Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinin ağız sağlığına etkileri

 
  Ortodonti yunancada "orto" ve "dont" kelimelerinden gelmektedir. Orto ideal anlamına gelirken dont kelimeside diş anlamına gelir.

 

 

  Ortodonti dişlerdeki ve çene kemiğindeki uyumsuzluklarla, normalden sapmalarla ilgilenir. Ortodonti estetik olarak hastamıza daha güzel bir gülüş kazandırsa da bu güzel gülüş ortodonti tedavisinin kazandırdıklarından sadece bir tanesidir. Ortodonti tedavisinin ağız sağlığına faydalarını anlayabilmek için çapraşık dişlerin ağız sağlığına olan zararını iyi analiz etmek gerekir.
  Çapraşık dişleri temizlemek çok zordur. İstediğiniz kadar iyi fırçalayın sıkışıklığın olduğu bölgelede diş fırçanızın normalde değmesi gereken, fakat sıkışıklıktan dolayı değmeyen yerler kalacaktır. Bu bölgeler temizlenemediği için çay kahve sigara gibi etkenlerin leke oluşturmasına sebep olacaktır. Bu bölgeler yiyecek artıklarının temizlenmesini de zorlaştırdığı için ağız kokusu yapacaktır. Yemeği 2 gün dışarıda unuttuğumuzda nasıl bozuluyor ve kokuyorsa, dişlerin arasında kalan ve temizlenemeyen bölgelerde kalan yiyecek artıkları bir süre sonra koku yapacaktır.

 

  Dişlerinizde temizlenemeyen bölgelerde kalan yiyecek artıkları bakteri odağı haline gelecek ve ilerleyen zamanlarda diş çürükleri oluşacaktır. Bu çürüklere dolgu yaptırsanız dahi yeni dolgunuz da yanındaki dişle ideal temas sağlayamadığı için bu süreç yine yeniden başlayacaktır.
  Alt ve üst dişlerinizi değerlendirdiğinizde alt ve üst çene arasında dinamik bir ilişki vardır. Bir insanın yemek yerken oluşturduğu ortalama çiğneme basıncı 300 kg'dır. Ve bu muazzam yıkıcı  kuvveti karşılayan ve emerek işlevsel hale getiren yastık görevi gören dişlerin etrafındaki kollajen lifler ve çene eklemidir. Bu kuvvetin çene kemiğine ve dişlere zarar vermemesi için alt ve üst dişlerinizin birbiri ile ideal ilişkisi olması gerekir. Bu kuvvetin bütün dişlere eşit miktarlarda yada orantılı miktarlarda dağılması demektir. Aksi halde sizde takdir edersiniz ki bu kuvvet yıkıcıdır.
  •   Ortodonti tedavisi dişlerdeki çapraşıklığı düzelterek dişlerinizin çürümesine engel olur.
  •   Ortodonti tedavisi dişlerdeki çapraşıklığı düzelterek ağzınızın kokmasına engel olur.
  •   Ortodonti tedavisi dişlerdeki çapraşıklığı düzelterek dişlerinizin lekelenmesine engel olur.
  •   Ortodonti tedavisi dişlerdeki çapraşıklığı düzelterek ağzınızı kapatarak gülmenize engel olur.
  •   Ortodonti tedavisi dişlerdeki çapraşıklığı düzelterek dişlerinizin birbirlerine düzgün temas ettirerek dişlerinizin ve çene ekleminizin zarar görmesine engel olur.
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi ortodontik tedavi ortodontinin faydaları diş teli

Yorum Yazın

0 Yorum



Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail