimdi de protez kaplamalardan biraz bahsedeceğiz.
  Zirkonyum kron, empress kron , laminate veneer kron , full porselen kron kaplamaların yapılış prosedürü birbirlerine benzer. Bu tedavinin dişe uygulanabilmesi için öncelikle dişlerin sağlıklı olması gerekir. Sağlıklı dişler önce belirli kurallar çerçevesinde lokal anestezi altında tıraşlanarak küçültülür. Sonra diş ölçüleri alınır ve ölçüler üzerine labratuvar ortamında komşu dişlere yüz şekline ve rengine uygun kaplamalar yapılır ve bu kaplamalar kendilerine özel yapıştırıcılarla dişlerin üzerine yapıştırılır. Bu süreci göz önüne aldığımızda en büyük avantajı işlemin toplamda bir hafta gibi bir sürede tamamen bitmesidir. Bununla birlikte dişlerin şekli ve rengi değiştirilebildiği için daha geniş bir çalışma alanı vardır. Fakat bu yöntemlerde dişlerin konumları ortodonti tedavisinde değiştirilebildiği gibi değiştirilemez. Bu durum dezavantajlarından birisidir. Diğer büyük dezavantajı ise dişlerin tıraşlanarak orjinalliğinin bozuluyor olmasıdır.

 
 
  Ortodonti tedavisinde ise tedaviden sonra dişlerinize sanki hiçbirşey yapılmamış gibi olur. Ortodonti tedavisi, tedavi boyunca dişlerinizi iyi fırçaladığınız müddetçe dişlerinize zarar vermez. Ortodonti tedavisinin en büyük avantajı budur. Çünkü ne kadar güzel olursa olsun hiçbir protez kendi dişleriniz kadar rahat ve sağlıklı değildir. 
  Ortodonti tedavisinin dezavantajlarından birisi uzun soluklu ve zahmetli bir tedavi olmasıdır. Yukarıda anlattığımız gibi protez kaplamalar bir hafta gibi bir sürede bitiyorken ortodonti tedavisi, 10 ay ile 3 yıl arasında sürebilmektedir. 
  Ortodonti tedavisinin diğer dezavantajıda dişlerin konumlarını düzeltebildiği halde, dişlerin şekil ve renklerini değiştirmezler. Yani tedavi öncesinde sarı bir dişiniz varsa tedavi sonunda da sarı bir dişiniz olacaktır. Yada tedavi öncesinde kırık ve yamuk bir dişiniz varsa tedavi sonunda düzgün ama yine kırık bir dişiniz olacaktır.
  
  
Etiketler: ortodonti tedavisi ortodonti diş teli tedavisi ortodonti tedavisinin avantajları

Yorum Yazın

2 Yorum

...

Kaan Aköz · 4 Nis, 2015

Boşuna o dişlerle yaşamışım. Teşekkürler :).

...

Talha Güllü · 4 Nis, 2015

Hekimlerimizin ilgi alakasından ve yaptıkları işten çok memnun kaldım herkeze tavsiye ediyorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail