Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisini her diş hekimi yapabilir mi?

 
  Ortodonti tedavisi bilindiği üzere dişlerdeki konum bozukluklarının diş köklerini hareket ettirerek düzeltmeyi amaçlayan, diş hekimliğinin önemli dallarından birisidir. Ve her diş hekiminin yasal olarak ortodonti yapma ve ortodonti tedavisiyle dişlerdeki çapraşıklığı düzeltme yetkisi vardır. Yalnız diş hekimliği fakültelerinde ortodonti tedavisi protokollerinin teorik dersleri verilirken pratik uygulama yaptırılmamaktadır. Dolayısıyla diş hekimlerinin ortodonti tedavisi uygulayabilmesi için fakülteden aldı teorik eğitim tek başına yeterli olmamakta ve ortodonti yapamamaktadırlar. Ortodonti tedavisi, bu tedaviyi uygulamak isteyen her diş hekiminin fakülteden mezun olduktan sonra ek bir çaba ile öğreneceği bir tedavidir. Bu çabanın en güzeli yine diş hekimliği fakültesinin ortodonti anabilim dalında doktora yada uzmanlık yapılmasıdır. Yalnız fakültelerde kadroların çok az açılması ve açılan kadrolara daha çok tanıdık diş hekimlerin yerleştirilme çabası ve yine fakültelerdeki hocaların doktorayı gereksiz uzatması sebebiyle, ortodonti dalında doktora insanın hayatından en az 5 yılı gereksiz yere alan bir eğitimdir. Uzmanlık doktora gibi olmayıp kadrolu atama ile yapıldığı için nispeten daha rahattır.
 

 

  Diş hekimliği fakültesinin ortodonti ana bilim dalında doktora yada uzmanlık yapmanın yanında bazı ortodontistlerin düzenlediği doktora eğitimi benzeri kurslarla da ortodonti eğitimi alınabilir. Yalnız bu kurslarda da ihtiyaç duyulacak düzeyde teknik bilgi ve tecrübe kazanılıp pratik yapılması çok zordur. Dolayısıyla piyasada gereksiz kurslara gidip ortodonti tedavisi yapabildiğini zanneden bir çok diş hekimi vardır. Bununla beraber fakültede gerçekten kötü bir eğitim aldığı için işinin tam olarak ehli olamayan da bir çok ortodontist de vardır.

 

 

  Sonuç olarak önemli olan; ortodonti tedavisi yaptırmayı düşündüğünüz doktorunuzun ne gibi eğitim aldığı değil, ortodonti adına bu güne kadar neler yaptığıdır. Yani kendisine referans olan tedavileridir. Bu sebeplerle karar vermeden önce, tedavi olmayı düşündüğünüz doktorunuzun bu güne kadar yaptığı çalışmaları inceleyerek, doktorunuzun işinde ne kadar iyi olduğu konusunda fikir yürütmelisiniz.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi diş teli

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail