Görüntü
Diş Teli Fiyatları Nasıl Sağlanır?
Diş Teli Fiyatları Nasıl Sağlanır?

Diş teli fiyatları alanında uzman ortodontistler tarafından değerlendirilerek sağlanmaktadır. Pek çok uzman diş teli tedavisini ilerlettiğinde önemli noktaları değerlendirmektedir. Bu noktaların başında da diş teli fiyatları gelmektedir. Diş teli fiyatları üzerinde pek çok etmen vardır. Bu etmenlerin incelenmesi ile sistem boyunca gerekli tedavi adımları da belirleyerek diş teli fiyatları düzenlenmiş olunmaktadır. Peki diş teli nedir? Diş teli türleri ve fiyatları nasıl belirlenmektedir. Ayrıntılar için okumaya devam ediniz.

 

Diş Teli Tedavisi

Diş teli alanında uzman ortodontistler tarafından dikkatle üzerinde çalışmaların yapıldığı bir tedavi biçimidir. Diş teli tedavisi, braket denilen küçük yapıların dişlerin üzerine tek tek konumlandırılması ile sağlanmaktadır. Bu süreçte öne çıkan pek çok adım mevcuttur. Muayene, bulgulama ve tedavi adımları ile sistem ilerleme göstermektedir. Tüm bu noktalar diş teli tedavisinin istenen düzeyde ilerleme sağlaması için önem arz ettirmektedir. Planlama süreçlerinde diş teli fiyatları da öne çıkmaktadır.

Diş Teli Yaptırmalı Mıyım?

Diş teli tedavisinin tanıtımına ek olarak diş teli kullanımı da meydana gelmektedir. Diş teli kullanımında pek çok nokta öne çıkmaktadır. Bu noktaların değerlendirilmesi ile sistem istenen düzeyde ilerleme göstermektedir. 

Hem estetik hem de biyolojik pek çok adımı iç içe ele alan diş teli tedavisinde önemli olan noktalar mevcuttur. Sağlıklı bir gülüş estetik bir ağız yapısı hem sosyal hem de yapısal (vücut bütünlüğü) anlamında bizlere destek vermektedir. İyi çiğnenmiş besinler sağlıklı bir mide ve sindirim sisteminize destek vermektedir. Ek olarak ağzınızda yer alan sıralı düzgün kendi konumunda olan dişlerin varlığı ağzınızın temizlenmesine de destek verecektir. Temiz bir ağız yapısına sahip olmak için sağlıklı dişlerin varlığına ihtiyacınız var demektir.

Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş teli tedavisinde süre önemli bir noktayı oluşturmaktadır. Tedavi boyunca gerekli adımların, önlemlerin alınması süreç için önem kazanmaktadır. 1,5- 3 yıl arası bir süreç içerisinde yer alan diş teli  tedavisinin süresi de kişisel bir noktayı kapsamaktadır. Bireyin muayene sürecine getirdiği bulgular muayene süreçleri ve tedavide ilerleme düzeyi kendi kişisel çabasına da bağlıdır. Doktorunun verdiği önerileri önemseyerek uygulayan kişilerin tedavi süreçleri de bu bağlamda etkilenerek sistemli bir iyileşmeye doğru gidecektir. İlerleme süreci diş teli fiyatları üzerinde de etki sahibi olmaktadır.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.