Görüntü
Diş Teli Tedavi Sürecinde Gelişmeler
Diş Teli Tedavi Sürecinde Gelişmeler

Diş teli tedavisi süreç içerisinde oldukça önemli bir yer tutan, ağız ve diş sağlığına katkı sağlayan yöntemler arasındadır. Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sizlere destek vermekteyiz.

Yazılarımızda diş teli tedavisi aşamalarından, diş teli fiyatları 2020 değerlendirmelerinden, diş teli fiyatları üzerindeki değişmelerden bahsederken temamız “diş teline yeni bakış” olmaktadır.

 

Diş Telini Kullanmalı Mıyım?

Diş teli kullanımı bireysel etmenler tercihi ve doktor muayene bulgularında şekillenmektedir. Her birey ortodonti sürecine dahil olabilmektedir. Burada önemli olan durumun hangi bireye hangi yöntemin gerekli olduğuna karar vermektir. Bu kararın alınması süreç içerisinde önemli bir yer tutmaktadır. Etkili değerlendirme adımlarının sağlanması oldukça önemlidir. Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sizlere her adımda yardımcı olmaktayız.

 

Yetişkinler için Ortodonti 

Ortodonti sürecine başvurmada yetişkinler kaygı yaşamaktadır. Bu durumun nedeni yalnızca çocukların veya ergenlerin kullanımına açık olunacağını düşünmesidir. Yeni gelişen teknoloji ve sağlık olanakları ile bireyler kendileri için uygun olan seçenekleri değerlendirmektedir. Yeni nesil şeffaf braketlerin de üretimi sürece katkı sağlanmaktadır.

 

Braketin Önemi Nedir?

Braketler, tellerin üzerinde yer alan küçük kare yapılardır. Bu kare yapılar hareketlerin doğru konumlara doğru ilerlemesine ve sabitlenmesine yardımcı olmaktadır.

Metal türde olan braketler zamanla gelişmeler ile şeffaf yapılara dönmüştür. Şeffaf yapıların sürece dahil olması ile talepler de artmıştır. Diş teli fiyatları da bu bağlamda değişmeler göstermektedir. Fiyatlar üzerindeki etmenler değerlendirilirken ek müdahaleler ve braket türleri de dikkate alınmalıdır.

 

Sağlıklı Ağız ve Diş Yapısı Mümkün Mü?

Ağız ve diş sağlığı gerekli tedbirlerin alınması ile mümkündür Bu durumda temizliğe önem göstermek ve gerekli malzemeler ile uygulama yapmak oldukça önemlidir. Süreçte etkili temizlik adımlarını uygulamak oldukça büyük önem taşımaktadır. Doktorunuzun onay verdiği diş ipleri, fırça ve gargaraları tercih etmek sizlerin işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Yapılacak çalışmalar ile istenen amaca kısa sürede ulaşmak ve diş teli fiyatları üzerinde katkı sağlamak önem taşımaktadır. Diş teli fiyatları bireysel değerlendirmeler çerçevesinde düzenlenmektedir.

 

Dişlerim Hareket Halinde Mi?

Dişlerimiz yapısı gereği hareket halinde olmaktadır. Bu hareketler ile uygun konuma doğru yöneltme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Her yaş döneminde hareket halinde olan dişlerimiz ile konumlanma problemlerine çözüm getirilmiş olunacaktır.


Share: