Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Ortodonti tedavisinin dişlere zararı var mıdır?

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerin üzerine braket adını verdiğimiz metallerin, özel yapıştırıcılar kullanılarak yapıştırılmasıyla dişlerdeki yamuklukların belirli bir sürede düzeltildiği süreçtir. 
 
  Ortodonti tedavisi dişlerinize zarar veren bir tedavi değildir. Tedaviden sonra dişlerinizin üzerine sanki hiçbir şey yapılmamış gibi olur. Zaten ortodonti tedavisinin amcıda dişlere hiçbir zarar vermeden estetik problemi çözmektir. Yalnız hatalı uygulama yada hatalı kullanım dişlerinize zarar verebilir.  Şimdi bu zararları ve nasıl kaçınacağımızı biraz açıklayalım. 
  Diş telleri, % 35'lik fosforik asitle dişlerin yüzeyinde gözle görünmeyen mikro pürüzlendirmeler yapılarak yapıştırılır. Bu işlem dişlerinize zarar veren bir işlem değildir. Yalnız yeme içme kurallarına dikkat etmemeniz sonucunda oluşan braket kırıklarında her seferinde diş yüzeyindeki eski yapıştırıcılar temizlenecek, diş teli yapıştırma işlemi tekrar uygulanacaktır. Bu işlemin defalarca aynı diş üzerine uygulanması diş yüzeyinde incelmelere sebep olarak zarar verir. Bu sebeple ortodonti tedavisi boyunca yeme içme kurallarına dikkat edilmeli ve diş telleri kurallarına uygun olarak kullanılmalıdır.
  İkinci olarak ortodonti tedavisinde dişlerinize zarar veren fırçalama alışkanlığının yetersiz olmasıdır. Diş teli tedavisi sırasında ağız hijyeninin sağlanması ekstra bir özen gerektir. Tedavi boyunca fırçalama alışkanlığı yetersiz olduğunda braketlerin etrafında beyaz leke görünümünden kahverengi kavitasyonlara kadar farklı şekillerde diş çürükleri oluşabilir.ayrıca tedavi boyunca asitli içecekler içilmesi diş çürüğü riskini artırır.

  Tedavi sonunda diş telleri çıkarıldığında dişlerin yüzeyinde yapıştırıcı artıkları kalır. Bu yapıştırıcı artıklarını temizlemede kullanılan dişin yüzeyine zarar vermeyecek kadar yumuşak, yapışırıcıları da kazıyacak kadar sert özel uçlar kullanılır. Bu uçlar yapıştırıcı temizlemek için özel olarak üretilmiş olup oldukça pahalıdırlar. Daha ucuza maletmek için farklı uçlarla yapıştırıcı temizliği yapmak dişleri çizer.
  Sonuç olarak ortodonti tedavisi dişlerinize zarar vermez. Doktorunuzun hassasiyetli olması ve sizin için uygun olan malzemeleri kullanması, sizinde üzerinize düşenleri hakkıyla yapmanız durumunda tedavi sonunda sanki dişlerinize hiçbir şey yapılamamış gibi olur.
 
Etiketler: ortodonti tedavisi diş teli tedavisi ortodonti diş teli ortodonti tedavisi zararlı mı

Yorum Yazın

1 Yorum

...

ezgisu · 9 Nis, 2018

merhabalar ben yaklaşık 5 ay önce diş teli taktım ama doktorum bana hala lastik vermedi sizce ilerleyen zamanlarda lastik vericek midir

64x64

Alpdent Dental Group · 9 Nis, 2018

Diş teli tedavisinde elastiklerin kullanım zorunluğu yoktur. İhtiyaca göre kullanılır. İhtiyacınız var ise doktorunuz verecektir.Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail