Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinin avantajları

 
  Diş teli tedavisi olarakta bilinen ortodonti tedavisi; dişlerdeki kötü görünüm sebebi olan çapraşıklıkları düzelterek daha güzel bür gülüş kazandırmayı amaçlayan bir tedavidir. Ortodonti tedavisinde maksat hastalarımızın kendine güvenerek gülmelerini sağlamaktır. Yine daha güzel bir gülüş kazandırmak amacıyla yapılan ortodonti tedavisi haricinde başka tedavi yöntemleride vardır. Zirkonyum kaplama, full porselen kronlar, empress kronlar, lamina kaplamalar bu yöntemlerden bazılarıdır. Şimdi bu yazımızda ortodonti tedavisi ile diğer tedavi yöntemlerini karşılaştırıp size, farklarıyla ilgili bilgi vereceğiz. Bu farkı ortaya koyabilmek için yukarıda saydığımız uygulamaları kısaca anlatalım.

 

  Zirkonyum kaplama; ışık geçirgenliği, sertliği ve renk seçenekleri gibi fiziksel özellikleriyle doğal dişi taklit edebilen zirkonyum maddesinin kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Doğru vakada ve doğru klinikte yaptırdığınızda mükemmel sonuçlar verir. Zirkonyum kaplamanın uygulanabilmesi için dişin tamamının yaklaşık 1 mm kadar tıraşlanarak küçültülmesi gerekir. Dişin küçültülen kısmı zirkonyumla geri kazandırıldığı için dişte herhangi bir boyut artışı olmaz.
  Full porselen kronlar ve empress kronlar camsı özelliklerde olan porselenden üretilir. Zirkonyum kaplamalardan daha estetik görünürler. Yalnız kırılgan oldukları için çiğneme basıncının fazla olduğu arka bölge dişlerinde kullanılamazlar. Empress ve full porselen kronlarında yapılabilmesi için de dişin çepeçevre 1mm civarında küçültülmesi gerekir. Yine dişin küçültülen kısmı porselen ile yerine koyulduğu için dişte herhangi bir boyut değişimi yaşanmaz yalnız küçültme işlemi yetersiz yapılırsa dişin üzerine gelecek estetik materyal ile birlikte dişte kalınlaşma olacaktır. Bu durumda dişin daha kaba görünmesine sebep olacaktır.
  Lamina kaplamalar yukarıda saydığımız yöntemlerden biraz farklıdır. Çünkü yukarıdaki yöntemlerde diş çepeçevre 1mm civarında küçültülürken lamina kaplamlarda dişin sadece dudağa bakan ön yüzeyi 0,2-0,5 mm civarında küçültülür. Dişin küçülen bu kısmı çok ince olan lamina kaplamalarla geri yerine kazandırılır.
  Yukarıda saydığımız yöntemlerin ortak özellikleri; kısa sürede bitmeleri, estetik olarak güzel sonuç vermeleri ve hepsinde diş küçültme işleminin yapılma zorunluluğudur.
  Ortodonti tedavisi ise uzun soluklu bir tedavidir. Gerçekten de istenilen standartlarda uygulanan ortodonti tedavisi dişlerdeki çapraşıklığın durumuna göre 1-3 yıl civarında sürer. Ortodonti tedavisinin tercih edilme sebebi dişlerin tedaviden hiç zarar görmemesidir. Ortodonti tedavisi bitip diş telleri çıkarıldığında dişlere daha önce hiçbir şey yapılmamış gibi olur. zirkonyum, empress yada full porselen kaplamalar gibi yöntemlerde ise dişler küçültülerek geri dönüşümsüz hasar verilir. Ama buna rağmen kesinlikle bu yöntemler dişe zarar verdiği için uygulanmamalıdır diyemiyoruz. Bazı durumlarda bu yöntemler tercih edilebilir. Bu durumlar;
  •  Ortodonti tedavisi yaptırmaya hastamızın zamanı yoksa ve kısa sürede çözüme kavuşmak istiyorsa tercih edilebilir.
  •  Dişler renk ve şekil bakımından değerlendirildiğinde ortodonti tedavisinden sonrada güzel görünmeyecek ve başka yöntemlerle dişe yeni renk ve şekil kazandırmak gerekiyorsa tercik edilebilir.
  Ama unutulmamalıdır ki ortodonti tedavisinin en büyük tercih sebebi dişlere zarar vermemesidir. Dişleriniz diğer yöntemlerle ne kadar güzel bir görünüme kavuşursa kavuşsun kendi dişlerinin yerini tutmaz. 
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi ortodonti tedavisinin avantajları

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail