Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde kullanılan ortodontik elastikler ne işe yarar

  
  Ortodonti dişlerdeki çapraşıklıkları, yamukluklar ve ayrıklıkları, yani her türlü konum bozukluğunu düzeltmeyi amaçlayan bir tedavidir.
  Ortodontik tedavinin bir parçası olan elastikler; alt dişlerden üst dişlere takılan ve çeneler arası kuvvet uygulayarak alt ve üst dişlerin birbirlerine tamasını düzelten lastiklerdir.
  Ortodonti tedavisi ile dişlerinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Ama bu durum tedavinin amacına ulaşması için yeterli değildir. Düzeltilen dişlerin aynı zamanda fonksiyonel olarakta rahat kullanılması gerekir. Aynı zamanda düzeltilen dişlerin diş telleri çıktıktan sonra  konumlarını korumaları ve bozulmamaları gerekir. Ortodonti tedavisi dişlerinizin güzel görünmesini sağlamasının yanında bu sonuçları da size kazandırmalıdır. Ortodontik elastikler dişlerinizin birbirine temasını iyileştirerek tedavi sonrası bozulmasını önler ve çiğneme fonksiyonunu daha efektif yapmanızı sağlar. 

 
  Ortodontik elastik kullanımını gerektiren birinci nokta tedaviden sonra dişlerinizi rahat kullanabilmenizdir. Dişlerinizin ortodonti tedavisinden sonra fonksiyonel olarak rahat kullanılabilmesi için alt ve üst çenenin ve bu çenelere ait dişlerin birbirleriyle iyi bir ilişkisi olması gerekir. Yani ortodontik tedavi ile alt ve üst dişler arasında düzgün bir temas sağlanmalıdır. Ortodontik elastik kullanımını gerektiren bir diğer nokta da tedaviden sonra dişlerinizin bozulmadan kalabilmesini sağlamaktır. Diş telleriniz çıktığında dişlerinizin yeni yerindeki konumunda bozulmadan kalabilmesi komşu dişlerle olan ilişkisine bağlıdır. Yani ortodonti tedavisinden sonra alt ve üst dişleriniz arasında anahtar kilit uyumu gibi sıkı bir temas sağlanmalıdır ki bu sıkı temas dişlerinizi yeni konumlarında tutsun. İşte bu ortodontik lastiklerle sağlanır.
  Ortodontik tedavi genel olarak doktor kontrolünde bir tedavi iken elastiklerin kullanıldığı döneme geçildiğinde hasta kontrollü olmaya başlar. Çünkü ortodontik elastikler hasta tarafından takılıp çıkarılabilirler ve en az 20 saat takılmasını isteriz. Hastamız lastiklerini takarsa dişleri düzelir, takmazsa düzelmez. Dolayısıyla hastalarımızın lastiklerini takma performansı toplam tedavi süresini etkileyen ana etkenlerden birisidir. Örneğin 15 ayda biteceğini öngördüğümüz bir tedavi hastamızın ortodontik elastiklerini istediğimiz gibi takmaması  sebebiyle 30 ay sürerken; 24 ayda biteceğini öngördüğümüz bir tedavi hastamızın çok iyi lastik kullanması sonucunda 15 ayda bitebilir.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodontik elastikler diş lastikleri

26 Yorum

...

Selime şandede · 8 Eki, 2017

Ben ilk defa lastik takıyorum ama nereye takıcağımı unuttum yardımcı olursanız sevinirim

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Eki, 2017

Merhaba, lastik kullanımı standart değildir. Dişlerdeki bozukluğun durumuna göre yaklaşık 20 varyasyonda kullanılır. Malesef dişlerinizdeki bozukluğun nasıl olduğunu bilmeden yardımcı olabilmemiz mümkün değil. En kısa zamanda tedavi olduğunuz kliniğe gidip lastikleri nasıl kullanmanız gerektiğini sormanızı öneririz.

...

Nurbetül ertaş · 7 Ağu, 2017

Benim diş lastiklerim Karabük'te kaldı Ben şuan İstanbul'dayım illa doktora gitmem lazım mı yoksa satıldığı yerler var mı

64x64

Alpdent Dental Group · 9 Ağu, 2017

Adresimize gelebilirseniz biz size temin edebiliriz.

...

zoya · 14 Haz, 2017

merhaba, benim dişlerim düzgün gibi çok bir bozukluk yok ama ben daha düzgün olmasını istiyorum ve alt çenem 3 mm geride. tel takılarak düzelebilir mi?

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Tem, 2017

Alt çenenin geride olması her zaman anormal kabul edilmez. 1-2 mm geride olması tolere edilebilir. Ancak ücretsiz muayene ile size daha uygun çözüm bulunabilir. Sadece diş teli bozuklukları düzeltmez, aynı zamanda gülüş tasarımı ile extra dan estetik bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

...

damla · 4 Haz, 2017

merhaba herkese çok güzel cevap verip ilgilenmişsiniz teşekkür ederim benimde bir sorum olacak lastik kullanmaya başladım üst dişlerimi geriye çekmek için alt dişlerim de öne çene yapımda bir değişiklik olur mu bu lastiklerle yoksa sadece dişlerle alakalı mı bu lastik çünkü ben çene yapımı seviyorum

64x64

Alpdent Dental Group · 14 Tem, 2017

Lastikler çene yapısını bozmaz aksine alt ve üst çene arası açısal koordinasyonu sağlayarak çiğneme fonksiyonunu en iyi şekle getirir.

...

Ozan · 17 Mar, 2016

Bende yeni lastik kullanmaya başladım doktorum yemek yerken çıkarmamı söyledi ve dişlerimi fırçaladıktan sonra yeni lastik takmam gerektiğini söyledi her zaman yeni lastik takmak zorundamıyım bazen çok sık yemek yediğim oluyor.

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Mar, 2016

Lastiğinizi mutlaka doktorunuzun önerdiği miktarlarda kullanmalısınız.

...

Cansu · 15 Mar, 2016

merhaba 2 yıldır tel tedavısı goruyorum ve doktorum bana bır hafta once lastık taktı fakat benım on ıkı dısımde hala caprazlık var sorum şu acaba bu lastıkler on dıslerımde kı carpısıklıkları giderir mi? ayrıca on ıkı dısımde lastık yok yanı yıne de yamuk olan dıslerım duzelebılır mı?

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Mar, 2016

Bu durum ön iki dişinizdeki çapraşıklığın neden kaynaklandığına ve kullandığınız lastiğin düzeltme etkisinin ne olduğuna bağlı olarak değişir. Ortodonti tedavisinde 20 farklı konfigürasyonda lastikler kullanılır. Sizde nasıl bir lastik kullanılıyor onu değerlendirmek gerekir. Sorunuza cevabımız biraz teknik oldu ama umarız faydalı olmuştur.

...

Kubra · 26 Şub, 2016

Ben tedavinin 9.ayindayim elastik kullanmaya bugun basladim doktorum kullanmam gereken dislerimi isaretledi iki ustte iki altta olmak uzere sagli sollu lastigi yemek yemeden once cikarmami istedi cikarttim yemekten sonra geri taktim sorum su takmaya hangi disten baslamamin bi onemi var mi yok mu

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Mar, 2016

Hangi dişten takmaya başlamanızın önemi yoktur. Ayrıca eğer koparmaz iseniz yemek yerken çıkarmak zorunda kalmayabilirsiniz

...

Yasin · 17 Şub, 2016

İyi Günler ben 13-14 aydır diş teli takıyorum ve dün kontrole gitmiştim. kontrolde doktor dişlerime lastik taktı ve banada gösterdi. Doktorumun dediğine göre sağ alt son dişten, sağ üst köpek dişine takacaksın Lastiği. Sizce doktorum aynı ifadeleri sol üst ve alt içinde demişmidir ? hatırlayamıyorum doktorun dediklerini sizcede lastiği sol üst ve alta da takamı istemişmidir ?

64x64

Alpdent Dental Group · 24 Şub, 2016

Merhaba; Doktorunuzun verdiği lastikler dişlerinizdeki bozukluğun durumuna göre göre bazen tek taraflı bazen de çift taraflı kullanılabilir. Örneğin sağ tarafınız sol taraftan daha bozuksa doktorunuz lastik kullanmaya önce sağdan başlayıp, sonra sola geçip sağlı sollu kullandırmayı düşünmüş olabilir. Yada sade sağda ihtiyaç vardır, solda lastik kullanımına ihtiyaç olmayabilir. Bu sorunuzun cevabı için diş yapınızı görmemiz gerekir. Yada doktorunuza sormalısınız.

...

Deniz · 17 Şub, 2016

Merhaba ben tam 1 ay önce çene ameliyatı oldum alt çenem ileri alındı. Ağzım kilitliydi 1 ay boyunca şimdi açıldı fakat ama açıldıda benm sol alt çenemde arka daki ete üstteki diş denk geliyor çok ciddi bir acı oluyor . Bu düzelir mi ? Bide sanki arka taraflarda şişlik var ağız içinde ?

64x64

Alpdent Dental Group · 24 Şub, 2016

Merhaba; öncelikle geçmiş olsun zor bir dönemi geride bırakmışsınız. Tedavinizin zor sürecini alatmışsınız sizin adınıza sevindim. Anlattığınız durumda edişe etmeniz gereken bir durum yok gibi görünüyor. Çünkü çok yakın zaman da ameliyat olmuşsunuz. Dişlerinizin kapanışına göre yumuşak dokularınız ve diş etleriniz yeniden şekillenecek. Yalnız bu dönemde ağzınızı kapattığınızda dişlerinize denk gelen diş etlerinizde acı oluyorsa,bu diş etleri basit cerrahi uygulamalarla da düzeltilebilir.

...

Alperen · 13 Şub, 2016

Merhabalar benim üst çenem alt çeneme göre ileride duruyor ordotonti hocamız üstten iki dişimin çekilmesini gerektiğini söylemişti ben kabul etmemiştim çekimsiz tedaviye başladık 4 ay bitti lastiğe geçtik bugün bu lastikler bu alt üst çene orantısını ne seviyede düzeltir sizce baya faydası oluyor mu çünkü dişlerimi sıkınca alt çenem çok geride üst çenemde baya ileride duruyor üst üste oturmuyor dişlerim.

64x64

Alpdent Dental Group · 24 Şub, 2016

Merhaba; Eskiden sizin dişleriniz gibi dişleri olan hastalarda genel olarak diş çekimi kararı veriliyordu ve bu yöntemle dişler düzeltiliyordu. Ama bu yöntem dişlerin düzeltilmesi için etkili bir yöntemken hastaların profil görüntüsünü bozuyor, dudak çevresinde kırışıklık oluşturuyor ve dudak kalınlıklarını azaltıyor. Bu sebeple kliniğimizde lastik tedavisi ile tedavi edilme ihtimali olduğu sürece diş çekiminden uzak durmaya çalışıyoruz. Ama bazı vaklarda lastikler dişleri düzeltmek için yetersiz kalıyor ve diş çekimi kaçınılmaz oluyor. Bu ayrımı çok iyi yapmak gerekir. Sizin dişlerinizdeki alt çene gerideliğinin ortodontik elastiklerle düzelip düzelmeyeceğini ve lastiklerin işe yarayıp yaramayacağını söyleyebilmemiz için mutlaka görmemiz gerekir. Ama doktorunuzun diş çekimi yapmadan dişlerinizi lastiklerle tedavi etmeye çalışması iyi gibi duruyor. Size düşen lastiklerinizi doktorunuzun istediği miktarda ve istediği şekilde kullanmak.

...

Sümeyye · 12 Şub, 2016

Merhaba. Ben 7 aydir dis teli takiyorum ve lastik kullanmaya basladim. Lastigimi takis yonum onemlimi alttan uste veya usten alta ?

64x64

Alpdent Dental Group · 24 Şub, 2016

Merhaba lastiğin başlangıç ve bitişinin hangi dişte olduğu önemlidir. Ama hangisinden başladığınızın hiçbir önemi yok.

...

