Görüntü
Diş Teli Kullanmak Zor Mu?
Diş Teli Kullanmak Zor Mu?

 

Diş telleri, dizilimi ağza uygun olamayan, çapraşık görünümlü dişlerin düzeltilmesi adına kullanılan tedavi yöntemlerindendir. Diş teli fiyatları da kullanılan ürünler ve tedavi yöntemlerine göre şekillendirilmektedir. İstenen amaca ulaşmak için gerekli olan tedavi türlerindeki etmenlere dikkat etmek büyük esaslardandır. Doktorunuzun önerilerine dikkat etmemek hem diş teli fiyatları anlamında hem de gerekli adımları tekrar düzenleyerek sizi süreç anlamında zorlama anlamında güçlük çıkartabilmektedir.

 

Alpdent olarak sizlere sunduğumuz avantajları belirli planlar doğrultusunda kurmakta, süreci yönlendirmekteyiz. 

 

Diş Teli Ne Zaman Tercih Edilmelidir?

 

Günümüzde bireyler yaşamları içerisinde istediği merkezlere başvurarak rahatsız oldukları, onları memnun etmeyen noktalara odaklanarak sürece başlayabilmektedir. Doktor kontrolü ve gerekli ise ek müdahaleler ile süreç başlatılabilmektedir. Burada önemli olan durum bazı durumlarda incelemeler yapılarak diş teli kullanmaya gerek kalmadan süreci ilerletmenin de mümkün olduğudur. 

Diş çıkmaması, diş aralarında ayrıkların olması ve kırıkların olması gibi konumlanma ve estetik görünümü zedeleyen durumların varlığında diş teli tercih edilmektedir. Bireysel etmenler içerisinde ele alınan durumlara bakılarak diş teli fiyatları da belirlenmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 

Diş teli fiyatları bireysel etmenlerce şekillenmektedir. Her birey aynı fiyat çerçevesinde değerlendirilemez. Bazı bireylere gereken ek müdahaleler ile diş teli fiyatları da şekillenmiş olacaktır. Alpdent olarak alanında uzman kadromuz sizlere gerekli tedavi planı oluşturarak diş teli fiyatları çerçevesinde bilgi aktarımında bulunmaktadır.

 

Diş Teli Fiyatları Belirlerken Önemli Etmenler Nedir?

 

  • Fiyat skalasında öne çıkan etmenlerden en önemlileri;
  • Uygulanan merkez
  • Kullanılan braket türleri (metal, şeffaf, lingual vs)
  • Muayene sürecinin getirdiği bireysel bulgular
  • İçinde bulunan ortamın koşulları örnek olarak verilebilmektedir.

 

Diş Telleri Nasıl Uygulanmaktadır?

 

Öncelikle sürecin acı ve ağrı vereceği düşünesinden sıyrılarak bu durumun sağlık ve estetiksel anlamda katkı verecek olan bir etmen olduğunu belirtmemiz önem taşımaktadır. Ağız yapısının korunması ve tellere hazırlanması önemlidir. Gerekli görülürse lastik kullanılabilir. Kullanılma ihtimali olan ürünler bireysel ihtiyaca göre değişim göstermektedir. 

 

Her Birey Acı Hisseder Mi?

 

Süreç ağrı ve acı getirmemektedir. Bireyler ilk dönemlerde ağızlarındaki bu yapılara alışmakta güçlük çekebilmekte, bu durumdan ötürü de rahatsız hissedebilmektedir. Zaman ile bu süreci atlatmak olaylaşacak ve günlük eski rutindeki hissiyatınızı kazanabileceksiniz.

 

Teller Nasıl Dişleri Düzeltir?

 

Dişlerimiz hareket halinde olan yapılardır. Bu yapılar tellerin hafif hafif baskıları ile ilerletilerek uygun konumlara gelmektedir. Hareketli yapısı sebebi ile de bu yapıların sabitlenerek uygun konumda tutulması büyük önem taşımaktadır. Şeffaf plaklar yardımı ile bir süre de koruma altına alınan dişler sağlıklı bir şekilde sizlere sunulmaktadır. 

 

Gerekli sürecin tamamlanması hem konumlanma durumunda düzenleme getirirken hem de çürük oluşumunu azaltarak aşınmalara karşı dişleri korumaktadır. Düzgün bir sıra halinde konumlanan dişleri temizlemek ve her noktasına ulaşmak oldukça kolaydır, sağlıklı ağız yapısını da desteklemektedir.


Share: