Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde diş çekimi

  Ortodonti tedavisi çapraşık yada ayrık dişleri düzelten, alt ve üst dişlerin birbirleri ile ideal ilişkide olmasını sağlayan, estetik olarak daha güzel bir gülüş kazandıran ve ağız hijyeninin daha rahat korunmasını sağlayan bir tedavi protokolüdür.
  Ortodonti tedavisinde diş çekiminin 3 sebebi vardır.

 

 
1) Dişlerdeki çapraşıklığı düzeltmek amacıyla yer kazanmak amacıyla diş çekimi yapmak
  Çapraşık dişlerin düzeltilmesinde dişlerin yayılarak düzeleceği yere ihtiyaç vardır. Dişlerin düzeleceği yeri kazanmanın 2 yolu vardır.
  -  Dişleri ileri iterek yer kazanmak.
  -  Diş çekimi yaparak yer kazanmak. Aşağıdaki videoda alt ve üst çeneden toplam 4 diş çekilerek yapılan ortodonti tedavsinin seyrini izleyeceksiniz.
 
  Dişleri ileri doğru iterek yer kazanma yönteminde dişler aynı zamanda dudağı beslediği için dudaklarında ileri gitmesine sebep olur. Bu sebeple bu yöntem tercih edildiğinde dudaklarda kalınlaşma ve dudak çevresindeki ciltte gerginleşme meydana gelir. Bu gerginleşme sayesinde dudak çevresinde yaşlanma ile meydana gelen doğal kırışma en az 5 yıl daha sonra oluşur. Yani hem dişleriniz düzelirken hemde botox yaptırmış gibi olursunuz. Yalnız dudaklarınız zaten olması gereken konumda yada hafif önde ise dişlerinizin ileri itilmesi ile artık dudaklarınızı zor kapatır hatta kapatamaz hale gelirsiniz. Bu durumda dişleri ileri iterek yer kazanma yöntemi doğru değildir. Ve diş çekimi ile yer kazanmak gerekir. Yani diş çekimi yapılması kötüymüş gibi görünürken bazı vakalarda çekimsiz tedaviden çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Çekimli ile çekimsiz tedavi seçiminde önemli bir ayrıntıda kesici dişlerin tedavi sonundaki açısıdır. Çekimsiz tedavi ile dişler ileri doğru itildikçe fırlaklaşır. Kesici dişlerin birleri ile arasında olması gereken bir açı değeri vardır.
2) Üst çene alt çeneye göre ilerideyse üst çeneyi geri almak için üst çeneden, alt çene üst çeneye göre ileride ise alt çeneyi geri almak için alt çeneden diş çekimi yapmak
-Üst çenesi ileride olan hastalarımızın ortodonti tedavisine ergenlik öncesinde yada başlangıcında başlanmışsa büyüme ve gelişme yönlendirilerek diş çekimine gerek kalmadan tedavi edilebilir. Ergenlik döneminde hızlı seyreden bir büyüme atılımı başlar. Bu bozukluğa sahip hastalarımızın diş çekimi yapmadan fonksiyonel tedavisinde büyüme atılımının kaçırılmaması gerekir. Bu dönemde ileride olan çenenin gelişimi yavaşlatılıp geride olan çenenin gelişimi hızlandırılarak fonksiyonel tedavi yapılır. Eğer büyüme atılım dönemi kaçırılmışsa geriye 2 yöntem kalır bunlardan birincisi ortognatik cerrahidir ki zor ve maliyetli bir yöntemdir ama sonuçları kusursuzdur. İkincisi ileri olan çeneden diş çekimi yapılarak geri alınmasıdır.
3) Ön iki dişinizin ortası yüzünüzün ortasında değilse yani orta hat sapması varsa, orta hat sapmasını düzeltmek amacıyla tek taraflı diş çekimi yapmak.
  
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodontik tedavi diş çekimi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail