Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

Ortodonti tedavisinden sonra

 
  Ortodonti tedavisi genellikle dişlerin yanaklara ve dudaklara bakan taraflarına diş teli yapıştırılarak dişlerdeki kötü görünümün belirli bir süreç içerisinde düzeltildiği ve dişlere daha güzel bir görünümün kazandırıldığı bir tedavidir. Ortodonti tedavisi genellikle 1-3 yıl arasında biter.
  Ortodonti tedavisinde düzelen dişlerin bozulmadan kalmaları en az dişlerin düzelmesi kadar önemlidir. Çünkü ortodonti tedavisi zahmetli bir tedavidir. Ortodonti hastalarımız tedavilerine vakit ayırırlar, diş tellerinin rahatsızlığına sabrederler, zaman zaman dişlerin hassasiyet oluşur sabrederler, bütün bunlarla birlikte birde mali bir yükün altına girerler. Bütün bu fedakarlıklarının sonunda ortodonti tedavisinden sonra dişleri bozulduğunda moralleri çok bozulacaktır. Dolayısıyla bizimde moralimiz çok bozulacaktır. Bütün bu sebeplerle ortodonti tedavisinin amacına ulaşması için tedaviden sonra dişlerin bozulmamasını sağlamak gerekir. Buda ancak doktor-hasta işbirliği ile gerçekleştirilebilir. Bu yazımızda ortodonti tedavisinden sonra dişlerin bozulmaması için yapılması gerekenleri ve yapılabilecekleri sizinle paylaşacağız.
  Öncelikle ortodonti tedavisi dişlerin daha güzel görünmesinden ibaret değildir. Aynı zamanda alt ve üst dişler birbirlerine iyi temas etmeli ve fonksiyonel olarak rahat kullanılabilir olmalıdır. Yani alt ve üst dişler, anahtar kilit uyumu gibi bir uyum içerisinde olmalıdır. Ortodonti tedavisinde işte bunu sağlamak zordur. Ve vakit alan da yine budur. Dişlerin güzel görünmesi bazen 3 ay içerisinde sağlanabilir. Ama alt ve üst dişlerin birbirleriyle anahtar kilit uyumu gibi uyumlu olması 1 yıl kadar vakit alabilir. Peki alt ve üst dişlerin birbirleriyle olan ilişkisi neden bu kadar önemlidir?
 
ortodonti tedavisi
 
  Ortodonti tedavisinden sonra konumları değişen dişler eski konumlarını unutmazlar ve eski konumlarına gitmek isterler. Ortodonti tedavisinden sonra dişlerin bozulmaması için yapılan bütün işlemler aslında dişlere eski yerini unutturmak ve yeni yerine alıştırmak içindir. Alt ve üst dişlerin birbirleri ile olan ilişkisi çok iyi olduğunda bu ilişki dişlerin hareket etmesini önler.

  Dişlerin tedaviden sonra bozulmaması için yapılabilecek diğer işlemler "retainer tedavisi" adı altında toplanır. 
 
 
 
  Retainer tedavisi, dişlerin tedaviden sonra bozulmasını engellemek amacıyla, diş telleri çıkarıldıktan sonra başlayan, ortodonti tedavisinin pasif kısmıdır.
  Retainer tedavisi; dişlerin iç tarafına yapıştırılan ve hastayı rahatsız etmeyen ince bir tel ile, takılıp çıkarılabilen şeffaf bir dişlik kullanılarak yapılır. 
  Retainer tedavisi; diş telleri çıkarıldıktan sonraki 1 yıl boyunca 2 ayda 1, sonraki 3 yıl boyunca 6 ayda 1 kontrollerle yapılır. Bu kontrollerde maksat dişlerde bozulma, eskiye dönme olup olmadığını incelemektir. Kliniğimizde diş telleri çıkarıldıktan sonra dişlerin ölçüleri alınır ve dişlerim en düzgün halini içeren bu ölçüler saklaması için hastamıza verilir. Olası bir bozulma durumunda bu diş ölçüleri kullanılarak, diş bozukluğu tekrar tel takmadan düzeltilebilir.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi retainer tedavisi pekiştirme tedavisi

Yorum Yazın

3 Yorum

...

Ayşe · 4 Nis, 2015

Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayi teşekkür ederiz.

...

Seviç Karlı · 3 Nis, 2015

Oğlumun diş doktoru korkusunu yendiği yer sevgili hekimlerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.

...

fuat · 3 Nis, 2015

Vermiş oldugunuz hizmete ve güler yüze teşekkür eder kalitenizin devamını dilerim..Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail