Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde görünmez diş telinin avantajları nelerdir

 
  Öncelikle "görünmez diş teli"nden kasıt şeffaf plak tedavisidir.

 

  Dişlerin konumlarını düzeltmek ve dişlere daha estetik bir görünüm kazandırmak için uygulanan ortodonti tedavisi, bundan birkaç yıl önce sadece diş telleri aracılığı ile yapılırdı. Yalnız diş tellerinin Hastalarını rahatsız eden bazı dezavantajları vardı. Araştırmacılar bu dezavantajları ortadan kaldıracak ve yine dişlerin düzeltilmesinde kullanılabilecek yeni sistemlerin arayışına girdi. Bu sürecin sonunda görünmez diş teli gündeme geldi. Görünmez diş telinin avantajını kavrayabilmek için normal diş tellerinin dezavantajlarını iyi anlamak gerekir. Bu sebeple önce diş tellerinin dezavantajlarından biraz bahsedelim.

  Diş telleri dişlere ilk yapıştırıldığında yaklaşık 1 haftalık bir alışma dönemi başlar. Bu alışma döneminin şiddeti kişiden kişiye değişiklik gösterirken genellikle orta şiddette seyreder. Alışma döneminde; ısırmada ve yemek yemede güçlük, dişlerde özellikle baskı anında acı, dudaklarda, yanaklarda ve dilde yaralanma gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar çünkü diş teli sabittir ve çıkarılamaz. Görünmez diş teli ise takılıp çıkarılabildiği için, başlangıçta kullanım süresi kısa tutularak bütün bu alışma döneminin sıkıntıları yüksek oranda atlatılmış olur. Özellikle alışma döneminde meydana gelen dilde, dudaklarda ve yanaklarda oluşan yaralar yemek yemeyi güçleştirir. Çünkü bu bölge hareketsiz bür bölge değildir, yemek yeme anında çene hareket ettikçe bu bölgede hareket eder ve yara olan alan her harekette diş tellerine sürter. Bu sürtünme hastaya ciddi anlamda acı verir. Görünmez diş telinde ise dudaklarda, yanaklarda ve dilde yaralanma olmadığı gibi yeme anında çıkarıldığı için daha rahat bir yemek yeme imkanı sağlar.
  Diş telleri ile yemek yemek büyük problemdir. Çünkü yiyecekler diş tellerinin arasına kaçar ve yemekten sonra mutlaka temizlenmesi gerekir. Ortodonti tedavisi gören hastalar her yemekten sonra yedikleri herhangi bir yeşilliğin diş tellerinin arasında kalmasından korkarlar. Görünmez diş teli tedavisinde ise şeffaf plaklarınızı çıkardığınızda tel tedavisi görmeyen insanlardan hiçbir farkınız kalmaz.
  Diş teli tedavisi gören hastalarımızın bir şeyler yerken yaşadıklar diğer bir problem diş tellerinin kırılma ihtimalidir. Bazı kurallara uymadıklarında diş telleri kırılır ve bu durum ortodonti tedavisinin seyrine zarar verir. Bu kurallar ise asitli içeceklerin içilmemesi, yapışkan yiyeceklerin yenmemesi, sert yiyeceklerin yenmemesi, ön dişlerle ısırmamak gibi sıralanabilir. Görünmez diş teli tedavisi gören hastalarımız ise yemekten önce şeffaf plaklarını çıkardıklarında ortodonti tedavisi görmeyen bir insanın yemek yeme konforunu yakalarlar.
  Diş teli tedavisi gören hastalarımızın diş telinin kötü görünümü her zaman problemdir. Mezuniyetlerinde, nişanlarında, nikahlarında, düğünlerinde yada yakınlarının düğünlerinde yada özel bir davette diş tellerinin varlığından rahatsız olurlar ve bu durumlarda diş tellerini istemez ve ortodonti tedavilerinin bitirilmesini isterler. Görünmez diş teli tedavisi gören hastalarımız ise yine plaklarını çıkardıklarında tedavi görmeyen bir insandan farkları kalmaz.
 
  Bütün bu saydıklarımızı değerlendirdiğinizde sizde takdir edersiniz ki görünmez diş telinin tek avantajı görünmez olması DEĞİLDİR ve görünmez olmasının dışında birçok avantajı vardır.
  
Etiketler: görünmez diş teli şeffaf diş teli görünmez diş telinin avantajları ortodonti diş teli

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail