Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisi tek çeneye uygulanabilir mi?

  Ortodonti tedavisi dişlerdeki çapraşıklığı ve konum bozukluğunu 3 boyutlu olarak düzelten bir tedavidir.
  Ortodonti tedavisinin en büyük avantajı hastamıza güzel bür gülüş kazandırmasıdır. Fakat tek faydası bu değildir tabiki. Dişlerdeki sıkışıklığı düzelttiği için daha kolay temizlenebilir hale getirir. Dişleriniz daha kolay temizlenebilir hale geldiğinde dişlerinizde tartar ve leke oluşma miktarı oldukça azalır. Ağız hijyeniniz düzeldiği için ağız kokusu şikayetinden kurtulursunuz. Dişlerinizi daha kolay ve etkili temizlenebilir hale getirdiği için diş çürüğü oluşma riski azalır. Aşağıdaki fotoğrafta çapraşık dişler ile düzgün dişlerin arasındaki temizlik farkını ve temizleme kolaylığını görebilirsiniz.
 
 
  Ortodonti tedavisinin bu yazımıza konu olan etkisi ise alt ve üst dişlerin birbirleri ile ilişkisini değiştirmesi ve düzeltmesidir. Örneğin ortodonti tedavisi sadece üst çeneye yada sadece alt çeneye uygulandığında dişlerin görünümü düzelir ve güzelleşir yalnız diğer çenede diş teli olmadığı için alt ve üst dişlerin ilişkisi düzelemez. Ortodonti tedavisinden beklenen, dişlerinizin güzel görünmesi olduğu kadar tedaviden sonra dişlerinizi rahat kullanabiliyor olmanızdır. Bu sebeple kapanış probleminin olduğu vakalarda tek çene tel tedavisi yapmak doğru değildir. Ortodonti tedavisi yapılan hastalarımızın da % 90 nında kapanış problemi vardır. 
  Alt ve üst dişlerde çapraşıklık varken dişler bozukta olsa uzun yıllar kullanıma bağlı olarak dişler hatalıda olsa kapanıştadır. Tek çene ortodonti tedavisi bu kapanışı bozacaktır. Böyle bir durumda arka grup dişler oynatılmadan tedavi yapılmalıdır ki var olan kapanış bozulmasın.

 
  Ortodonti tedavisinde 2 ikinci önemli nokta tedavinin kalıcılığıdır. Ortodonti tedavisi bittikten sonra dişler eski yerlerini unutmazlar ve eski yerlerine gitmek isterler. Buna engel olmak için çift çene tedavide alt ve üst dişler arasında anahtar kilit uyumu gibi bir uyum oluşturulur. Bu uyum doğal retansiyondur ve diş telleri çıkarıldıktan sonra dişlerin bozulmasına engel olur. Bu doğal retansyonun oluşturulabilmesi için ortodonti tedavisinin çift çeneye uygulanması gerekir. Yukarıdaki videoda diş tellerinizin alt ve üst dişlerininiz arasında uyumu nasıl sağladığını izleyebilirsiniz. Tedavi öncesinde doğal retansiyon oluşturacak düzeyde güzel bir kapanış varsa arka bölgelerdeki dişleri oynatmadan önlerdeki yamukluklar düzeltilerek tek çene tedavisi yapılabilir.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodontik tedavi diş teli tedavisi

Yorum Yazın

1 Yorum

...

Hs · 3 Haz, 2018

Merhaba, 2 gün önce diş teli taktırdım üst çeneme. Dişlerimde yamuk bir tane var. Doktorum alt dişlerime tele gerek yok dedi ama tedavim bitincede üst çenem alt çenemde biraz ileride olacakmış. Ben birbirlerine eşit olmasını istiyordum bunu söyleyince o zaman alt dişlerini çekmemiz lazım dedi ve bunu önermedi. Sizce ikisine de mi yatırmalıydım ? Acaba çok fazla aralık olur mu dişlerimde ?Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail