Görüntü
Diş Teli Fiyatları Belirleme
Diş Teli Fiyatları Belirleme

Diş teli tedavi süreçlerinde diş teli fiyatları önemli bir yere sahip olmaktadır. Diş teli tedavisinde ele alınan noktaların incelenmesi ile gerekli tedavi yöntemleri değerlendirilmektedir. Diş teli tedavisi her hastaya göre farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıkların incelenmesi ile gerekli düzenleme ve tedavi hizmetlerinin belirlenmesi gerekmektedir. 

Diş teli tedavi süreçlerinde bireylerin biricik olarak hizmetlerinin düzenlenmesi gerekir. Diş teli tedavi süreçlerinde ele alınacak malzemelerin ele alınarak düzenlenmesi ile gerekli tedavi süreçleri ele alınmaktadır. Diş teli bakımlarının sağlanması ile gerekli tedavi süreçleri daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerletilmektedir. Diş teli bakım hizmetleri kullanılan diş teli türüne göre değişim göstermektedir. Gerekli ihtiyaç analizlerinin yapılması daha kolay bir şekilde ilerleme göstermenize katkı sunmaktadır.

 

Diş Teli Tedavisine Kimler Başvurur?

Diş teli tedavisi pek çok birey tarafından tercih edilmektedir. Diş teli tedavisinde bakım süreçlerinin ilerletilmesi ile istenen sonuca ulaşmak oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Gerekli bakım hizmetlerinin ele alınması ile hastaların ağız sağlığını korumak da kolaylaşmaktadır. Diş teli tedavi süreçlerine etki eden değerlendirmelerin düzenlenmesi ile öncelikle ele alınacak bireysel planlamalar düzenlenmektedir.

Diş teli tedavisi her yaştan bireye uygulanmaktadır. Ancak her dönemin farklı özellikleri mevcuttur ve bu özelliklere uygun bir tedavi planlaması oluşturulmalıdır. Bu sistemlerin ele alınarak gerekli hizmetlerin sunulması avantajlı sonuçlar elde etmenize yardımcı olmaktadır. Alanında uzman ortodontistinizin değerlendirmeleri ele alınarak gerekli destek hizmetleri sunulacaktır.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli tedavisi sürecinde diş teli fiyatları önemli bir yer tutmaktadır. Diş teli tedavisi boyunca  diş teli fiyatları farklı pek çok değerlendirme ele alınarak şekillenmektedir. İlk olarak diş teli tedavisinde kullanılacak braket türleri belirlenmektedir. Hangi braket türünü tercih ediyorsanız o brakete özel bir tedavi düzenlemesi yapılmalıdır. Diş teli tedavisinde ekonomik faktörler de süreç boyunca önemli bir yer tutmaktadır. Diş telini uygulayacak olan alanında uzman ortodontistiniz sizlerin muayene süreçlerini değerlendirmenize yardımcı olmaktadır. Muayene bulgularına uygun tedavi şekliniz belirlenir ve ödeme planlamalarınız da yapılmış olunmaktadır. 

Gerekli değerlendirme işlemleri ve süreç analizini sağlamak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ağız ve diş sağlığınız için gerekli destek süreçlerine hazırız.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.