Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

 

  

Şeffaf diş teli diş tellerinin görünmesinden rahatsız olan yada belli olmasını istemeyen hastalarda kullanımı uygundur. Piyasada çok farklı malzemelerden üretilmiş şeffaf diş telleri vardır. Dolayısıyla diş telinden beklenilen sonucun alınması yapımında kullanılan  malzemeyle ilgilidir. Örneğin çin malı şeffaf diş teli genellikle sert plastikten üretiliyor olup oldukça ucuzdurlar. Ve tedavi sırasında sert plastikte oluşan esneme istenilen diş hareketlerinin oluşmasına engel olur. Bu sebeple tercih edilmez.

 

Bununla beraber porselen yada safirden üretilen şeffaf diş tellerinde böyle bir problem yaşanmaz ve bu teller renkte değiştirmezler. Fiziksel özelliklerini tedavi sonuna kadar korurlar. Dolayısıyla çok ucuz bir fiyata diş teli tedavisi yaptırmanız halinde tedavinizde kuvvetle muhtemel çin malı ucuz diş telleri kullanılacaktır.

  Diş teli tedavinizde kullanılan teller porselen yada seramik ise mekanik olarak metal diş tellerinden hiçbir farkı yoktur. Teknik olarak metal diş telleri ile aynı diş hareketlerini oluştururlar. Yalnız kullanıma bağlı olarak şeffaf diş tellerinin bazı dezavantajları vardır;
    Metale göre açık renkli oldukları için beyaz bir elbisenin kiri daha çok göstermesi gibi daha çabuk lekelenirler. Bu sebeple temizliği titizlikle yapılmalıdır.
    Dişe yapışma güçleri metal tellere göre daha zayıftır ve daha kolay kırılırlar. Bu sebeple bu durumun farkında olup gereken özeni gösterebilecek hastalarda kullanılmalıdır.
    Diş temizliğinin iyi yapılmadığı durumlarda diş tellerinin etrafında diş taşı oluşur. Ve bu diş taşı sürtünme kuvvetini artırdığı için diş hareketleri yavaşlar. Tedavide de gecikme olur.
    Şeffaf diş tellerinin üzerindeki kuvvet kolları metale göre daha kısa olduğu için şeffaflarla çalışmak doktorunuz için metale göre daha zordur. Yalnız bu tedavi detayınızı değiştirmeyip doktorunuzu ilgilendiren bir farktır.
Etiketler: görünmez diş teli şeffaf diş teli metalik diş teli

Yorum Yazın

2 Yorum

...

cahit · 30 Mar, 2015

Alpdent clinigine,bana karsi gosterdigi ilgiden dolayi sonsuz tesekkurler.

...

osman · 28 Mar, 2015

Bende seffaf tel var gunden gune dislerimin birlestigini goruyorum ve cok mutlu oluyorm bu guzellikte yanimda olan alpdent clinigine ve ozellikle emre beye tesekkur ediyorum...😀Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail