Görüntü
Diş Teli Kullanırken Önemli Noktalar
Diş Teli Kullanırken Önemli Noktalar

Diş teli tedavisi bireylerin sağlıklı gülüşlerini sağlamak için gerekli olan tedavi süreçlerini kapsamaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere sunduğumuz ortodonti yani diş teli tedavisinde bireylerin sağlıklı gülüşlerini kurması için gerekli destek süreçlerini kurmaktadır. Bireylerin tedavi sürecinin şekillenmesinde muayene bulguları ve kişisel destek hizmetlerinin rolü büyüktür. Bireylerin tedavi süreçlerinin nasıl ilerleme göstereceği gerekli bakım süreçleri ile ilerletilmektedir. Muayene adımlarının ele alınarak düzenlenmesi ile diş teli tedavi süreçleri düzenlenmektedir. Diş teli fiyatları da bu bağlamda değişim içinde olmaktadır. Bireylerin kendi tedavi ve ilerleme süreçlerini desteklemek için öncelikle gerekli bakım hizmetlerini sürdürmesi gerekmektedir. Bu bakım hizmetlerinin yapılması bireylerin gerekli işlem süreçlerinin de sağlıklı yürütülmesine destek olmaktadır.

 

 

Diş Teli Acıtıyor Mu?

Diş teli tedavisinde bireylerin bakım ve onarım süreçlerini yönetmek için gerekli durumların ele alınıp incelenmesi gerekir. Muayene bulgularının düzenlenmesi tedavi süreçleri için önemli noktaları taşımaktadır. Diş teli tedavisinde kullanılan braket adı verilen yapıların incelenmesi ile tedavi süreçlerinin daha sağlıklı bir şekilde düzenlenmesi sağlanmaktadır. Diş teli kullanımı ağrılı bir süreç midir? sorusunu ele aldığımızda öncelikle diş telinin can acıtmadığını söylemekte fayda vardır. Braketlerin ağız içinde konumlanması ve alışması için gerekli düzenlemelerin yapılması ile süreç içinde yavaş yavaş braketlere alışmanız da kolaylaşacaktır. Gerekli destek hizmetlerinin sağlanmış olması da gerekli destek süreçleri için kolaylaştırıcı olmaktadır. Diş teli fiyatları da bu bağlamda değişiklik göstermektedir. Diş teli fiyatları diş teli tedavisinde kullanılan tel ve bakım süreçlerinden etkilenmektedir. Ek olarak diş teli fiyatları üzerindeki etmenlere bakarsak diş teli tedavi süreçleri de bu bağlamdaki değişimlere yardımcı olunmaktadır.

 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli bakım süreçlerinde ele alınan tüm durumlar diş teli fiyatları 2024 üzerinde de etki sahibi olmaktadır. Alanında uzman kadromuz ve ekiplerimiz ile diş teli tedavisinde ele alınacak sistemsel düzenlemeleri bizlere sunmaktadır. Diş teli tedavisi adım adım basit ama düzgün bir şekilde ilerleyecek adımlardan oluşmaktadır. Muayene, program oluşturma, uygulama ve ara ara randevular ile düzenlemelerin sağlanması ile gerekli süreç akışı sağlanmış olunmaktadır. Gerekli tedavi süreçleri içerisinde yer alınan durumlar incelendiğinde diş teli bakım süreçleri incelenmekte, durumlar analiz edilerek süreç ilerletilmektedir. Diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemelerinde ele alınan durumlar diş ve ağız sağlığını etkileyecek olan durum analizlerini bizlere sunmaktadır.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.