Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Şeffaf diş teli nasıl kullanılır

 
  Ortodonti tedavisi, dişlerin üzerine metal teller yapıştırılarak dişlerdeki yamukluğun düzeltilmesinin amaçlandığı ve uzun süre devam eden bir tedavidir. Diş tellerinin zahmetli olması, kötü görünmesi ve çıkarılamıyor olması bazı insanlar için büyük dezavantaj oluşturuyordu ve bu sebeple tercih edilemiyordu. Ve bu sebeple insanlar ya dişlerindeki kötü görüntüye katlanmak zorunda kalıyordu yada daha kısa sürelerde çözüm olan fakat dişlerine zarar veren zirkonyum kaplama gibi bir seçeneği tercih ediyordu. Şeffaf diş teli tedavisinin geliştirilmesiyle yukarıda bahsettiğimiz hastalarda ortodonti tedavisi ile dişlerini rahatlıkla tercih eder hale geldi. Çünkü şeffaf diş teli tedavisi dişlerin üzerine takılan dişlik gibi plaklardan oluşan ve istenildiği zaman çıkarılabilen aparatlardı.
  Şeffaf diş teli tedavisinde aslında anlam karmaşası vardır. Çünkü şeffaf diş teli tedavisinde tel yoktur. Bu tedavinin olması gereken adı şeffaf plak tedavisidir.
  Şeffaf plak tedavisi için öncelikle diş yapınızın uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Çünkü şeffaf diş teli tedavisi her ağıza uygulanamaz, bazı diş bozukluklarının düzeltilmesi için kullanılamaz. Eğer şeffaf plak tedavisinin sizin için uygun olduğuna karar verilirse ( bu kararı ancak doktorunuz verebilir) diş ölçüleriniz, ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınız ve diş röntgenleriniz alınır ve üzerinde dişlerinizin tedavi planlaması hazırlanır, tedaviden sonra dişlerinizin nasıl görüneceği öngörülür. Sonra diş ölçüleri optik okuyucular aracılığıyla bilgisayar ortamına aktarılır ve yine bilgisayar ortamında dişleriniz bir miktar düzeltilerek yeni bir diş ölçüsü oluşturulur. Sonra bu diş ölçüsü yine bilgisayar ortamında biraz daha düzeltilerek yeni bir diş ölçüsü daha oluşturulur. Ve bu şekilde bütün dişler istenildiği düzeyde düzeltilesiye kadar bu işleme devam edilir. Sonra elde edilen her diş ölçüsünün üzerine bir şeffaf plak basılarak tedavinin labratuvar aşaması tamamlanmış olur. Yukarıda anlattığımız sistem invisalign sistemin yapılış aşamalarıdır. Yine ortodonti tedavisi için şeffaf plaklar üreten cleanaligner, digiorto, asoaligner gibi sistemler dişlerin düzeltilmesi işlemini manuel olarak yaparlar. Ve şeffaf plak yapımına her 3 plakta bir hastadan alınan yeni ölçü üzerinden devam ederler. Her iki sisteminde avantajları ve dezavantajları olup vakaya göre tercih edilmelidir. Yani hangi sistemin tercih edileceğine doktorunuz karar vermelidir.
  Şimdi birazda bu makaleye başlık olan şeffaf diş teli nasıl kullanır konusundan bahsedelim. Şeffaf diş teli tedavisinde kullanılan şeffaf plaklar takılıp çıkarılabilen aparatlardır. Yalnız bu plakların takılıp çıkarılabiliyor olması hastanın bu plakları kafasına göre kullanabilmesi anlamına gelmez. Çünkü şeffaf plakların dişleri düzeltebilmesi için gün içerisinde en az 20 saat kullanılması gerekir. Şeffaf plakların takılıp çıkarılması, hastayı, önemli toplantılarda yada davetlerde diş teli görünümünden kurtarabilir. Bununla birlikte daha konforlu yek yemesini de sağlayabilir. Ama plakları istediği zaman takacağı istediği zaman da takmayacağı anlamına gelmez. Öncelikle bu konuyu açıklığa kavuşturmak gerekir. İşte bu sebeplerle şeffaf plak tedavisinin en büyük dezavantajı hastanın plağı yeterince takmaması sonucu istenilen düzelmenin çok geç elde edilmesi hatta bazende elde edilememesidir.

  Şeffaf plaklar başlangıçta günde 3-5 saat kullanılmalıdır. 1 hafta boyunca şeffaf plakların 3-5 saatlik kullanımı sonucu dişler ortodontik kuvvete alışır. Dişler bu kuvvete alıştıkça takma süresi artırılmalı ve 1 haftanın sonunda günde en az 20 saat takılıyor olmalıdır. Şeffaf plak tedavisine bu şekilde başlanması ortodontik kuvvetin dişlerde ağrı yapmasını engeller.  Günde en az 20 saat kullanılır hale gelindiğinde  2 hafta süreyle günde en az 20 saat kullanılır ve 2 haftanın sonunda yeni plaklara geçilir. Yeni plaklarda başlangıçta uygulanan alışma sürecinin tekrarlanmasına gerek yoktur ve günde en az 20 saat kullanılmak üzere 2. Plak kullanılmaya başlanır. Sonra üçüncü sonra dördüncü şeklinde bütün plaklar sıra ile kullanılır. Dişler tamamen düzelene kadar plak kullanımına devam edilir. Bu süreç içerisinde doktorunuzun belirlediği bazı plaklarda takma süresi 3 haftaya çıkarılabilir. Bu, ortodonti tedavinizin demlenmesi, yani sağlamlaşması anlamına gelir. Bütün plaklar kullanıldığında aktif ortodontik tedavi bitmiş olur ve pekiştirme tedavisi denilen pasif ortodontik tedavi başlar. Retainer tedavisi ile ilgili detayları " retainer tedavisi, pekiştirme tedavisi, pasif ortodontik tedavi" etiketli yazılarımızda bulabilirsiniz.
Etiketler: şeffaf diş teli şeffaf plak tedavisi invisalign sistem diş teli tedavisi ortodonti tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail