Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde kullanılan şeffaf diş teli dişleri nasıl düzeltilir?

 
  Ortodonti tedavisi; bunda yaklaşık 10 yıl önce diş teli kullanılarak dişlerdeki kötü görünümün düzeltildiği uzun süreçli bir tedavi olarak bilinirdi. Bununla birlikte diş telleri metal olduğu için kötü görünürdü. Bu yüzden iş hayatı içerisinde olanlar yada görüntüsüne önem verenler diş teli taktıramazlardı. Birde diş teli takıldığında sabit kalırdı çıkarılması söz konusu değildi. Diş telinin bunlar gibi olumsuz özellikleri sebebiyle araştırmacılar estetik görünümü bozmayan ve takılıp çıkarılabilen yeni sistemlerin arayışına girdi. Ve şeffaf diş teli gündeme geldi. "Şeffaf diş teli" ile kastedilen şeffaf plak tedavisiydi.
  Şeffaf diş teli ile hastalar tedavi sırasında, önemli bir davette, düğünde, özel bir buluşmada yada mezuniyetlerinde plaklarını çıkaracaklar ve sanki ortodonti tedavisi görmüyormuş gibi olabileceklerdi. Bununla birlikte takılıp çıkarılabildiği için yemek yerken çıkarılıyor ve yemek yeme konforunu da yükseltiyordu. Yani şeffaf diş teli tedavisi, şeffaf olmasının dışında bir çok avantajıda beraberinde getiriyordu.

 

  Şeffaf diş teli ilk olarak "invisalign sistem" markasıyla kullanılmaya başladı. Daha sonra asoaligner, clean aligner, digiorto gibi markalarıda üretildi. Bu markalar arasında hepsinin yapılma ve çalışma sistemi aynı iken invisalign sistem diğerlerinden farklıdır. Şimdi önce invisalign sistemin daha sonrada diğerlerinin yapım aşamalarını kullanımlarını ve aralarındaki farkları anlatalım.
  İnvisalign sistem, Amerikan bir şirkete ait olan ve tamamen bilgisayar ortamında üretilen bir sistemdir. Başlangıçta, hastadan alınan röntgen, fotograf ve diş ölçüleri şirkete gönderilir. Şirket röntgen, fotograf, ve ölçüleri değerlendirip üzerinde çalışmasını yaparak dişlerin yeni, yani olması gereken konumlarını yine simülasyon programları aracılığıyla belirler. Ve dişleri, yine bilgisayar ortamında biraz düzelterek yeni bir model oluşturulur. Sonra bu modelin üzerinde birinci plağı üretir. Daha sonra dişlerin biraz düzeltildiği birinci modeli kullanarak dişleri biraz daha düzelterek ikinci modeli oluşturulur ve bu model üzerinden ikinci plağı üretilir. Dişler düzelene kadar bu işlem devam eder ve 10-20 adetten oluşan plak serisi elde edilir. Elde edilen bu plaklar 2 haftada bir değiştirilerek kullanılır. Bu sistemin dezavantajı; estetik kavramı göreceli bir kavramdır. Ve üretilen plaklardan en sonuncusu takıldığında dişler ne durumda ise o durum tedavinin bitmiş halidir. Ön dişlerin biraz daha uzun olması yada önde olması istendiğinde yapacak birşey yoktur. Çünkü son plağa kadar kullanılmış ve dişler invisalign şirketinin standartlarında tedavi sona ermiştir.
  Asoaligner, clean aligner, digiorto gibi sistemlerde, tedavi her üç plakta bir ölçü alınıp aktive edilerek devam edilir. Her 3 plak ile oluşturulan diş hareketine 1 aktivasyon denir. Bu yöntemde toplam plak sayısı invisalign sisteme kıyasla değişmezken her 3 plakta bir yeniden ölçü alınması gerekir. Bu durum tedavinin daha kontrollü olmasını sağlarken tedavi boyunca 3-4-5 civarında ölçü alınması hasta için sıkıcı olabilmektedir. Bu sistemde yine invisalign sistemde olduğu gibi alınan ölçüler üzerindeki dişler bir miktar düzeltilir ve bir plak elde edilir sonra dişler bir miktar daha düzeltilir ve ikinci , sonrada üçüncü plak elde edilir. Bu 1 aktivasyondur ve birkaç hafta aralıklarla hasta birinci aktivasyon plaklarını kullanır. 3. Plakta kullanıldığında hastanın dişleri bir miktar düzelecektir. Sonra düzelen dişler üzerinden yeni ölçü alınır ve  plaktan oluşan ikinci aktivasyon plakları aynı sistemle üretilir. Hasta ikinci aktivasyon plaklarını kullandığında dişleri bir miktar daha düzelecektir. Ve tekrar ölçü alınır, üçüncü aktivasyon plakları üretilir. Bu işlem dişler istenilen düzeyde düzelene kadar devam eder. Tekrar tekrar ölçü alınması dezavantaj gibi görünse de tedavinin daha kontrollü seyretmesi için gereklidir. Çünkü setup adı verilen, dişlerin model üzerinde düzeltilmesi işlemi manuel olarak yapılır ve hata payı yüksektir. İnvisalign sistemde ise bu işlemlerin hepsi bilgisayar ortamında simülasyon programlarıyla yapılır, ve hata payı çok düşüktür.
  İnvisalign sistemde dişlerin son görünümüne ve tedavi bitimine invisalign şirketi karar verir. Diğer sistemlerde ise kararı veren doktorunuzdur. Yani siz ve doktorunuz. 
  Bütün bu bilgiler ışığında hangi sistemin hangi hastada daha uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir.
  Şeffaf diş telinin dişleri nasıl düzelttiğini anlamak isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi invisalign sistem şeffaf diş teli diş teli tedavisi

Yorum Yazın

3 Yorum

...

Elif · 3 Nis, 2015

Aldent Diş kliniğine güler yüzlü ve kaliteli hizmetleri için teşekkür ederim. Diş tedavisinde korkularım vardı. Fakat diş doktorlarının yaklaşım tarzı ve muayeneleri sayesinde artık rahat diş kontrolü yaptırabiliyorum.

...

Duygu · 3 Nis, 2015

Bir tanıdığımın önerisi ile gittim. Çalışanından doktoruna kadar gayet güler yüzlüler. Ve doktorlar muayenelerini titizlikle ve korkulardan uzaklaştırarak yapıyorlar. Alpdent Group'a kaliteli hizmetlerinden dolayı teşekkürler.

...

Sercan yılmaz · 28 Mar, 2015

Bilgilendirmeler için teşekkürler. Ilk fırsatta sizi rahatsız edicemKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail