Görüntü
Diş Teli Kaç TL 2022?
Diş Teli Kaç TL 2022?

Diş teli, yetişkin veya çocuk pek çok bireyin tedavi süreçlerinde kullanım gösterdiği bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş teli nedir? Diş teli neden kullanılır? sorusunu ele alırsak diş teli; çapraşık ve uygun konumda olmayan dişlerin uygun konumlara doğru ilerlemesine katkı sunmaktadır. Bu tedavinin amacı dişlerin uygun konumlara gelerek estetik bir görünüm kazanmasına destek olmaktır. Diş teli tedavisi avantajları süreç için büyük bir öneme sahiptir. Diş teli tedavisinde önem arz eden bir konu da diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri olmaktadır?

Diş Teli Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Diş teli tedavisi ile bireyler öncelikle özgüven kazanmaktadır. Bu özgüven gelişimi ile bireyler sosyal ortamlarda daha rahat hareket etmektedirler. En doğru tedavi yöntemi bireyin bir uzman tarafından değerlendirilmesi ile belirlenmektedir. Siz de İstanbul’da yer alan kliniğimiz olan Alpdent’e başvurarak tedavi süreçlerinizi düzenleyebilirsiniz.

 

Diş Teli Tedavisinin Vücuda Katkıları Nelerdir?

Diş teli tedavisi yalnızca estetik bir görünüm kazandırmayı amaçlamamaktadır. Diş teli tedavisi ile sindirim sisteminize de büyük katkılar sunmaktasınız. Sağlıklı bir ağız yapısının oluşturulması ile besinleri kolaylıkla öğütebilir böylece sindirim sorunları çekmezsiniz. 

Doğru dizilimi olan dişlerin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Bu temizlenme süreçlerinin yapılması ile çürümeler de azalmaktadır. Çürüklerin olmaması durumunda daha sağlıklı bir ağız yapısı oluşturulur, hastalıkların veya ek sorunların oluşu da engellenmektedir. Diş eti sağlığı da büyük oranda iyileşmeler göstermektedir.

Diş Teli Fiyatları 2024 Düzenlemeleri Nasıl Ele Alınır?

Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde öne çıkan etmenler nelerdir? Hangi faktörler diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde önem arz etmektedir? soruları bireyler tarafından sıkça değerlendirilmektedir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde muayene bulguları öne çıkan ilk etmendir. Alanında uzman ekibimiz ile sizlerin sorunlarını kapsamlı bir şekilde değerlendirmekteyiz. Bu değerlendirmeler sonucunda da öne çıkan durumlar ve müdahale planlarının belirtilmesi diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinin yapılması gerekmektedir. Bireye göre oluşturulacak olan müdahale adımları ve diş teli fiyatları 2024 ödeme koşulları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.