Görüntü
Diş Teli Kullanımında 2021 Düzenlemeleri
Diş Teli Kullanımında 2021 Düzenlemeleri

Diş teli tedavisinde bireyler oldukça sorular ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu durumda gerekli bilgilendirmelerin sağlanması, bireyin içerisinde yer alan süreçte bu soruları kafalarında netleştirmesi gerekmektedir. Alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli süreç desteğini sunarak işlemlerinize verimlilik, hız ve güven katma peşindeyiz.

Diş Teli Tedavisinde Önemli Adımlar

Diş teli tedavisi en çok tercih edilen tedavi yöntemidir. Amacı çapraşık dişleri uygun konumlara getirmek ve sağlıklı ağız yapısını oluşturmaktır. Diş teli kullanmak zorunda mıyım? diye düşünen pek çok birey vardır. Bu durumda alanında uzman kadroya sahip olan Alpdent olarak sizlere gerekli durum analizlerini muayene bulguları ile destekleyerek sunmaktayız.

Diş Teli Kullanımında Bilinmesi Gerekenler

Diş teli kullanımında pek çok durumun bilinmesi gerekmektedir. Bu durumları ele alırsak; diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde öne çıkan faktörler nelerdir, diş teli kullanımında nelere önem vermeliyim, diş teli tedavisi dışında başka çözümler yok mu veya bu kullandığım türler benim için sağlıklı mı gibi sorular olabilir. Tüm bu soruların cevapları bireysel faktörlere göre şekillenmektedir. Bilmemiz gereken önemli bir nokta bazı noktaların bireysel değil tüm bireyleri kapsadığıdır. Örneğin diş temizliği.

Diş Temizliğini Nasıl Sağlarım?

Çoğu birey etkili bir şekilde temizlik yaptığını düşünmekte ancak yeterli düzeyde temizliği kuramamaktadır. Bu durumda ele alınan durumların analizlerinin sağlanması gerekmektedir. Her zaman diş fırçalamak tek çözüm olmamaktadır. Malzeme seçimi, temizlik aparatları kullanım biçimi temizlikte önemlidir. Doktorunuzun sizlere önerdiği temizlik ürünlerini kullanmanız, fırçaları tercih etmeniz, diş ipleri veya gargaraları kullanmanız süreç için oldukça önemlidir. 

Diş Teli Fiyatları 2024 Düzenlemeleri

Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde pek çok etmen iç içe ilerlemektedir. Bu noktada bireyin tedavi sürecine getirdiği sorunlar ve bu sorunun kapsamı, uygulanan klinik seçimi ve kurların ekonomik dengesi süreci etkilemektedir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde tüm bu durum analizleri bizlere süreç içerisinde ışık tutmaktadır. 

Her bireyin kendi tedavi planı içerisinde ele alınan diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri Alpdent ile uygun ödeme planlarına ayrılabilmektedir. 


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.