Görüntü
Diş Sağlığında Plak Kullanımı
Diş Sağlığında Plak Kullanımı

Ağız ve diş sağlığında bireyler pek çok süreç analizine başvurmaktadır. Bunlardan bir tanesi de diş teli uygulaması olmaktadır. Diş teli tedavisinde bireyler pek çok soru işareti ile karşı karşıya kalabilmektedir. Örneğin; diş teli nedir, nasıl kullanılmalıdır, diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri nasıl ilerletilmektedir gibi sorular ile karşılaşmak mümkündür. Alpdent olarak sizlere gerekli süreç akışını sağlamakta, düzeni kurmanıza yardımcı olmaktayız.

Diş Teli Tedavisinde Önemli Hususlar

Ortodonti tedavisi pek çok etmenin bir araya gelerek düzenlenmesi ile ilerlemektedir. Bireyin getirdiği problem durumu çerçevesinde gelişen tedavi yöntemleri başta olmak üzere çeşitli etkileri de içerisinde barındırmaktadır. Bizim görevimiz sizlerin temel ihtiyaçlarınızı belirleyerek tedavinizi etkili bir şekilde planlayabilmektedir. 

 

Diş Teli Türleri Nelerdir?

Diş teli tedavisinde pek çok türler vardır. Bu türler bireyin kendi ihtiyaçları ve beklentilerine uygun seçim yapması adına geliştirilmiştir. Günümüzde diş teli kullanımının artış göstermesinde de bu türlerin gelişimi yer almaktadır. 

Diş teli tedavisinde kullanılan diş teli türleri;

- Metal diş teli

- Şeffaf diş teli

- Lingual diş teli olarak ifade edilebilmektedir. 

Metal Diş Teli Tedavisi

Metal türler ilk çıkan ve hala kullanımına devam ettiğimiz türlerdendir. Alanında uzman ortodontistlerimizin takımı ile tedaviniz istenen amaç doğrultusunda düzenli kontroller ile ilerlemektedir. Diğer diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine göre daha makul fiyatlandırmalara sahiptir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri seçilen diş teli türüne göre değişim içermektedir.

 

Şeffaf Diş Teli Tedavisi

Şeffaf diş teli süreç içerisinde estetik sorunlara çözüm getirmek amacı ile üretilmiştir. Bu süreçte öncelikle diş teli kullanımında sizi kaygılandıracak olan noktaların belirlenmesi ve bu alanda ilerleme sağlanması gerekmektedir. Diş teli kullanımında estetik kaygıları aza indiren şeffaf diş teli uygulamaları ile diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri metal türlere göre daha fazlalaşmaktadır. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri içerisinde bulunduğumuz ekonomik süreçlerden de etkilenmektedir. Ayrıntılı bilgilendirmeyi 2021 diş teli fiyatları üzerindeki faktörler başlığından erişebilirsiniz.

 

Plak Kullanmak Zorunda Mıyım?

Bazı diş teli tedavisi gerektiren durumlarda özellikle çocuklarda kemik ve çene gelişimlerinin devamlılığının hızlı olması durumunlarında plak kullanımı ile sürecin ilerletilmesi sağlanabilir. Ancak bu durum her birey ve getirdiği problem durumuna göre farklılık göstermektedir. 

Bir diğer husus ise diş teli tedavisinin sonlanma aşamasında kullanılan plaklardır. Bu plaklar ile artık kendi konumlarına yerleşmiş olan dişlerin sabitlenmesi amaçlanmaktadır. Bu durumu atlarsanız amacınıza istediğiniz şekilde yerleşmiş sayılmazsınız. Dişlerinizin sabitlenmesi gerekmektedir.


Share: