Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler

 
  Ortodonti tedavisi dişlerdeki eğrilikleri, ayrıklıkları yani kısacası her türlü konum bozukluklarının süreç içerisinde düzeltildiği bir tedavidir.

 

  Ortodonti tedavisi için her ne kadar tahmini bir süre belirlense de bu süre adı üstünde tahminidir ve daha kısa da olabililir çok daha uzunda. Peki bu sürenin uzaması yada kısalması nelere bağlıdır. Yada bu sürenin daha kısa sürmesi için hastalarımızın kişisel olarak yapabilecekleri var mıdır varsa bunlar nelerdir? Bu Yazımızda diş teli tedavisinin süresini kısaltmak için yapabileceklerinizi sizinle paylaşacağız.

 

  Ortodonti tedavisinde dişlerinizin üzerine yapıştırılan ve braket ismi verilen parçalar aracılığı ile dişlerinize kuvvet uygulanır. Bu kuvvet sayesinde dişleriniz doktorunuzun istediği yönde hareket etmeye başlar. Braketler dişlerinizin yüzeyine çeşitli kimyasallar kullanılarak çok kuvvetli bir şekilde yapıştırılırlar. Yalnız yiyebileceğiniz bazı şeyler bu braketlerinizi kırar ve hareket etmeye başlayan ve devam eden dişiniz bir anda serbest kalır ve hızla eski yerine doğru gider. Bu sebeple braketlerinizi kıracak şeyleri yememeniz gerekir. Bunlar;
 
  •  Asitli içecekler içmemelisiniz. (kola, fanta, gazoz, sprite…)
  •  Yapışkan yiyecekler yememelisiniz.(Sakız, tofita, jelibon, lokum, karamelli çikolata)
  •  Ön dişlerinizle ısırarak yememelisiniz. Örneğin bir simiti ısırarak değil elinizle bölerek arka dişlerinizle, yine bir elmayı ısırarak değil bıçakla keserek arka dişlerinizle yemelisiniz. Ön dişlerinizle yanı ısırarak yediğinizde ön dişlerinizdeki braketlerin kırılması yada dişinizden ayrılması ihtimali yüksektir ve en fazla ve en hızlı bozulma eğilimi gösteren dişler de ön dişlerdir.
  •  Sert yiyecekler yememelisiniz. Diş telleriniz için en tehlikeli olan şey  sert yiyeceklerdir. 
 
 
  Tedavinize randevularınızı aksatmadan devam etmelisiniz.
 

  Ortodonti tedavisi doktor ile hastanın birlikte uyum içerisinde yürüttüğü bir tedavidir. Dünyanın en iyi ortodontistine dahi gitseniz siz üzerinize düşeni hakkıyla yapmadığınız sürece ortodonti tedavisinden istediğiniz verimi alamazsınız. Siz istediğiniz kadar gayretli olun, üzerinize düşeni dört dörtlük yapın, iyi bir ortodontist ile kordineli değilseniz ortodonti tedavisinden istediğiniz verimi yine alamazsınız. Yani başarılı bir ortodonti tedavisinde doktor ve hasta birbirinden ayrılamaz. Dolayısyla doktorunuzun rehberliğinde kullanmanız gerekenleri doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde ve miktarda kullanmalısınız. Ortodonti tedavinizin bir döneminde ortodontik elastik kullanmanız gerekir. Ortodontik elastikler alt dişlerden üst dişlere hasta tarafından takılabilen ve çıkarılabilen alt ve üst çenenin birbirleri ile ilişkisini düzelten parçalardır. Ortodontik elastiklerin ne işe yaradığını öğrenmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Örneğin doktorunuz ortodontik elastikleri günde 20 saatin altına düşmeden kullanmanızı istediğinde 20 saat ve üzeri kullanmanız gerekir. 20 saatlik kullanımda tedaviniz 4 ay sürecekken bu süreyi16 saate düşürdüğünüzde12 ay sürer. 12 saate düşürdüğünüzde ise 24 aydan daha uzun sürer.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail