Görüntü
Diş Teli Tedavi Değerlendirmeleri
Diş Teli Tedavi Değerlendirmeleri

Diş teli, alanında uzman ekibimiz ile sizlerin sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmanızı sağlamak için uyguladığımız bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok kişi diş teli tedavisi ile sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olmayı amaçlamaktadır. Gerekli tedavi programları ile siz de istediğiniz gülüşe sahip olabilirsiniz.

Diş teli tedavisinde gerekli pek çok nokta mevcuttur. Bu noktaların belirlenmesi ile diş teli tedavisinde bilinmeyenler üzerinde durularak süreç analiz edilmektedir. Gerekli noktaların değerlendirilmesi tedaviye başlayacak kişilerin süreç boyunca bilinmezliklerini en aza indirerek süreçlerini sağlıklı bir şekilde ilerletmelerine yardımcı olmaktadır. Siz de gerekli süreç analizlerini takip ederek sizden beklenen durumları değerlendirebilirsiniz. Bu durum hem tedavi sürecinde olumlu dönüşlerin olmasına hem de devam etme gücünüzü değerlendirmenize yardımcı olacaktır.  

 

Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavisi günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Alanında uzman kişilerce uygulanan tedavi programlaması ile ilerleme sağlanması muhtemeldir. Diş teli tedavisinde pek çok nokta önem taşımaktadır. Bunlardan bir tanesi de diş teli fiyatları olmaktadır. Diş teli fiyatları sistemsel düzenlemeler ve ekonomik koşullar ile değişim göstermektedir. Alanında uzman olan ortodontistlerin deneyimleri, süreç boyunca belirlenen ek tedavi yöntemleri diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. Gerekli müdahale adımlarının neler olduğu diş teli tedavisinde muayene sırasında belirlenmektedir. Muayene adımları ile gerekli süreç analizleri de sağlanmış olunacaktır. Sizler de gerekli noktaları değerlendirerek diş teli fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İstanbul’da yer alan diş kliniğimiz olan Alpdent ile sizlere uygun diş teli fiyatları hakkında bilgilendirmeleri sizlere sunmaktayız.

 

Diş Teli Tedavisine Başvurmalı Mıyım?

Diş teli tedavisine pek çok amaç için başvurmak mümkündür. Hem estetik hem de sağlıklı bir ağız yapısının kurulması için diş teli tedavisine başvurmak mümkündür. Pek çok noktanın değerlendirilmesi ile sürece başlamanız mümkündür. Yaş fark etmeksizin diş teli tedavisini uygulayabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz durum  hangi müdahale yöntemi ile ilerleme sağlayacağınız olacaktır. Her bireyin ihtiyacı ve problem durumu birbirinden farklılık göstermektedir.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.