Görüntü
Diş Bakımı ve Diş Eti Sağlığı
Diş Bakımı ve Diş Eti Sağlığı

Ağız ve diş sağlığını korumak bireyler için oldukça önem arz etmektedir. Diş eti bakım süreçleri bireylerin gerekli destek hizmetleri ile ilerletilmektedir. Pek çok birey gerekli bakım süreçlerini değerlendirerek diş sağlığını korumak isterler. Bu koruma sürecinde dikkat edeceği durumlar belirlenerek gerekli değerlendirme akışları sağlanabilmektedir. Pek çok birey gerekli durum analizlerini kurarak süreçlerini ilerletebilmektedir. Ayrıntılı bilgiler ve ağız diş sağlığı tedavi süreçleri için okumaya devam ediniz.

Diş Eti Sağlığını Korumak

Ağız ve diş sağlığı bakımında bireylerin dikkat etmesi gereken durumlar mevcuttur. Temizlik süreçlerini ilerletmek bakım süreçlerinde önemli bir durum olmaktadır. Pek çok birey sağlıklı ağız bakım süreçlerini ilerletmekte ve gerekli destek hizmetlerini sunmaktadır. Burada hem bireyin hem de uzmanların alabileceği sorumluluklar mevcuttur. Bireylerin gerekli temizlik kurallarına uyarak uzman kontrolünde olması gerekmektedir. Böylece işlemler sistemli bir şekilde ilerletilmektedir. Diş sağlığında temizlik için gerekli ürünlerin temin edilmesi süreç boyunca oldukça önem taşımaktadır. Ayrıntılı bilgiler  ve diş teli tedavisinde önemli durumlar için uzman diş hekiminiz ile iletişime geçiniz.

Diş Bakım Süreçleri

Diş bakım süreçlerinde bireylerin sistemli takip alanında olması çok önemlidir. Ağız ve diş sağlığı bireylerin destekleri ile iletilmektedir. Gerekli değerlendirme ve düzenlemeler yardımıyla süreç istenen düzeyde ilerletir. Diş sağlığında önemli bir tedavi yöntemi de diş telidir. Ortodonti tedavisi olarak da bilinen diş teli tedavisi bireylerin sağlıklı bir süreç analizi kurması adına önemlidir. Alanında uzman ortodontistler tarafından iletilen diş bakım sistemleri bireylerin gelişim süreçlerini desteklemek adına önemli bir yer tutar. Diş teli tedavisinde önemli bir konu da diş teli fiyatları olmaktadır. Diş teli fiyatları belirlenirken pek çok faktör etkilidir. Bu faktörlerin başında seçilen diş teli türleri gelmektedir. Diş teli fiyatları belirlemeleri bireylerin ağız ve diş sağlığı süreçlerinde oldukça etkilidir. Hangi diş teli türünü tercih ettiğiniz, gerekli bakım ürünleri, diş teli bakım sistemleri gibi durumlar incelendiğinde diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmeleri önemli etkilere sahip olmaktadır. Diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemeleri hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.