Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde görünmez diş telinin yeri

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerdeki eğriliğin, yamukluğun, konum bozukluğunun diş lerin üzerine diş teli yapıştırılması ile belirli bir süreç içerisinde düzelttiği, ve daha güzel bir görünüm kazandırıldığı bir tedavidir. 
  Ortodonti tedavisi neredeyse 200 yıldır dişlerinin üzerine braket adı verilen diş teli yapıştırılarak uygulanıyordu. Son zamanlarda insanların sosyal hayattaki yerinin öneminin artması, estetik kavramların değerinin artması ve iş hayatındaki prezentabl olma kaygısı insanların diş teli kullanmasına engel olmaya başladı. Diş teli gibi görünmeyen, aynı zamanda da dişleri düzeltme yeteneğine sahip yeni bir sistem ihtiyacı doğdu ve bu ihtiyaç doğrultusunda görünmez diş teli kullanılmaya başladı. 
 

 

  Görünmez diş teli tedavisinde aslında  kavram karmaşası vardır. Çünkü görünmez diş teli denilen sistemde tel yoktur, şeffaf plaklarla yapılan bir tedavidir. Yani görünmez diş teli bir ortodonti tedavisidir. Fakat diş teli tedavisi değildir. Çünkü görünmez diş teli tedavisinin içerisinde diş teli yoktur.

 
  Görünmez diş teli Türkiye'de yaklaşık 10 yıldır kullanılmaktadır. Görünmez diş telinin kullanılmaya başlamasıyla bir çok hasta diş telinin zahmetinden ve kötü görünümünden kurtularak ortodonti tedavisi yaptırmaya başladı. Diş teli tedavisi dişleri düzeltiyordu fakat bu süreç içerisinde hasta bir çok sıkıntıyı da beraberinde yaşıyordu. Biraz bu sıkıntılardan bahsedecek olursak görünmez diş teli tedavisinin ne denli rahatlık sağladığını daha rahat anlayabiliriz. Birincisi diş teli, dudaklarda ve yanaklarda yaralanmalara sebep olur. İkincisi diş tellerinin kırılmaması, kopmaması yada dişten ayrılmaması için yemek yerken bazı yasaklı yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Bunlar; asitli içecekler, yapışkan veya sert yiyecekler gibi. Diş telleri ike yemek yendiğinde yemek artıklarının diş tellerinin etrafında kalması sebebiyle her yemekten sonra diş tellerinin arasındaki yemek artıklarının kötü görünümünden kurtulmak için detaylı diş fırçalamak gerekir. Diş telleri dişlere yapışık olduğu için özel gün ve gecelerde çıkarılamaz.
  Görünmez diş teli tedavisi ise ortodonti bilim dalında bir devrim olup yukarıda saydığımız bütün dezavantajların yaşanmamasına sebep olur.
  Görünmez diş teli tedavisinin dezavantajı ise her türlü diş bozukluğunu düzeltemiyor olmasıdır. Yani kullanım alanı diş teli tedavisine göre daha sınırlıdır. Bu sebeple eğer görünmez diş teli ile tedavi olmak istiyorsanız bu yöntemin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuzla görüşmelisiniz.
Etiketler: ortodonti tedavisi ortodonti diş teli tedavisi görünmez diş teli şeffaf diş teli

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail