Görüntü
Plak Tedavisi Kime Yapılır?
Plak Tedavisi Kime Yapılır?

Alpdent olarak kullanıcılarımızın tüm işlemlerinde onlara kolaylıklar sağlamak ve sağlığına katkı sağlamak en büyük amacımızdır. Süreç içerisinde gerekli tüm desteği sizlere sunmaktayız.

Diş teli tedavisi bireylerin en çok tercihinde olan ve tedavi süreçlerindendir. Bunlara ek olarak pek çok tedavi türü geliştirilmiştir. Plaklar da bunlardan birkaçıdır.

 

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavisinde pek çok nokta ön plana çıkmaktadır. Dişlerde yer alan konumlanma problemlerine çözüm arayan bireyler tel tedavisine başvurabilirler. Bu noktada diş teli fiyatları büyük öneme sahiptir. Diş teli fiyatları nedeni ile bazı müşteriler bu süreçten uzak durmakta veya kaçınmaktadır. 

 

Diş Teli Fiyatları Değerlendirmesi Nasıl Yapılır?

Diş teli fiyatları üzerinde pek çok etmen etkili olmaktadır. Bu durumları ifade edersek; kullanılan ürünler, ek müdahaleler ve kişinin getirdiği problem durumunun diş teli fiyatları üzerindeki etkileri mevcuttur. Bu etmenlerin bir arada alınarak değerlendirilmesi önemlidir.

Süreç boyunca ele alınarak tüm noktaların diş teli fiyatları çerçevesinde değerlendirilmesi ve her bireye tek tek ifade edilmesi önemli olan bir husustur.

 

Diş Teli ve Plaklar Aynı İşlem Midir?

Braket olmadan gerçekleştirilen tedavi olarak ifade edilen şeffaf plak tedavisi, bir diğer tedavi yöntemidir. Gün geçtikçe de talebi artan tedavi yönteminde amaç çapraşıklık veya seyreklilik, konumlanma problemlerine çözüm getirmektir.

 

Plak Kullanımının Yararları Nedir?

Başvuru sürecinde yer alan hastalarımız yemek yemeden, içmeden veya dişlerini fırçalamadan önce plaklarını çıkarıp takabilmektedirler. Bu neden ile daha kolay temizleme ve işlem yapma olacağına sahiptirler. 

 

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak tedavisi en konforlu ve dişlerde en az belli olan tedavidir. Fakat bu yöntem için bireyin değerlendirilmesi önemlidir. Her bireye uygun olmamaktadır. İleri seviyede bir ortodonti problemi olan bireyler için amaca uygun işlevselliği azdır. Ek müdahalelerin gerekli olması önemlidir. Bu konu ortodontistiniz ile ele alınmalıdır.

 

Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf plaklarınız bireye özgü ölçümler ve müdahaleler ile geliştirilmektedir. Kalıp alınmalı ve bu kalıba uygun aparatların oluşumu gereklidir. Eğer il dışı veya yurt dışından geliyorsanız uygun süreci belirli tarihlerde gerçekleştirebilmekteyiz. Alpdent olarak tüm durumları dikkate alarak sürecimizi yönlendirmekteyiz.

 

 


Share: