Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde diş fırçalama

   Ortodonti tedavisi dişlerdeki konum bozukluklarını dişlerini üzerine yapıştırılan diş telleri aracılığıyla düzelten bir tedavidir. Ortodonti tedavisi boyunca diş hijyeninin korunması hatta daha hassas yapılması gerekir.

  Ortodonti tedavisinde ağız hijyeninin korunabilmesi için başlangıçta diş çürüğü yada diş eti hastalığı gibi bir problemin olmaması gerekir. Bu sebeple doktorunuz bu ve benzeri problemleriniz varsa diş teli tedavinize başlamadan önce bu problemlerinizi çözmelidir. Diş eti hastalığı yada diş çürüğü varlığında diş teli tedavinize başlanırsa diş eti hastalığı ve diş çürüğü hızlı bir şekilde ilerler.

  Ortodonti tedavisi boyunca dişlerinizi düzenli fırçalamalısınız. Eğer bu tedavi süreci boyunca dişlerinizin temizliğine gereken önemi göstermezseniz diş tellerinizin etrafında beyaz noktalar şeklinde diş çürükleri oluşur. Daha ilerleyen dönemde beyaz lekeler şeklinde oluşan diş çürükleri kahverengi ve siyaha dönerek ilerlemeye devam eder. Aşağıdaki fotoğrafta diş teli tedavisi sırasında gereken önemi göstermeyen hastamızın dişlerinin tedaviden sonraki halini ve dahada ilerlemiş halini göreceksiniz.

 

  Diş teli tedavisi süresince dişlerinizi yeterince fırçalamamanızın önemli dezavantajlarınızdan biriside tedavi sürenizin uzamasıdır. Dişlerinizi yeterince fırçalamadığınızda diş tellerinizin üzerinde diş taşları oluşur ve diş telinizin braketler üzerinde kayması zorlaşır. Yani oluşan diş taşları gereksiz bir sürtünme kuvveti oluşturur.

  Diş teli tedavisi süresince dişlerinizi yeterince fırçalamamanızın önemli dezavantajlarınızdan biriside diş etlerinizdeki kızarma ve şişmedir. Diş etlerinizdeki şişme bazen öğle safhalara ulaşırki doktorunuzun dişlerinizdeki problemleri göremez hale gelmiştir. Çünkü şişen diş etleri dişlerinizi içine almaya başlar. Aşağıdaki videoda ortodontik fırçanızla dişlerinizi ve diş tellerinizi nasıl fırçalamanız gerektiği anlatılıyor

 

 Ortodonti tedavisi sırasında kullanacağınız diş fırçaları normalde kullandığınız diş fırçalarından biraz farklıdır. Kullanmanız gereken 2 fırça vardır. Bunlardan ilki olan ortodontik fırçanızın ortasında tellerinizin geçeceği oluk bulunur. diğer fırçanız ise diş arası fırçasıdır (arayüz fırçası). Ortodontik fırçanızın kullanımı normal fırçalara çok çok benzerken diş arası fırçasının kullanımı farklıdır. Diş arası fırçasının kullanımı için aşağıdaki videoyu izleyebilrsiniz.

 

Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş fırçalama ortodontide diş fırçalama ağız hijyeni

Yorum Yazın

1 Yorum

...

Fatih Kara · 13 Şub, 2015

Hergün 3 kez dişlerimi fırçalamama rağmen dişlerimdeki beyazlığı tam olarak muhafaza edemiyorum. Özellikle braketler sararıyor. Bunu engellemek için ne yapabilirim?

64x64

Alpdent Dental Group · 6 Kas, 2015

Dişlerinizi fırçalama süreniz ortalama 2 dk civarında sürmelidir.Diş teli tedavisi gördüğünüz süreç içerisinde dişlerinizi fırçalamaya başladığınızda en az 5 dakika sürmelidir. Hem ortodontik fırça ile hemde diş arası fırça ile günde en az 3 kere fırçalamalısınız. Eğer sigara içiyorsanız bütün bunlara rağmen dişlerinizde lekelenmeler oluşacaktır. Sigara kullananların dişlerinde lekelenme kaçınılmazdır. Bununla birlikte eğer sigara kullanıyorsanız sıgaranın izmaritini ısırarak içmelisiniz. Bunda maksat Sigara dumanının dişlerin ön yüzeyindeki diş tellerine temas etmeden geçmesidir. Bütün bunlara rağmen dişlerinizde yine lekelenme oluyorsa diş hekiminize gidip airflow denilen cihaz ile dişlerinizi temizletmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.Bu cihazla dişleriniz saniyeler içerisinde çok basit bir şekilde temizlenir.Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail