Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisini kimler yapabilir ve  yararlı bir tedavi midir?

 

  Ortodonti tedavisi bildiğiniz üzere dişlerdeki konum bozukluğunun diş teli kullanılarak düzeltildiği bir diş hekimliği tedavisidir. Ortodonti tedavisi yapanlara da ortodontist denir.

  Diş hekimlerinin yasal olarak ortodonti tedavisi uygulama izni olduğu halde diş hekimliği fakültelerinde ortodonti tedavisinin pratik eğitimi verilmediği için yapamazlar. Ortodonti tedavisi yapan diş hekimleri kurslar ve eğitimler ile kendilerini geliştirerek yaparlar. Ortodonti tedavisinde önemli olan vaka tecrübesidir. Ünvandan ziyade yapabilirliktir önemli olan.

  Ortodonti tedavisinin en büyük avantajı dişe zarar vermemesidir. Tedaviden önce dişler nasılsa tedavi sonrasında da aynıdır. Diğer estetik diş hekimliği uygulamaları değerlendirildiğinde hemen hemen hepsi dişin yapısına az çok zarar verirler. Ortodonti tedaviside estetik diş hekimliği uygulaması olup diş yapısına zarar vermez. Sadece tedavi sonrasında dişin yüzeyinde kalan braket yapıştırıcılarının temizlenmesi döneminde diş yüzeyini çizmeyen özel temizleyiciler kullanılmalıdır. Aksi takdirde diş yüzeyinde çizilmeler olur. Bazı klinikler tedavi maliyetini artırmamak için standart uçlarla yapıştırıcı temizliği yaparlar. Kullanılan malzeme hatası sebebiyle diş yüzeylerinde çizilmeler olduğunda başlangıçta farkedilmez. İlerleyen zamanda diş yüzeylerinde çok çabuk lekelenme olur. Çünkü diş yüzeyi artık pürüzsüz değildir ve leke tutar.

  Ortodonti tedavisi ideal kuvvetlerle çalışıldığı sürece dişlerin kök yapısında zarar vermez. Yalnız tedavi daha kısa sürede bitsin diye düşünerek dişleri hareket ettiren kuvvet miktarını artırmak doğru değildir. Çünkü bu kuvvetin değeri belli bir miktarın üzerine çıktığında dişin hareket hızı artmanın aksine azalır, hatta durur. Kuvvet biraz daha artırıldığında da kök yüzeylerinde rezorbsiyon dediğimiz erimeler başlar. Bu durum dişlerinize zarar verir. Çünkü bu erime geri dönüşümsüzdür. Bu sebeple tedavinin daha kısa sürede bitmesi için dişleri hareket ettiren kuvveti artırmak doğru değildir.

  Ortodonti tedavisi sirasında çok iyi bir fırçalama alışkanlığı olması gerekir. Çünkü ortodonti tedavisinde braketlerin etrafındaki yiyecek artıkları diş çürüğü yapar. Bu sebeple yiyecek artıklarının çok iyi temizlenmesi gerekir. Temizlenmediği durumlarda dişlerde oluşan çüremenin sebebi diş tellerinin varlığı değil, diş fırçalama alışkanlığının yetersiz oluşudur. Yandaki resimde ortodonti tedavisi boyunca dişlerini yeterince fırçalamamış bir hastanın tedavi bitimindeki fotosunu görüyorsunuz.

  Sonuç olarak yaptığı ortodonti tedavisinin inceliklerini çok iyi bilen bir klinikte, üzerinize düşeni hakkıyla yaparak ortodonti tedavisi görürseniz, dişlerininiz ortodonti tedavisinden hiçbir zarar görmeyecektir.

 

Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi diş teli diş fırçalama

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail