Görüntü
Yeterli Diş Teli Temizliği Nasıl Sağlanır?
Yeterli Diş Teli Temizliği Nasıl Sağlanır?

Diş teli temizliği pek çok adımı beraberinde getirmektedir. Alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli süreç analizlerini sunmaktayız. Bu analizler ile diş teli kullanımı ve bakımı hakkında sizlerin alacağı sorularınızı değerlendirebilirsiniz. 

Diş teli tedavilerinde bireylerin en çok üzerinde durduğu konu diş teli fiyatları, diş teli kullanımı ve diş teli temizliğidir. Bunlardan ilki olan diş teli fiyatları bireylerin tedavi süreçlerini önemli ölçüde kapsamaktadır. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri bireylerin içinde bulundukları sorun çerçevesinde değerlendirilmektedir. Bu sorunlar içerisinde bireyler diş teli fiyatları 2024 çerçevesinde değerlendirilmektedir. Alpdent olarak sizlere özgü ödeme koşullarını kurmaktayız. Bu süreç hakkında sizlere gerekli bilgilendirmeleri de sunmaktayız.

 

Diş Teli Tedavisine Nasıl Başvurulur?

Diş teli tedavilerine başvuru bireysel ve doktor onayı ile sağlanabilmektedir. Bireyler gerekli tedavi süreçlerinde kolaylıkla diş teli tedavisine başvurabilmektedir. Alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli muayene adımları sunulmaktadır. Tedavi süreçlerinde muayene bulguları önemli bir adım taşımaktadır. Muayene bulguları bireylere hangi tedavi türünü seçeceği konusunda yardımcı olacaktır.

 

Diş Teli Tedavilerinde Temizlik

Diş teli tedavi süreçlerinde temizlik adımlarını ilerletmek gerekmektedir. Bu tedavi süreçlerinde temizlik oldukça önemlidir. Bireyler genel olarak temizlik süreçlerinde kendini daha az sorumlu hissetmektedir. Ancak gerekli tedavi süreçlerinin ilerletilmesi adına temizliğin sağlanması çok önemlidir. Alanında uzman kadromuz sizlere gerekli bilgilendirmeleri sunmaktadır. Öncelikle bireylerin günlük belirli rutinleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bireylerin bu süreçte gerekli sürecin takipçisi olması şarttır. Dişlerimi düzenli fırçalıyor muyum? diye düşünen bireyler için braket temizliğinin önemi vurgulanmalıdır.

 

Braket Nedir? Braket Nasıl Temizlenir?

Braket temizliğinde bireylerin günlük yapması gereken adımlar mevcuttur. Bunlar basit olmakla beraber dikkat edilerek her gün düzenli yapılmalıdır. Braketlerin diş ipleri ve gerekli temizlik aparatları ile temizlenmesi gerekilmektedir. Bu temizlenmelerin yapılması ile braketlerin sağlıklı bir temizleme süreci sağlanması sağlanmış olunmaktadır. Braket yapılarının korunması için temizlik gereklidir. Eğer gerekli temizleme olmazsa braket kenarlarında birikmeler sağlanır ve git gide koyulaşmalar olarak çürümlere bile neden olunmaktadır. 

Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli ve doğru bilgi akışlarını sunmaktayız.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.