Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Şeffaf diş teli normal diş teli yerine kullanılabilir mi

 

  Şeffaf diş teli, dişlerin üzerine yapıştırılan braketlerin daha az belirgin olalanlarının kullanıldığı sistemdir. Normal diş tellerinde kullanılan braketler metal alaşımlarından üretilirken, şeffaf diş tellerinde safir,seramik ve sert plastik malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin herbirinin fiziksel ve mekanik özellikleri farklı olduğu için biz seramik braketleri baz alarak karşılaştıracağız.
  Şeffaf diş tellerinin tedavi tekniği ve yaptığı iş açısından metallerden farkları yoktur. Metal braketleri üreten firmalar aynı zamanda aynı teknik özelliklere sahip olan şeffaf braketleri de üretirler.şeffaf diş telleri ile metal diş telleri arasında kullanım şekline bağlı olarak tedavi seyrini etkileyen farklar bulunmaktadır. Şimdi biraz bu farklar üzerinde duralım.
  Şeffaf diş telleri hem yapısal olarak metaller kadar sağlam olmadıkları için hemde diş yüzeyine metaller kadar iyi yapışmadıkları için daha çabuk kırılırlar. Braketlerin kırılması hem tedavi süresini uzatır hemde tekrar tekrar yapıştırılmaları diş yüzeyine zarar verir. Bu sebeple şeffaf diş telleri, dikkatli kullanımın bilincinde olan hastalarda kullanılmalıdır.
  Şeffaf diş telinin yüzeyi yapısal olarak metaller kadar pürüzsüz değildir. Dolayısıyla pürüzlü olan yüzeylerde fırçalama iyi yapılmadığında diş taşları birikir. Biriken diş taşları telin braketlerin içerisinden kaymasına engel olur. Bu durumda tedavi süresinin uzamasına sebep olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için dişlerin düzenli fırçalanması gerekir.
  Halk arasında şeffaf diş tellerinin metal diş tellerine göre daha çabuk lekelendiği söylenir. Bu doğru değildir. Sadece şeffaf diş telleri metallere göre beyaz bir kıyafetin siyah bir kıyafetle karşılaştırıldığında lekeyi daha çok belli etmesi gibi lekeyi daha fazla belli eder.
  Özet olarak şeffaf diş telleri kullanım bilincine sahip hastalarda kullanılmalıdır. Haricindeki hastalarımızda yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı istenilen sonucu istenilen sürede vermeyebilir. Bütün bunlarla birlikte yukarıda saydığımız hususlara dikkat edildiği takdirde şeffaf diş tellerinin hem mekanik açıdan hem tedavi süresi açısından hemde sağlıklılık açısından klasik diş tellerinden hiçbir farkı yoktur.
Etiketler: şeffaf diş teli görünmez diş teli diş teli tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail