Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisine kaç yaşında başlanmalıdır?

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerdeki yamuklukların ve çene kemiklerindeki konum bozukluklarının diş teli, damaklık yada şeffaf plak gibi aparatlarla düzeltildiği bir tedavidir. Ortodonti tedavisi, hem dişlerin hemde çene kemiklerinin konum bozukluklarının düzeltildiği bir tedavi olduğu için, hangi bozukluğu düzelteceğine bağlı olarak tedaviye başlama yaşıda değişkenlik gösterir.
  Çene kemiklerindeki konum bozukluklarının düzeltildiği vakalarda büyüme ve gelişme yönlendirilir. Örneğin alt çenenin üst çeneye göre az geliştiği vakalarda alt çenenin ileri yöndeki büyümesi uyarılarak ve üst çenenin ileri yöndeki büyümesi ise durdurularak alt ve üst çenenin ileri yöndeki gelişimleri açısından birbirlerine yaklaşması ve aralarındaki gelişme farkının azaltılması sağlanır. Bunun yapılabilmesi için büyüme ve gelişmenin bitmemiş olması gerekir. Yani ergenlikte başlayan büyüme atılımının kaçırılmaması gerekir. Bu yaş ise erkeklerde 13-14, bayanlarda ise 12-13 yaş aralığıdır. Bu yaş aralığı kaçırıldığında çenelerin konum bozukluklarının tedavisi, ortognatik cerrahi ismiyle anılan cerrahi yöntemlerle yapılır. Bu cerrahi yöntemler mükemmel sonuç vermekte ve hastaya bambaşka bir görünüm kazandırmaktadır. Yalnız bununla birlikte çene bozukluklarının tedavisinde uygulanan cerrahi yöntemler hem çok zahmetlidir hemde çok maliyetlidir. Bu sebeple bazen kamuflaj tedaviside uygulanmaktadır.
  Kamuflaj tedavisi ise çenelerdeki konum bozukluklarının dişlerin düzeltilmesi ile görünüm olarak dikkat çekmeyecek hale getirildiği tedavilerdir. Örneğin alt çenenin ileride olduğu durumlarda, alt dişlerin geri, üst dişlerinde ileri alınmasıyla sanki çeneler hareket ettirilmiş gibi bir görüntü verilebilir. Yani çene kemiklerindeki konum bozukluklarından kaynaklanan ortodontik problemler ileri yaşlara kadar diş teli tedavisi ile tedavi edilebilmektedir. Yukarıdaki fotoğrafta alt çenenin üst çeneye göre daha az geliştiği bir vakanın diş teli ile tedavisini görüyorsunuz. Bu vakada cerrahi yöntem değil kamuflaj yekniği kullanılmıştır.
  Ortodontik bozukluk eğer çene kemiklerinden değilde dişlerden kaynaklanıyorsa bu bozukluğun belirli bir tedavi yaşı olmayıp her yaşta tedavi edilebilir. Kliniğimizde 50 yaşında ortodonti tedavisi yaptığımız hatalarımız bile mevcuttur.
  Ortodonti tedavisi gören hastaların ise yaklaşık % 20 si çene Kemiklerindeki konum bozukluklarında dolayı tedavi görmektedir. % 80 i ise dişsel bozuklukların ortodontik tedavisidir. Sizin için dişlerinizdeki bozukluğun dişsel mi yoksa iskeletsel mi olduğuna ise doktorunuz karar verecektir. bu sebeple muayene olmanız gerekir.

Yukarıdaki videoda iskeletsel açık kapanış vakasının cerrahi işlemler uygulanmadan sadece diş teli tedavisi ile kamufle edilerek nasıl tedavi edildiğini izleyebilirsiniz.

  Sonuç olarak dişsel buzuklukların tamamı her yaşta, iskeletsek bozukluklarda belirli bir noktaya kadar cerrahi yöntemlere ihtiyaç kalmadan kamuflaj yöntemiyle her yaşta tedavi edilebilmektedir.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodonti tedavisinde yaş diş teli tedavisi ortognatik cerrahi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail