Görüntü
Çapraşık Dişler ve Diş Kaybı
Çapraşık Dişler ve Diş Kaybı

Dişlerimizin bakımı sosyal yaşamımızda büyük önem taşımaktadır. Etkili bir gülümsemeyi hedefleyen bireyler ağız ve diş sağlığına oldukça önem vermektedir. Sosyal bağlamın yanına ek olarak biyolojik olarak da gelişimine destek olunan bireylerin sağlıklı bir gelişim sürecinde olduğunu ifade edebilmekteyiz.

 

Alpdent olarak sizlere ağız sağlığınızı korumada destek sunmaktayız.

Diş Çağraşıklığı Nedenleri Nedir?

Dişlerin kendilerine ait uygun konumlarda yer almamasına çapraşıklık denilmektedir. Süt dişlerinin döküldüğü çocuklarda artık kalıcı dişlerin gelmesi dönemine geçilmektedir. Çapraşık dişler çok fazla ortaya çıkılmaktadır. 

 

Çapraşık dişler diş yamukluğu olarak da ifade edilmektedir. Genetik faktörler başta olmak üzere çene problemleri ile karşımıza çıkabilmektedirler.

 

Süt dişlerinin erken çekilmesi sonucu da çapraşıklığa neden olabilmektedir. Süt dişinin işlevi altından gelecek olan asıl dişin yerini korumasıdır. Eğer süt dişi hala zamanında çıkmadıysa bu yerden gelemeyen kalıcı diş çıkabileceği boş bir alan bulmaya çalışır. Kendine ait olmayan bir alanda yer bulmaya çalışmaktadır.

 

Süt dişlerinde çürüklerin olması da çapraşıklıkta önemli bir faktör olmaktadır.

 

Diş Çapraşıklıklarımı Nasıl Çözümlerim?

Gülerken ellerini ağzına kapatan, eksik dişleri bulunan bireyleri gözlemlemişsinizdir. Bu bireyler diş teli tedavisini sıkça kullanmaktadırlar. Alanında uzman kadromuz ile sizlere diş teli tedavisi  hakkında bilgilendirmek sunmaktayız.

 

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavisinde bireyler pek çok soru ile karşıya kalmaktadır. Diş teli nedir, diş teli nasıl takılır, diş teli nasıl seçerim gibi soruları yanıtlamak önemlidir. Diş teli tedavisinde gerekli durumlar ele alınarak süreç ilerlemesi sağlanmaktadır. 

 

Bireyler braket adı verilen küçük kare yapılarını dişlerine takarak etkin gülümsemeyi kurmaya çalışmaktadırlar. Şeffaf, lingual veya metal türde olan braketler bireyin ihtiyacı ve istekleri ile şekillenmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları bireyin getirdiği problem durumlarına göre şekillenmektedir. Diş teli fiyatları 2021 yılı değerlendirmeleri ile süreç içerisindeki tüm durum analizlerinin saptanması gerekmektedir. Diş teli fiyatları üzerinde düşünen bireyler bazı durumlarda süreçten çekinebilmektedirler. Alpdent olarak sizlere uygun ödeme süreçlerini düzenleyen diş teli fiyatları belirlemekte, destek sağlamaktayız.

 

 

 

  


Share: