Görüntü
Diş Teli Fiyatı Ne Kadar?
Diş Teli Fiyatı Ne Kadar?

Diş teli, alanında uzman ortodontistinizin adım adım süreç planlaması ile ilerlettiği, dişlerin kendilerine ait olan konumlara doğru ilerleme göstererek sağlıklı ağız ve diş yapısını oluşturduğu tedavi yöntemini kapsamaktadır. Pek çok birey diş teli tedavisinde gerekli bilgi ve donanımı aldıktan sonra sistemli bir şekilde ilerleme gösterebilmektedir. Ağız ve diş sağlığında en etkili nokta diş teli tedavisidir. Diş teli tedavisi ile sağlıklı gülüşlere adım adım ulaşmanız mümkündür.

Diş teli nasıl bakılır? Diş teli takmak zor mu? gibi sorular da ele alındığında pek çok durumu değerlendirmeniz mümkündür. Diş teli fiyatları da diş teli bakım süreçlerinden etkilenerek şekillenmektedir. Pek çok birey bu adımları da göz önüne alarak değerlendirme sunmaktadır.Diş teli fiyatları üzerinde etkili olan etmenler ve detaylı bilgilendirmeler için okumaya devam ediniz.

 

 

Diş Telini Kim Takar?

Diş teli tedavisinde gerekli işlemlerin yapılmasında ortodontistler rol almaktadır. Ortodontistler bireylerin gerekli bakım sistemlerini sağlayarak sağlıklı bir süreç geçirmeleri için elinden gelenleri yapmaktadırlar. Pek çok birey bu sistemi benimseyerek ilerleme sağlamaktadır.

Diş teli bakım süreçlerinde bireylerin braketlerinin takılması, onların sağlıklı gülüşlerini kazanmasında önemli bir etmen olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş teli uygulamalarında bireylere bu değerlendirmeleri sunarak ilerlenmesi güvenilir ve sistemli ilerleme süreçlerine destek olmaktadır. Pek çok birey ortodontistlerin yardımı ile bu süreci sağlıklı bir şekilde ilerletmektedir. 

Diş teli bakım süreçlerinde ortodontistlerin yardımı ve belirlediği noktaların da ele alınması ile diş teli fiyatları 2023 hakkında düzenlemeler sağlanmaktadır. Diş teli fiyatları 2023 yılı düzenleme sistemlerinde en önemli etmen bireyin getirdiği problem durumunun analiz edilmesidir.

 

 

Diş Teli Temizliği Nedir?

Diş teli bakımı süreç içindeki en önemli noktalardan birini oluşturmaktadır. Ağız ve diş sağlığının istenen şekilde ilerleme göstermesinde diş teli ve ağız sağlığını koruma yollarının uygulanıyor olması gerekir. Örneğin diş teli bakım süreçlerinde ortodontistinizin sizlere verdiği uygulamalara dikkat ederek bakımları ilerletmeniz gerekmektedir. Uygun aparatları kullanarak diş tellerini, araları temizlemeniz oldukça avantajlıdır. Pek çok birey bu şekilde düzenlemelerin daha sağlıklı ilerlemesine destek olabilmektedir. 

Gerekli sorumlulukları almış olmanız oldukça kıymetlidir. Hem siz hem ortodontistiniz gerekli değerlendirmeleri yaptığında süreciniz aksamadan ilerleyebilmektedir. Diş teli fiyatları 2023 yılı düzenlemeleri de bu bağlamda ön plana çıkan noktaları temsil etmektedir.

Diş teli bakım süreçleri, fiyatlar ve diş teli türleri için yazılarımızı incelemeye devam edebilirsiniz.

 


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.