Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde damon braketler

  Ortodonti tedavisi dişlerdeki konum bozukluğunu düzelterek insanlara estetik bür gülüş kazandıran tedavidir. Dişlerdeki çapraşıklıklar düzeltir. Dişlerdeki çapraşıklığın sebebi çene kemiğinin küçük, dişlerin ise büyük olmasıdır. Böyle bir çapraşıklığın düzeltilebilmesi için dişlerin sıralanacağı yere ihtiyaç vardır. Bu yeri elde etmenin 2 yöntemi vardır. Bunlardan birincisi diş çekimi yaparak yer elde etmektir. İkincisi ise dişleri ileri ve yanlara doğru iterek dişlerin sıralandığı arkı genişletmektir. Damon braketler işte bu ikinci durumda devreye girer.
 
Resimde standart braketler ile damon braketi yan yana görüyorsunuz.
  Resimde standart braketler ile damon braketi yan yana görüyorsunuz.
 
  Damon braketler Amerika'da ortodontist olan Clay Damon isimli bir doktor tarafından geliştirilmiş bir sistemdir. Self ligating yani kendinden kilitli bir sistemi vardır. Self ligating braketlerde sürtünme kuvveti sıradan braketlere oranla çok daha az olduğu için dişleri düzelten ortodontik kuvvet,  kayıp olmadan dişlere iletilir. Buda dişlerin daha hızlı hareket etmesi demektir. Self ligating sistemin diğer braket sistemlerinden farkını bir önceki yazımızda detaylı olarak anlatmıştık. Daha ayrıntılı bilgi için bir önceki yazımızı okuyabilirsiniz.
  Damon braketler diğer self ligating yani kendinden kilitli braketlerden farklı kılan braketlerin üzerindeki açılardır. Damon braketler bu açılar sayesinde dişlerin sıralandığı arkı genişletir. Ve diş çekimi yapılmadan dişlerin düzeltilmesine olanak sağlar. Bununla birlikte damon braketlerde ark telini takıp çıkarmak kolay olduğu için koltukta kalma süreniz kısadır.
  Damon braketler 1 aylık yada 1,5 aylık periyotlarla 2-3 seansta ciddi ilerleme gösterirler. Dolayısıyla şehir dışında olup kontrollerine çok sık gelemeyen hastalarımız için idealdir.
 

  Damon braketlerin bir diğer avantajı ise estetiktir. Çekimsiz ortodontik tedavilerde damon braketler dişleri ileri ve yanlara doğru iterek yer kazandığı için dişleri daha belirgin ve yayvan hale getirir. Özellikle bayanlarda dişlerin daha belirgin olması estetik açıdan istediğimiz bir durumdur. Bu arada ileridelikten kastımız dişleklik değildir. Ayrıca ön dişlerin ileri doğru bir bütün olarak gitmesiyle dudaklarda da kalınlaşma olur. Diş teli tedavisi ile dişleriniz düzelirken aynı zamanda botoxta yaptırmış olursunuz. Damon braketlerin dişlerinizi ileri ve yanlara doğru iterek nasıl düzelttiğini daha iyi anlamanız için yukarıdaki animasyonu izlemelisiniz.
  Bütün bunlarla birlikte pahalı bir sistemdir. 
  Daha önce anlattığımız gibi damon braketlerin üzerinde sürgülü kapaklar vardır. Dişlerinizi tedavi boyunca düzgün fırçalamadığınızda bu sürgülerin etrafında diş taşı oluşur. Ve sürgüler açılıp kapanamaz. Bu sebeple braketlerinizin değiştirilmesi gerekir. Bu sebeple tedavi sırasında dişlerinizi çok iyi fırçalamalısınız ki damon braketlerin avantajı olsun.
  Ortodonti tedavisinde damon braket sistemi diğer braket sistemlerine göre daha pahalı gibi görünebilir. Yalnız 4 tane dişinizi çekimden kurtardığını toplam tedavi sürenizi kısalttığını ve koltukta geçirdiğiniz zamanınızı azalttığını düşünürseniz aslında pek pahalı bir sistem değildir.
  Damon sistemin önemli dezavantajlarından birisi doğru kullanılmadığında daimi retansiyon gerektirmesidir. Daimi retansiyondan kastımız ortodonti tedavisinden sonra dişlerinizin bozulmaması için yaptığınız uygulamaları(içten tel, şeffaf plak, dişlik gibi) aralıksız kullanmanız gerektiğidir.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi damon braketler kapaklı braketler self ligating braketler

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail