Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

Ortodonti tedavisinde braket seçimi

  Ortodonti tedavisi dişlerin üzerine zarar vermeyen özel kimyasallarla yapıştırılan braketler aracılığıyla dişlerdeki konum bozukluklarını düzelten bir tedavidir. Ortodonti tedavisinde kullanılan braket çeşitleri
Metal braketler
Seramik braketler
Safir braketler
Sert plastik braketler
Self-ligating braketler
Damon braketler
 
Metal braketler
 
 
 Diş teli tedavisinde kullanılan en ilkel braketler olup etkileri yüksektir. Metal braketlerin sürtünme kuvveti az olduğu için oluşturulan Ortodontik kuvvet çok az bir kayıpla dişe iletilir. Bu durumde tedavinin çok hızlı ilerlemesine sebep olur. Üzerine takılan renkli lastiklerle rengarenk bir görünüm elde edilebilir ve bu renkli lastikler orta okul yaşındaki çocuklar için diş telini çok eğlenceli bir hale getirir. Kısacası metalik diş telleri en ekonomik seçim olup görüntünün problem oluşturmadığı yaşlarda veya kişilerde rahatlıkla kullanılabilir.
 
 
 
Seramik braketler
 
 
  Seramik braketler metal diş tellerinin kötü görünümünü ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan etkili bir yöntemdir. Seramik braketlerin üzerinde sürtünme kuvveti metale göre daha fazla oluştuğu için fırçalama alışkanlığının yetersiz olduğu ağızlarda tedavi hızını yavaşlatır. Önemli dezavantajlarından birisi lekeyi daha çok göstermesidir. Nasıl beyaz bir elbise griye göre lekeyi daha çok belli ederse seramik braketlerde lekeyi metal braketlere göre daha çok belli eder. Bu sebeple tercihiniz seramik braketse dişlerinizi düzenli fırçalamalısınız.
 
Safir braketler
 
  Safir braketlerin özellikleri seramik braketlere benzer olup farkı şeffaf olmasıdır.
 
Sert plastik braketler
 
  Sert plastik braketler şeffaf braketlerin maliyetini düşürmek amacıyla üretilen çin malı malzemelerdir. Kuvvetle karşılaştığında esneme yaptıkları için istenilen diş hareketlerinin yapılması oldukça zordur. 
 
Self-ligating braketler
 
  Kendinden kilitli braketler demektir. Üzerlerinde açılıp kapanan kapakları vardır.Normal braketler ark telerine birer birer lastikle yada telle tutturulurken self ligating braketler ark tellerine kapakları aracılığıyla bağlanırlar. Metal ve seramik seçenekleri olup sürtünme kuvvetleri az olduğu için dişleri çok hızlı bir şekilde düzeltirler. Dişleri kabaca düzeltmeleri çok hızlı iken ince ayarların yapılması oldukça zordur.
 
Damon braketler
 
  Self ligating braketlere benzer. Braketin üzerindeki açılar self ligating braketlerden farklı olup yer açma ve genişletme özelliğine sahiptir. Yer darlığının fazla olduğu vakalarda yer açmak amacıyla kullanılır. Metal ve seramik seçenekleri vardır. Pahalı bir seçenektir. Diş çekimi yapılarak düzeltilen bir vaka diş çekimi yapılmadan damon braketler kullanılarak düzeltilebilir.
 
 
 

Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi braket seçimi diş teli seçimi damon braketler

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail