Görüntü
Diş Teli Hakkında Merak Edilenler
Diş Teli Hakkında Merak Edilenler

Diş teli tedavisi pek çok açıdan ele alınan, diğer tedaviler ile karşılaştırılan bir müdahale yöntemidir. Diş teli kullanımına yönelik pek çok sorular açısından ele alınarak süreç ilerletilmektedir. Diş telinin temizliği nasıl sağlanır? Diş teli kullanımı acıtır mı? Diş teli 2024 fiyatlandırmaları nasıl ele alınmaktadır? gibi sorular ile bireyler sürece başvurmakta veya süreçten kaçınmaya çalışmaktadırlar. Bu durumların çözümlenmesi adına ayrıntılı cevaplandırlamaların sağlanması gerekilmektedir.

 

Diş Teli Kullanımı

Diş teli kullanımı braketler adı verilen yapıların sağlanması ile mümkündür. Braketler küçük kare yapılardır ve dişlerin üzerinde yer almaktadırlar. Bu yapılar ile dişler istenen konumlara doğru yavaş ve rahat hareketler halinde ilerleme göstermektedirler. Süreç boyunca ele alacağımız tüm adımlarda braketlerin kullanımı büyük önem taşımaktadır. Braketleri seçimi kişiler için oldukça önem kazanmaktadır. Her birey braketleri ile rahatça hareket ederek sağlıklı bir ağız yapısını kurmak istemektedir. Braket temizliği ve braket türleri hakkında ayrıntılı olarak bizlerden bilgi alabilmektesiniz.

 

Diş Teli Tedavisine Nasıl Başlanır?

Diş teli tedavisine estetik problemlerin yanı sıra biyolojik unsurların da ele alınması ile başlanmaktadır. Süreç içerisinde bireyler hem kendi görünüşleri hem de sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmak için diş teli tedavisine başvurabilmektedir. Siz de alanında uzman ekibimiz olan Alpdent ile diş tedavi sürecine başlayabilirsiniz.

Muayene bulgularının incelenmesi ile gerekli süreç planlanması bireylere sunulmaktadır. Bu plan doğrultusunda bireylere gerekli bilgilendirme aşamaları sunulmaktadır. Hangi süreçte hangi adımın takip edileceğini bilmek bireylerin rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Bu süreçte gerekli ürünlerin bireylere tanıtılması da sürecin sağlıklı işlemlenmesine katkı vermektedir.

 

Diş Teli Tedavisi Fiyatları

Diş teli tedavisi fiyatları 2024 düzenlemeleri bireyleri pek çok süreç için gerekli olan adımları içermektedir. Hangi ürünün kullanılacağı, hangi yöntemlerin tercih edilerek sürecin ilerletileceği gibi pek çok adımın iç içe olması diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerini etkilemektedir. Alanında uzman ekibimiz ile Alpdent olarak sizlere gerekli süreç bilgilendirmesini sunmaktayız. Klinik seçimi ve kliniğin içerisinde her türlü donanımsal materyallerin varlığı da diş teli tedavi fiyatları 2024 düzenlemelerinde etkili olmaktadır. 


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.