Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

Ortodonti tedavisi ne kadar sürer

 
  Ortodonti tedavisi; dişlerin üzerine diş tellerin yapıştırılmasıyla, dişlerdeki çapraşıklıkların, ayrıklıkların, eğriliklerin yani her türlü konum bozukluklarının düzeltildiği uzun soluklu bir tedavidir. Ortodonti tedavisinin süresini etkileyen birçok etken vardır. Bunlar;
 
  • Dişlerdeki konum bozukluğunun miktarı
  • Tedavinin tek çeneye mi yoksa çift çeneye mi uygulanacağı
  • Çene kemiklerinin birbirleri ile olan ilişkileri
  • Ortodonti tedavisinde kullanılan malzemelerin kalitesi
  • Yine ortodonti tedavisinde kullanılan malzemelerin cinsi
  • Hastanın tedaviye uyumu
 
  Görüldüğü gibi ortodonti tedavisinde süre kavramı hastaya ve hekime bağlı bir kavramdır. Şimdi yukarıda saydığımız tedavisi süresini etkileyen faktörleri açıklayalım.
 
Dişlerdeki konum bozukluğunun miktarı
 
  Hafif düzeyde çapraşıklık 8 ay gibi bir sürede düzeltilebiliyorken, ileri düzeyde bir çapraşıklığın tedavisi 2 yılı bile bulabilir. Sizde takdir edersinizki daha çok çapraşık dişler daha çok problemlidir. Ve bu problemin çözülebilmesi için daha çok zamana ihtiyaç vardır.
 
Tedavinin tek çeneye mi yoksa çift çeneye mi uygulanacağı
 
  Ortodonti tedavisi genellikle çift çene uygulanan bir tedavidir çünkü dişlerin güzel görünmesi kadar kullanışlı olması da önemlidir. Kullanış ise alt ve üst dişlerin birbiri ile düzgün temas etmesi ile mümkün olur. Ortodonti tedavisinin genellikle çift çeneye uygulanmasında maksat budur. Ama nadiren de olsa ortodonti tedavisi tek çeneye de uygulanabilir. Ortodonti tedavisinin tek çeneye uygulandığı  durumlar; hafif düzeyde çapraşıklığın sadece tek çenede olduğu ve üst çene dişlerinin birbirleri ile ilişkilerinin düzgün olduğu vakalardır. Düşündüğünüz zaman hafif düzeyde çapraşıklığı olan ve alt üst dişerin birbirleri ile temasında problem olmayan ve problemin tek çeneden kaynaklandığı tek çene ortodonti tedavileri, çift çene ortodonti tedavilerine göre daha kısa sürer.
 
Çene kemiklerinin birbirleri ile ilişkileri
 
  Ortodonti tedavisinde en büyük problem çene kemiklerinin birbirleri ile olan ilişkisindeki bozukluktur. Çünkü ergenlik döneminden sonra bu uyumsuzluğun ortodonti tedavisi ile düzeltilmesi gerçektende zordur. Ve en uzun süre devam eden ortodonti vakaları çene kemiklerindeki uyumsuzluğun bulunduğu vakalardır.
 
Ortodonti tedavisinde kullanılan malzemenin kalitesi
 
 
  Bazı klinikler sektörde rekabet oluşturmak için çok düşük bir fiyata ortodonti tedavisi yapmakta ve tedavi  maliyetini azaltmak içinde çin malı malzemeler kullanmaktadırlar. Kalitesi iyi olmayan malzemeyle istenilen diş hareketlerini elde etmek zor olduğu için tedavi süresi otomatik olarak uzar. Çünkü dişleri istenilen yere getirmek zordur.
 
Ortodonti tedavisinde kullanılan malzemenin cinsi
 
  Ortodonti tedavisinde kullanılan braketler diş teline lastikler aracılığı ile tutunur ve bu lastikler diş telinin braketlerin içinden kaymasına engel olacak sürtünme kuvveti oluşturur. Tedaviyi yapan doktorun bu sürtünme kuvvetini hesap ederek işlem yapması gerekir. Birde kapaklı braketler vardır. Kapaklı braketlerde lastik yoktur ve diş teli braketlerin içerisinde rahatlıkla kayar. Bu braket sistemlerine self-ligating braketler yada damon braketler denir. Bu braket sistemlerinde sürtünme kuvveti olmadığı için tedavi süresi daha kısadır.
 
Hastanın tedaviye uyumu
 
  Ortodonti tedavisi gören hastanın randevularına düzenli gelmesi, dişlerini düzenli fırçalaması, doktorunun kendisinden yapmasının istediklerini yapıp yapmaması tedavi süresini etkileyen en önemli faktörlerdir.
 

Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli tedavisi tedavi süresi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail