Görüntü
Diş Hekimliğinde Ortodonti
Diş Hekimliğinde Ortodonti

Diş teli tedavisinde ortodonti önemli bir yer tutmaktadır. Diş hekimliğinin özel bir uzmanlık alanı olan ortodonti ile işlemlerimizi sürdürmekteyiz. Ortodonti tedavisinde gerekli bilgilendirme akışlarını sunarak sizlere hizmet süreçlerini sunmaktayız. Alanında uzman ekibimiz ile sizlerle birlikte muayene süreçlerinizi ilerletmekteyiz.

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli tedavileri alanında uzman ekibimiz ile sizlere sunduğumuz pek çok adımı içermektedir. Bu adımlar süreç boyunca sizlere gerekli müdahale süreçlerini sunmaktadır. Muayene ile başlayan süreçte önemli olan pek çok nokta mevcuttur. Bu noktalar bireylerin sağlıklı bir şekilde tedaviye başlaması için önem taşımaktadır. Siz de alanında uzman ekiplerimizle birlikte işlemlerinizi ilerletmeniz için süreç takibine devam edebilirsiniz.

Diş teli tedavi süreçlerinde fiyatlar da önemli bir yer tutmaktadır. Diş teli fiyatları olarak ifade edebileceğimiz maddi konularda pek çok nokta ön plana çıkmaktadır. Diş teli fiyatları alanında uzman ortodontistin uzmanlık derecesi ve süreç boyunca gerekli adımları ilerletmesi ile düzenlenmektedir. Pek çok süreç akışının da ele alınarak düzenlendiği diş teli fiyatları büyük öneme sahiptir. Bireyin süreç boyunca gereken tedavi ihtiyaçları ile istekler değerlendirilerek hangi müdahale adımlarının yapılacağı belirlenmektedir. Ortodonti tedavisinde fiyatlandırmalar ile siz de diş teli fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilmektesiniz.

 

Diş Teli Kullanımında Dikkat Edilecekler

Diş teli tedavisinde kullanılan pek çok nokta bulunmaktadır. Diş teli tedavileri alanında uzman ekibimiz ile ilerletilmektedir. Müdahale adımlarının yanı sıra bakım süreçleri de diş tedavilerinde ön planda yer almaktadır. Tedavi sürecinde yer alan bireylere ayrıntılı bilgilendirme sağlanarak gerekli süreç akışları sağlanmaktadır. 

Braket Bakımı Nasıl Sağlanır?

Braketlerin bakım süreçlerinde bireysel faktörler ön plana alınmaktadır. Braket temizliği süreç için büyük önem taşımaktadır. Metal, lingual veya şeffaf diş teli olarak bilinen braket türleri bizlerin tercihine göre şekillenmektedir. Süreç boyunca gerekli adımların ele alınması ile de sorunsuz bir ilerleme sağlanmış olunmaktadır. Braketlerin özel aparatlar ile temizlenmesi hızlı ve sağlıklı iyileşme yolunda bizlere yardımcı olmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere gerekli bilgilendirme ağlarını sunmaktayız.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.