Eda · 12 Şub, 2016

Merhaba. Benim 2 sorum daha olacak. 1. Sorum lastik kullanmaya başladıktan sonra tedavim en fazla ne kadar surer lastiklerimi duzenli kullanirsam? 2. Sorum lastiklerimi fazla kullaninca dislerimde oynamalar ve agrilar hissediyorum bu normal midir? Cevabiniz icin tesekkurler

64x64

Alpdent Dental Group · 24 Şub, 2016

Merhaba öncelikle kliniğimizde rutin uygulamamız olarak istisnalar haricinde tedavinin yaklaşık 6. ayında lastik kullanımına başlarız ve ortalama 2-4 ay arası lastik kullanımı sürer ama bu süre tamamen dişlerinizdeki bozukluğun miktarına bağlıdır. Ama şu bir gerçektirki lastiklerinizi gün içerisinde ne kadar çok takarsanız lastiklerden o kadar hızlı kurtulursunuz ve lastik dönemi o kadar hızlı sürer. Diğer sorunuzun cevabı ise lastik kullanımında ilk günler dişlerinizde ağrı olması çok normaldir. Lastik kullanına başladığınız ilk günler diş tellerinizin takıldığı ilk günlere benzer. Ve lastiklerinizi taktığınız sürece bir hafta gibi bir süre içerisinde azalarak kaybolur. Düzenli takmadığınızda ise o ağrı hiçbir zaman geçmeyecektir. Bu sebeple dişlerinizde ağrı olsa dahi lastiğinizi çok iyi takmalısınız.

...

Halise · 6 Şub, 2016

Merhaba ben 26 aydir telliyim ve doktorum geçen ay lastik takmaya basladi dişlerime ve ben o lastikleri hic takmadin bir aydir birsey olmaz dimi. Ama şunu fark ettim alt çenem baya bi geride dişlerimi sikinca baya bir bosluk oluyor :(

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Şub, 2016

Merhaba Halise Hanım; Lastiklerinizi kullanmadığınız süre miktarınca tedaviniz uzayacaktır, bunun haricinde zararı olduğunu sanmıyoruz. Alt dişlerinizi de ileri alacak olan ve ağzınızı kapattığınızda alt ve üst dişleriniz arasındaki boşluğu kapatacak olan kullanmanız gereken lastiklerinizdir. Ortodonti tedavisinde elastik dönemine geçildiğinde artık tedavinizde bir süreliğine (yani elastik kullanım süresi bitene kadar) Sizin gayretinizle mesafe katedilir. Biz kliniğimizde elastik dönemine geçtiğimizde günde en az 20 saat kullanımını öneririz. Günlük lastik kullanım süresi azaldıkça tedavi süresi uzar.

...

Eda Nur · 5 Şub, 2016

Merhabalar. Ben 7 aydir tedavi goruyorum. 2. Aydan itibaren lastik kullanmaya basladim ilk once sag tarafta kullandim 2 ay sonrada sol tarafa takmaya basladim. Doktorum surekli takicaksin dedi ama ben sadece geceleri ve gunduz bazen takiyorum 1- 2 saat sureyle. Lastiklerimi az takmam tedavimin süresini etkilermi?Etkilerse ne kadar gecikir? Tesekkurler..

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Şub, 2016

Merhaba Eda Hanım; öncelikle lastik kullanımı dönemine geçildiğinde tedavinin seyri neredeyse tamamen lastik kullanım süresinin miktarına bağlıdır. Ortodonti tedavisi hasta-hekim işbirliği ile başarıya giden bir tedavidir. Hekiminizin görevi dişlerinizdeki çapraşıklıkları düzetmek ve teknik olarak gerekli uygulamaları yapmaktır. Hastalarımızın görevi ise dişlerini düzenli fırçalamak, kontrollere düzenli gelmek ve elastikleri istenilen düzeyde kullanmaktır. Ortodontik elastiklerin ise günde 12 saatten daha kısa süre kullanılması genellikle dişlerde olumlu bir ilerleme sağlamaz. Çünkü lastiğin kullanıldığı 12 saatte düzelen dişler, kullanılmadığı 12 saatte tekrar bozulur ve değişen birşey olmaz.

...

cernsnmez · 4 Şub, 2016

İyi gunler. Tel tedavisinde 7. Ayda 2 dis cekimi yapildi ust ceneden . Aradaki bosluklarin kapanmasi icin lastik kullanmaya basladim. Acaba bosluklarin kapanmasi kac ay suruyor ortalama ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Şub, 2016

Merhabalar; Öncelikle ortodonti tedavisinde diş çekimi genellikle artık tercih etmediğimiz bir yöntemdir. Kliniğimizde diş çekimi ile tedavi edileceği öngörülen 4 vakadan 3 ü diş çekimi yapılmadan tedavi edilmektedir. Umarız tedavinizdeki diş çekimi kararı yerinde bir karardır. Diş çekimi ile oluşan boşluklar ise kullanılan boşluk kapatma yöntemlerine bağlı olarak ortalama 3-5 ay içerisinde tamamen kapanır.

...

Aysun · 3 Şub, 2016

iki sorum olacaktı. ben 32 yasındayım eğrilik olduğu için ortodonti tedavisine baslandı, teller takılır takılmaz lastik kullanmayada basladım. okuduguma gore diğer hastalar tel takıldıktan bellı bir sure sonar baslamıslar. bu normal midir ? ikinci sorum ise lastikleri siz ne sıklıkta değiştirmeyi öneriyorsunuz. ben Sabah ve yatmadan once değiştiriyorum. doğru mudur ?

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Şub, 2016

Merhaba Aysun Hanım; Genellikle ortodonti tedavisinde 6. aydan sonra lastik kullanılmaya başlanır: Fakat bu genel bir kural değildir. İstisna durumlarda da tel tedavisinin ilk döneminde de lastik kullanımına başlanabilir. Biz ortodontik elastiklerin en fazla 12 saat kullanılmasını öneriyoruz. Çünkü ortodontik elastikler ilk 12 saat sonrasında deforme olmaya başlayarak güç kaybederler ve etkinlikleri azalır.

...

Mustafa · 1 Şub, 2016

Merhabalar ben tedavimin ikinci ayındayım bir dişim üstteydi ve ona da tel takıldı fkat üst çenemde yer olmadığı için doktor önümüzdeki ay çekim olucağını söyledi ve o üstteki dişime de yay taktı. O yay nasıl çalışıyor ve ne işe yarıyor bilgilendirirseniz sevinirim

64x64

Alpdent Dental Group · 1 Şub, 2016

Merhaba Mustafa Bey; Öncelikle kliniğimizde ortodonti tedavisi mümkün olduğunca diş çekimi yapılmadan uygulanmaktadır ve bir çok klinikte diş çekimi yapılarak tedavi edileceği söylenen vakaları dahi diş çekimi yapmadan başarı ile tedavi edebiliyoruz. Bu vakalarımızın örnek fotoğraflarını "Alpdent Dental Group" isimli facebook sayfamızda inceleyebilirsiniz. Bu demek değilki biz ortodontik amaçlı diş çekimini hiç yapmıyoruz. Sizin için önemli olan "Diş çekimine ne kadar ihtiyacınız var" bunu tespit etmek. O yay ise önündeki ve arkasındaki dişleri birbirinden uzaklaştırarak yukarıda kalan dişinize yer açar, ve genel olarak çekimsiz tedavilerde yer kazanmak amacıyla kullanılır. Daha ayrıntılı bilgi için 02122190908 nolu telefonumuzu arayarak doktorlarımızla görüşebilirsiniz. İyi günler dileriz.

...

Kübra · 28 Oca, 2016

Merhaba ben 17 aydir diş teli kullaniyorum ondan once dort ayimda damaklik vs ile gecti. Bu elastigi takildiktan itibaren ne kadar sure kullanirim oda uzun surermi?

64x64

Alpdent Dental Group · 29 Oca, 2016

Her ortodontistin tedavi yöntemi farklı olmakla beraber, bizdeki sistemde , diş teli tedavisinin yaklaşık 6. ayından sonra lastik tedavisi başlanır ve diş telleri çıkmadan 2 ay öncesinde çıkarılır. Hekiminizin tedavi yöntemi ve süresi bizden farklı olduğundan gerekli bilgileri oradan alabilirsiniz.

...

ömer · 26 Oca, 2016

merhabalar ben 17 yaşındayım ve tedavimin 5. ayındayım 4 gün önce lastik takmaya başladım. iki ayrı lastik var bunların konumları = iki üst azı dişlerimden başlayıp , alt küçük azı dişlerime bağlanıyor Bu lastik tedavisi beni ne yönde etkili olacak lastik tedavim bitince ne gibi değişiklik olacak merak ediyorum. yardım ederseniz sevinirim

64x64

Alpdent Dental Group · 26 Oca, 2016

Lastik tedavisi dişlerde bir miktar dizilim düzelmesi olduğununda başlanmalıdır. Çiğnemenin alt çene ve üst çene koordinasyonu için bu lastikler görev almalıdır. alt çenenin , üst çene üzerine tam oturması dişlerin kesme ve çiğneme işlevi için şarttır.Lastiklerin tasarladığı çiğneme ve kesme komponentleridir. Tedavi bittiğinde bir sürede stabilizasyon (bozulmama) süreci devam edecektir.

...

ufuk akinci · 2 Oca, 2016

Merhaba sizce hangi renk lastik kullanmalıyız??

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

İstediğiniz rengi seçebilirsiniz. Aynı anda 2 farklı renk bile kullanabilirsiniz.

...

günce · 1 Ara, 2015

Merhabalar bende bi kac ay sonra lastik takmaya baslicam ama benim alt cenem biraz geri bu lastikler alt ceneyi az da olsa one getiriomus diye duydum dogrumudur birde bu lastikler alt yüz yüksekliğini etkilermi acaba

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

Elastik lastikler , sağlıklı çiğneme fonksiyonunu sağlamak için diş tellerine destek veren aparatlardır. Çiğneme fonksiyonu, alt üst çene uyumu ile sağlanabilmektedir. Alt çenenin pozisyonu çiğneme işlevi için optimal seviyeye getirilmeye çalışılır. Bu ön arka olarak değişir, aşağı ya da yukarı değişmesi, elastiklerden ziyade diş telleri ile tasarlanan tedavi sonucunda dişlerin kapanması ile değişebilmektedir.

...

ali · 27 Kas, 2015

Merhabalar. Benim dislerim kapanmiyor soyle ki dislerimi kapattigim zaman bosluk kaliyor disler arasinda ve o bosluktan dilimi cikarabiliyorum tedaviyle duzeltilebilir mi

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

Evet kesinlikle tedavi ile düzeltilebilir, Zamanla damak yapınızı da bozmaması için kısa sürede tedavi olmalısınız. Randevu aldığınız taktirde ücretsiz muayene sonrası , sizin karar vereceğiniz bir tedavi planı size sunulacaktır.

...

arzu · 22 Kas, 2015

Merhaba 17yasindayimda dis telim var. 4aydir doktorum bana lastik verdi kopek dislermdden alt arka dise takiyorum lastik icin erken degilmi

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

Elastikler, braket ve tellerin yapısal bütünlüğünün bozulmaması için kullanılır. Doktorunuz lasitik takmış ise mutlaka gerekliliği olduğunu düşünmüştür. Tedavi sonucu ve dişlerdeki düzelmeyi takip etmeniz daha mantıklı olacaktır.

...

Azime · 25 Eki, 2015

Doktor n harfi seklnde dedi dislerinbyeri aklmda ama kare gibi oldu yrdm lutfn

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Kas, 2015

Merhabalar Tayfun Bey Bu konuyu doktorunuzla mutlaka görüşüp netleştirmelisiniz. Gerekirse Whatsaptan doktorunuza dişlerinizin fotosunu gönderebilirsiniz.

...

selen · 6 Eyl, 2015

benim ön dişlerim ilerde ve çenem dar.bu lastikler düzeltir mi çenem?

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Kas, 2015

Merhabalar Selen Hanım Bahsettiğiniz çene yapısı bozukluğu bir noktaya kadar ortodontik elastikler ile düzeltilebilir. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi için ortodontik elastikler ile ilgili bloğumuzu inceleyebilirsiniz.

...

yagmur · 6 Eyl, 2015

Merhaba. Dis lastiklerim dün takıldı fakat yerlerini unutum yanlış takarsam Bisey olurmu. Bide lastiği kullandiktan sonra tellerim cikacak mi hemen

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Kas, 2015

Lastiklerinizi takmanız gerek dişlerinizi en kısa zamanda doktorunuzdan tekrar öğrenmenizi şiddetle öneririz.Yorum Yazın

Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail