Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

Ortodontide retainer tedavisinin önemi

 
  Ortodonti yunanca kökenli bir kelime olup "düzgün diş" anlamına gelir. Ortodonti tedavisi ise dişlerdeki konum bozukluğunu dişlere takılan teller aracılığı ile belirli bir süre içerisinde düzelterek daha güzel bir gülüş kazandıran bir tedavidir.
 

 
  Ortodonti tedavisi ile dişlerinizin düzelmesi size güzel bir gülüş kazandırır. Fakat düzelen dişlerinizin yeni konumlarını korumaları ve bozulmadan kalmaları en az dişlerinizin düzelmesi kadar önemlidir. Birkaç yıllık bir tedavi ile hem maddi bir külfetin altına girerek hem vakit ayırarak hemde fiziksel olarak diş telinin zahmetini çekerek düzelttirdiğiniz dişlerinizin tedaviden sonra bozulması moralinizi çok bozacaktır. Dişlerinizin bozulmaması için diş telleri çıkarıldıktan sonra uygulanan tedaviye "retainer tedavisi" denir. Retainer tedavisi ortodonti tedavisinin bir parçasıdır.
 
  Diş telleriniz çıktıktan sonra aslında ortodonti tedaviniz henüz bitmemiştir. Sadece diş telleriye yapılan aktif tedaviniz bitmiştir ve dişlerinizin yeni konumlarını koruyan ve pasif tedavi olan retainer tedavisi başlamıştır. Retainer tedavisi ekstra bir ücrete tabi olmayıp başlangıçta konuştuğunuz ortodonti ücretine dahil olmalıdır.
  Pekiştirme tedavisi olarakta bilinen retainer tedavisi eskiden diş telleri ile yapılıyordu. Yani diş telleri çıkartılmadan pasif olarak ağız içinde tutularak dişlerinizin yeni yerine alışması sağlanıyordu. Yani dişleriniz tamamen düzeldikten yaklaşık 6 ay sonra ortodonti tedaviniz sonlanıyordu. Yalnız diş telleri ile yemek yemek fiziksel olarak kolay değildi. Estetik olarakta kötü görünüyordu. Hastaları bu zahmete maruz bırakmamak adına araştırmacılar, düzeltme etkisinden ziyade dişleri yeni konumlarında tutmaya yarayan başka sistemler araştırmaya başladı. Bir süre sonra hawley apareyi denilen bir damaklıkla retainer tedavisi yapılmaya başlandı. Hawley damaklıkları damağa tamamen oturduğu için kullanımları rahat değildi. O yıllarda şimdiki gibi dişlerin üzerine yapıştırılan braket sistemi yoktu. Ortodonti tedavisi her dişi çepeçevre saran bant sistemi ile uygulanıyordu. Haliyle tedavi sonrası diş telleri çıkarıldığında dişlerin arasında 0,5 mm civarında bant boşluğu kalıyordu. Hawley damaklıklarının tedavi sonrasındaki diş arası boşluklarını kapatma özelliği olduğundan dolayı kullanımı avantajlıydı. Sonrasında bantlı ortodontik tedaviden braketlere geçildikçe hawley damaklığının bu avantajı kalmadı. Bu sebeple araştırmacılar yeni bir pekiştirme yöntemi için araştırmalara başladı ve retainer teli denilen dişlerin iç tarafından geçen ince bir telle pekiştirme plağı denilen şeffaf bir plak kullanımı gündeme geldi. Retainer teli dişlerin iç tarafına yapıştırıldığı için görünmüyordu. Çok ince olduğu için ise rahatsız etmiyordu ön altı dişe uygulanabilecek ideal bir yöntemdi. Diğer dişlerin yeni konumlarında kalmaları için ise pekiştirme plağı denilen takılıp çıkarılabilen ve şeffaf oldukları için pek belli olmayan plaklar üretildi. Şimdi bir çok klinik bu yöntemleri kullanmaktadır. Kliniğimizde her iki çenede de hem retainer teli hemde pekiştirme plağı birlikte kullanılmaktadır. Aşağıdaki fotoğraflarda şeffaf plaklar ile retainer teli görebilirsiniz.
  Pekiştirme plağı kullanımında dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Özellikle alt çenenin ileride olduğu vakaların tedavisinden sonra alt çenenin tekrar geri gitmesini engelleyen, üst dişlerin alt dişleri bir kutu gibi sardığı bür kapanıştır. Yani üst dişlerin alt dişlerle yeni ilişkisi artık alt çenenin ileri doğru gitmesine engel olur. Pekiştirme plakları ise takıldığında alt ve üst çenedeki bu ilişki bozulur. Böylece alt çene serbest kaldığı için ileriye doğru gitmesi muhtemeldir. Yani pekiştirme plaklarının kontrolsüz kullanımı amacından saparak kapanışın bozulmasına sebep olabilir.
 
  Peki pekiştirme tedavisi her ortodonti tedavisinden sonra aynı şekilde ve sürede mi yapılır?
 
  Bazı vakalarda uzun süreli retainer tedavisi gerekirken bazı vakalarda kısa süreli retainer tedavisi gerekir. Hatta bazı vakalarda nadirende olsa retainer tedavisi gerekmemektedir. Size uygulanması gereken retainer tedavisinin çeşitine ve süresine doktorunuz karar verecektir.
  
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi retainer tedavisi pekiştirme tedavisi diş teli tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail