Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinde ortognatik cerrahinin yeri

 
  Ortodonti tedavisi, dişlerdeki konum bozukluklarını eğrilikleri ve yamuklukları düzelttiği gibi çene kemiklerinde oluşan gelişim bozukluklarını da düzeltir. Örneğin Sakıp Sabancı’da olduğu gibi alt çenenin normalden fazla büyüme eğilimi gösterdiği durumlarda, ortodonti tedavisi ile alt çenenin büyümesi kontrol altına alınıp durdurularak ileri gitmesi engellenebilir. Büyümenin kontrol altına alınabilmesi için ortada bir büyüme ve gelişmenin var olması gerekir. Yani büyüme ve gelişmenin tamamlanmamış olması gerekir. Büyüme ve gelişimin yönlendirilebilmesi için hastanın ergenlik döneminin başlangıcında tedaviye başlaması gerekir. Bu yaş erkeklerde 13-14 aralığında iken kızlarda 12-13 yaş aralığıdır. 
  Çene kemiklerinin birbirleri ile ve kafa kaidesi ile olan ilişkilerinde bir bozukluk varsa ve hasta ergenlik dönemini bittirmiş ve yetişkin olmuşsa tedavi yöntemi farklılaşır. Böyle bir durumda Vakanın tedavisi, ortodonti tedavisi ile ortognotik cerrahinin kombine edilmesi ile yapılır. 
  Ortognatik cerrahi; çenelerdeki gelişim bozukluklarının cerrahi olarak düzeltilmesi işlemidir. Ortognatik cerrahi plastik cerrahlar yada çene cerrahları tarafından, ortodontistin rehberliğinde ve refakatinde, yapılır. Ortognotik cerrahi çene kemiğinin cerrahi olarak olması gereken konumuna getirildiği tedavinin ismidir.
  Ortognatik cerrahi zor bir tedavi sürecini beraberinde getirir. İşlemin uygulandığı hasta yaklaşık ilk bir ay kadar meyve suyu ve süt gibi içeceklerle beslenir. Sonraki 2 ay kadar ancak patetes püresi kadar yumuşak yiyecekleri yiyebilir. Sonra yavaş yavaş hayatı normal seyrine girmeye başlar. Dediğimiz gibi, ortognatik cerrahi işlemi zahmetli bir süreçtir, ama zahmetli olduğu kadar sonuçları da çok güzeldir. Bu prosödürün uygulandığı hastaların üzerinde tahmin edilemeyecek düzeyde değişimler olur. Yalnız bu tedavi zahmetli ve pahalı bir tedavidir. Bu olumsuzlukları sebebiyle böyle bir tedaviye ihtiyaç duyulduğunda, dişlerde değişiklikler yapılarak çene kemiklerindeki problem dikkat çekmeyecek hale getirilir. Bu yönteme kamuflaj tedavisi denir. Bu yöntem hakkında daha fazla bilgi almak için kliniklerimizdeki doktorlarımla görüşebilirsiniz. Aşağıdaki videoda ortognatik cerrahi ile ortodonti tedavisinin kombine olarak kullanılarak düzeltilmesi gereken bir vakanın kamuflaj yöntemiyle nasıl tedavi edildiğini izleyebilirsiniz.

 
 
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli diş teli tedavisi ortognatik cerrahi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail