Görüntü
Tek Çeneye Tel Takılır Mı?
Tek Çeneye Tel Takılır Mı?

Alpdent ile sağlıklı gülüşler sergilemeniz artık çok kolay. Alpdent sizlere alanında uzman kadrosu son tedavi süreçleri ve iyileşme olanaklarını sunmaktadır. 

 

Bireyler her yaşta diş konumlanmalarını düzenlemek adına tedavi arayışına girmektedirler. Bu tedavilerin başında ortodonti tedavisi gelmektedir. Ortodonti tedavisi ile bireylerin dişlerini uygun konumlara yönlendirmek amaçlanmaktadır. Süreç içerisinde bireylerin soracağı pek çok soru bulunmaktadır. Bu sorulardan bazıları; “diş teli nasıl takılır?”, “diş teli fiyatları nasıl belirlenir?”, “diş teli tek çeneye takılır mı?” Gibi sorular olabilmektedir. Bu soruların alan uzmanlarınca cevaplanması sizlerin gelişiminize ve süreçte ilerlemenize katkı sağlayacaktır.

 

Diş Teli Süreci Hakkında

Diş teli neden gereklidir ?” diye soran kişiler için hem biyolojik hem de sosyal  etmenler söz konusudur. Biyolojik olarak sağlıklı bir ağız yapısı kurmak hedeflenirken sosyal iletişimde önemli bir unsur olan dişlerin düzgün konumda olması bireylere özgüven kazandırmaktadır.

 

Diş Telinde Braketler

Braketler küçük kare yapılardır. Bu yapılar dişlerin uygun konumda olması ve bu konumlara ilerlemesini amaçlamaktadır. Süreç içerisinde braketlerin yavaş baskıları ile dişler kendilerine ait olan konumlara doğru ilerleme göstermektedir. 

 

Braket türleri bireylerin en çok karmaşa yaşadığı durumdur. Hangi braket türünü seçmeliyim diye düşünenlerin sayısı fazladır. Bu duruma açıklık getirmek gerekirse braket türleri bireysel istekler ve bireyin ihtiyaçları ile şekillenmektedir. 

-Metal braketler

-Lingual braketler

-Şeffaf braketler bu türlere örnek gösterilmektedir.

 

Diş Teli Nasıl Takılır?

Braketlerin tek tek dişlerin üzerine konumlandırılması ile teller takılmış olunmaktadır. Bu durumda önem arz eden durum uygun muayene sürecini gerçekleştirmektir. Bireyin ihtiyacını gözlemlemek ve süreci etkili yönetmek adına müdahale adımlarının planlanması gerekmektedir.

 

Müdahale sürecinde bazı bireyler tek çeneye tel takmak isteyebilirler. Bu durumda iyi bir gözlem ve plan oluşturmak gerekmektedir. Bazı durumlarda alt çeneye tel takılmadığına üst dişlerin düzenlenmesi çenede koordine sorunlarına neden olabilmektedir. İki tarafın incelenmesi ve gerekli durum analizi yapılması ile gerekli hastalara tek çene tel süreci yapılabilir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Değerlendirilir?

Diş teli fiyatları 2020 yılı düzenlemelerinde pek çok etmen ön plana çıkmaktadır. Diş teli fiyatları bireysel faktörlerce şekillenmektedir. Bireylerin muayene ölçüm sonuçlarına göre oluşacak ek müdahaleler, doktorun alanında uzmanlığı, uygulanacak olan kliniklerin çoğu diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır.

 

Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sizlere diş teli fiyatları üzerinde netleştirmeler yaparak ödeme olanaklarını düzenlemekteyiz.

 


Share: